PŚ Pań w Ljubnie: Trzecie z rzędu zwycięstwo Sary Takanashi

• 2013-02-16 17:10

Młodziutka Sara Takanashi zwyciężyła w pierwszym konkursie Pucharu Świata kobiet w słoweńskim Ljubnie. Japonka oddała dwa najdłuższe skoki w dzisiejszym konkursie i znacznie wyprzedziła swoje rywalki.

Takanashi lądowała na 88,5 m oraz 88 m i z notą 245,1 pkt świętowała swoje ósme zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. Na drugim miejscu sklasyfikowana została Sara Hendrickson uzyskała 85 m i 83,5 m i do liderki straciła aż 10,9 pkt. Najniższy stopień podium zajęła zawodniczka z Francji - Coline Mattel, która oddała skoki na odległość 84 m i 84 m.

Tuż za podium znalazły się reprezentantki gospodarzy - Spela Rogelj na miejscu czwartym i Katja Pozun jako piąta. Najlepszą Norweżką była dziś Line Jahr na 7. pozycji.

Swoje pierwsze punkty w karierze zdobyła zawodniczka z Chin - Qi Liu, która po skokach na 77,5 oraz 79,5 m ostatecznie była 15.

W klasyfikacji PŚ prowadzi Sara Takanashi, która ma już na swoim koncie 1037 pkt. Na drugim miejscu jest Sarah Hendrickson (787 pkt) a trzecia Jacqueline Seifriedsberger (697 pkt).

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata...»

Anna Szczepankiewicz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5214) komentarze: (13)