OOM: KS Wisła Ustronianka i LKS Klimczok Bystra najlepsze w konkursach drużynowych

• 2013-02-03 22:10

Wczoraj na skoczni Skalite w Szczyrku rozegrano konkursy drużynowe w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Kategorię Junior A wygrała KS Wisła Ustronianka w składzie: Aleksander Zniszczoł, Szymon Szostok i Tomasz Byrt gromadząc łącznie 673 punkty. Najmocniejszym punktem zwycięskiej drużyny był Zniszczoł, który oddał skoki na odległość 102 i 101 metrów.

Srebrny medal zdobyła TS Wisła Zakopane. Rafał Polinkiewicz, Andrzej Gąsienica i Klemens Murańka uzbierali łącznie 648,5 pkt. Trzecie miejsce wywalczyła reprezentacja klubu LKS Klimczok Bystra (644,5 pkt), w skład której weszli: Wojciech Fąferko, Piotr Świerczek i Bartłomiej Kłusek.

Indywidualnie najlepszym skoczkiem konkursu był zwycięzca piątkowych zawodów, Grzegorz Miętus, który oddał skoki na odległość 101,5 i 101 metrów.

W kategorii junior B zwyciężyła drużyna LKS Klimczok Bystra, dla której skakali: Damian Żyła Jakub Wolny i Przemysław Kantyka (653,5 pkt) Na drugim miejscu znalazł się zespół Sokoła Szczyrk (Dawid Osiński, Kacper Kupczak, Sebastian Hebel - 555 pkt.), a trzecią pozycję wywalczyła ekipa AZS Zakopane I (Krzysztof Leja, Bartosz Gąsienica-Laskowy, Jan Łowisz - 549,5 pkt.)