¦roda, 20 lutego 2013, 19:47

M¦ w Val di Fiemme: Bardal i Kubacki najlepsi na treningach

Anders Bardal
Anders Bardal
fot. Tadeusz Mieczyński

Anders Bardal oraz Dawid Kubacki byli najlepsi w dzisiejszych trzech seriach treningowych przed na skoczni HS 106 w Val di Fiemme, gdzie już w ten weekend rozegrane zostan± Mistrzostwa ¦wiata.


Pierwszy oficjalny trening wygrał Anders Bardal. Norweg w swojej próbie uzyskał aż 106,5m. Na drugim miejscu uplasował się Aleksander Sardyko (106m), a trzeci był Roman Koudelka (101m). W czołówce znalazł się także Dawid Kubacki, któremu 99,5m dało 5. pozycję.

Z Polaków nieĽle spisał się jeszcze Krzysztof Miętus, l±duj±c na 97m (12. miejsce). Słabiej skakali Kamil Stoch (96m i 16. pozycja), Piotr Żyła (93,5m i 19. miejsce) oraz Maciej Kot (89m i 26. lokata). Najgorzej z Polaków skoczył Stefan Hula, któremu 93m dały 32. miejsce.

W drugiej serii treningowej rywalom nie dał szans Dawid Kubacki, który uzyskał aż 105,5m. Na drugim miejscu uplasował się Taku Takeuchi (99,5m), a trzeci był Reruhi Shimizu (99,5m).

Z dobrej strony pokazali się także Krzysztof Miętus (99,5m i 8. lokata) oraz Maciej Kot (96m i 10. lokata). Poprawił się Piotr Żyła, któremu 97m dało 15. lokatę. Kamil Stoch z wynikiem 95m był dopiero 19, a Stefan Hula 21. (94m).

Trzeci trening wygrał ponownie Anders Bardal, uzyskuj±c 100,5m. Taki sam wynik zanotował Anders Jacobsen, a na trzecim miejscu znalazł się Reruhi Shimizu (99,5m).

W czołówce uplasowali się także nasi reprezentanci. Dawid Kubacki był 4. (98,5m), Kamil Stoch 5. (100m), Piotr Żyła 8. (96,5m), a Maciej Kot 9. (96,5m). Nieco krócej skakali Stefan Hula (95,5m i 20. lokata) oraz Krzysztof Miętus (93,5m i 21. miejsce).

Dzisiejsze treningi odpu¶ciło sobie większo¶ć czołowych zawodników z Austrii, Niemiec oraz Słowenii.

Kolejne oficjalne treningi już jutro od 17:00.

Wyniki I treningu M¦ w Predazzo, 20.02.2013
Lp.nrZawodnikKrajOdl.Pkt.
1 74 BARDAL A. NOR 106.5 75.4
2 10 SARDYKO A. RUS 105.0 71.4
3 35 KOUDELKA R. CZE 101.0 68.7
4 54 STJERNEN A. NOR 97.5 66.5
5 43 KUBACKI D. POL 99.5 65.1
6 47 HLAVA L. CZE 98.0 63.3
7 40 SHIMIZU R. JPN 97.5 62.1
8 31 WATASE Y. JPN 98.0 61.9
9 55 MORGENSTER T. AUT 94.5 61.5
10 73 JACOBSEN A. NOR 99.0 61.0
11 56 TAKEUCHI T. JPN 93.5 60.9
12 42 MIETUS K. POL 97.0 60.4
13 68 MATURA J. CZE 95.5 59.8
14 29 ROMASHOV A. RUS 96.0 59.0
15 53 VELTA R. NOR 93.5 57.7
16 71 STOCH K. POL 96.0 57.3
17 48 KASAI N. JPN 94.5 57.2
18 3 KOROLEV A. KAZ 100.5 56.3
19 28 JANDA J. CZE 96.0 56.0
51 ZYLA P. POL 93.5 56.0
21 8 JOHNSON A. USA 93.5 55.3
22 50 FETTNER M. AUT 92.5 54.9
23 37 DESCHWANDE G. SUI 95.5 54.6
24 45 KORNILOV D. RUS 93.5 53.8
66 AMMANN S. SUI 88.5 53.8
26 58 KOT M. POL 89.0 53.2
27 41 ITO D. JPN 91.0 52.9
28 27 MORASSI A. ITA 92.5 52.4
19 DELLASEGA R. ITA 88.5 52.4
30 26 LARINTO V. FIN 94.5 52.1
31 57 VASSILIEV D. RUS 90.0 52.0
32 32 HULA S. POL 93.0 51.9
33 62 KOFLER A. AUT 89.0 51.4
34 18 HEISKANEN S. FIN 90.0 50.9
35 24 BRESADOLA D. ITA 91.0 50.6
36 1 NORDIN C. SWE 94.0 49.9
37 38 KOZISEK C. CZE 93.0 48.4
38 11 MITZ A. SWE 90.5 48.1
39 34 ROSLIAKOV I. RUS 90.5 47.0
40 39 ASIKAINEN L. FIN 90.5 46.2
65 HILDE T. NOR 86.0 46.2
42 25 NURMSALU K. EST 89.0 45.4
43 5 ZHAPAROV R. KAZ 91.0 41.1
44 21 NOMME M. EST 81.0 39.6
45 30 FRENETTE P. USA 87.0 39.2
46 23 POLYCHRONI N. GRE 85.5 38.1
47 4 DELLASEGA D. ITA 85.5 37.8
48 13 KOIVURANTA A. FIN 79.5 34.8
49 7 MUMINOV S. KAZ 82.0 32.3
50 12 SOKOLENKO K. KAZ 78.0 28.7
51 16 LICHY P. SVK 76.0 27.4
52 22 ZMORAY T. SVK 79.5 26.8
53 14 CHOI S. KOR 74.5 24.5
54 15 TUDOR R. ROU 74.0 19.3
55 6 KLYMCHUK A. UKR 74.5 19.0
56 9 VEREDYUK V. UKR 71.0 9.8
57 2 NEZHBORTS K. LAT 58.0 0.0
20 SZILAGYI A. HUN 63.0 0.0
DNS 17 LAMY CHAPP R. FRA
DNS 33 DESCOMBES V. FRA
DNS 36 PUNGERTAR M. SLO
DNS 44 COLLOREDO S. ITA
DNS 46 KRAFT S. AUT
DNS 49 ZOGRAFSKI V. BUL
DNS 52 WANK A. GER
DNS 59 TEPES J. SLO
DNS 60 WELLINGER A. GER
DNS 61 LOITZL W. AUT
DNS 63 HVALA J. SLO
DNS 64 NEUMAYER M. GER
DNS 67 PREVC P. SLO
DNS 69 FREITAG R. GER
DNS 70 KRANJEC R. SLO
DNS 72 FREUND S. GER
DNS 75 SCHLIERENZ G. AUT
Wyniki II treningu M¦ w Predazzo, 20.02.2013
Lp.nrZawodnikKrajOdl.Pkt.
1 43 KUBACKI D. POL 105.5 73.1
2 56 TAKEUCHI T. JPN 99.5 66.3
3 40 SHIMIZU R. JPN 99.5 64.7
4 41 ITO D. JPN 99.0 64.6
5 50 FETTNER M. AUT 98.0 64.1
6 29 ROMASHOV A. RUS 98.0 62.4
7 73 JACOBSEN A. NOR 97.5 62.0
8 42 MIETUS K. POL 99.5 61.8
9 45 KORNILOV D. RUS 98.5 61.0
10 58 KOT M. POL 96.0 60.7
74 BARDAL A. NOR 96.0 60.7
12 35 KOUDELKA R. CZE 96.5 60.5
13 55 MORGENSTER T. AUT 96.5 60.3
14 47 HLAVA L. CZE 97.0 59.6
15 48 KASAI N. JPN 96.0 59.4
51 ZYLA P. POL 97.0 59.4
17 54 STJERNEN A. NOR 95.5 58.8
18 31 WATASE Y. JPN 95.0 58.7
19 71 STOCH K. POL 95.0 58.4
20 68 MATURA J. CZE 94.5 57.7
21 32 HULA S. POL 94.0 56.8
22 39 ASIKAINEN L. FIN 95.5 55.4
23 28 JANDA J. CZE 94.5 55.1
62 KOFLER A. AUT 93.0 55.1
25 27 MORASSI A. ITA 95.0 54.2
26 57 VASSILIEV D. RUS 93.0 54.1
27 53 VELTA R. NOR 94.0 53.8
28 65 HILDE T. NOR 92.0 52.4
29 66 AMMANN S. SUI 91.5 51.7
30 37 DESCHWANDE G. SUI 91.0 50.6
31 25 NURMSALU K. EST 92.5 50.1
32 34 ROSLIAKOV I. RUS 90.0 49.3
33 13 KOIVURANTA A. FIN 93.0 48.6
34 19 DELLASEGA R. ITA 92.5 48.2
35 10 SARDYKO A. RUS 87.5 47.7
26 LARINTO V. FIN 91.0 47.7
37 18 HEISKANEN S. FIN 89.5 46.8
38 8 JOHNSON A. USA 86.5 46.6
39 3 KOROLEV A. KAZ 89.0 44.4
40 38 KOZISEK C. CZE 88.0 43.6
41 23 POLYCHRONI N. GRE 89.0 43.1
42 21 NOMME M. EST 90.0 42.9
43 1 NORDIN C. SWE 86.5 42.6
44 24 BRESADOLA D. ITA 88.0 42.5
45 11 MITZ A. SWE 89.0 41.9
46 5 ZHAPAROV R. KAZ 83.5 41.5
47 30 FRENETTE P. USA 87.5 41.1
48 22 ZMORAY T. SVK 86.5 36.1
49 4 DELLASEGA D. ITA 80.5 35.8
50 12 SOKOLENKO K. KAZ 87.0 32.5
51 16 LICHY P. SVK 81.5 31.9
52 14 CHOI S. KOR 82.5 30.0
53 15 TUDOR R. ROU 74.5 18.6
54 6 KLYMCHUK A. UKR 72.5 17.7
55 9 VEREDYUK V. UKR 71.5 16.3
56 7 MUMINOV S. KAZ 71.5 15.0
57 20 SZILAGYI A. HUN 71.5 7.1
58 2 NEZHBORTS K. LAT 58.5 0.0
DNS 17 LAMY CHAPP R. FRA
DNS 33 DESCOMBES V. FRA
DNS 36 PUNGERTAR M. SLO
DNS 44 COLLOREDO S. ITA
DNS 46 KRAFT S. AUT
DNS 49 ZOGRAFSKI V. BUL
DNS 52 WANK A. GER
DNS 59 TEPES J. SLO
DNS 60 WELLINGER A. GER
DNS 61 LOITZL W. AUT
DNS 63 HVALA J. SLO
DNS 64 NEUMAYER M. GER
DNS 67 PREVC P. SLO
DNS 69 FREITAG R. GER
DNS 70 KRANJEC R. SLO
DNS 72 FREUND S. GER
DNS 75 SCHLIERENZ G. AUT

Wyniki III treningu M¦ w Predazzo, 20.02.2013
Lp.nrZawodnikKrajOdl.Pkt.
1 74 BARDAL A. NOR 100.5 75.1
2 73 JACOBSEN A. NOR 100.5 73.7
3 40 SHIMIZU R. JPN 99.5 73.3
4 43 KUBACKI D. POL 98.5 72.3
5 71 STOCH K. POL 100.0 72.2
6 56 TAKEUCHI T. JPN 98.0 71.2
7 47 HLAVA L. CZE 96.0 67.6
8 51 ZYLA P. POL 96.5 67.4
9 58 KOT M. POL 96.5 66.9
10 35 KOUDELKA R. CZE 97.5 66.4
11 57 VASSILIEV D. RUS 96.0 66.1
12 28 JANDA J. CZE 96.5 65.8
13 62 KOFLER A. AUT 96.5 65.7
14 54 STJERNEN A. NOR 95.0 64.3
15 50 FETTNER M. AUT 94.0 64.2
16 41 ITO D. JPN 94.0 63.7
17 65 HILDE T. NOR 95.5 63.4
18 34 ROSLIAKOV I. RUS 95.5 63.1
19 13 KOIVURANTA A. FIN 94.0 62.5
20 32 HULA S. POL 95.5 62.3
21 42 MIETUS K. POL 93.5 62.1
22 31 WATASE Y. JPN 95.5 61.8
23 68 MATURA J. CZE 94.5 61.5
24 29 ROMASHOV A. RUS 93.5 60.3
25 27 MORASSI A. ITA 93.5 60.2
26 48 KASAI N. JPN 92.5 60.0
27 25 NURMSALU K. EST 92.5 58.9
28 19 DELLASEGA R. ITA 91.5 57.3
29 53 VELTA R. NOR 91.5 57.2
30 66 AMMANN S. SUI 92.0 56.6
31 18 HEISKANEN S. FIN 91.0 56.3
37 DESCHWANDE G. SUI 92.5 56.3
33 8 JOHNSON A. USA 89.5 56.2
34 26 LARINTO V. FIN 91.0 56.0
35 10 SARDYKO A. RUS 90.0 54.8
36 24 BRESADOLA D. ITA 90.5 54.5
37 39 ASIKAINEN L. FIN 91.0 54.2
38 21 NOMME M. EST 89.5 53.4
39 38 KOZISEK C. CZE 90.5 52.5
40 30 FRENETTE P. USA 89.5 50.5
41 3 KOROLEV A. KAZ 86.0 48.8
42 23 POLYCHRONI N. GRE 86.5 47.5
43 5 ZHAPAROV R. KAZ 85.5 46.1
44 1 NORDIN C. SWE 85.0 46.0
45 4 DELLASEGA D. ITA 85.0 44.5
46 11 MITZ A. SWE 84.0 43.0
47 22 ZMORAY T. SVK 83.5 41.5
48 14 CHOI S. KOR 82.5 38.8
49 12 SOKOLENKO K. KAZ 78.5 32.2
50 6 KLYMCHUK A. UKR 78.0 31.3
51 7 MUMINOV S. KAZ 76.5 29.1
9 VEREDYUK V. UKR 76.5 29.1
53 16 LICHY P. SVK 76.0 25.5
54 15 TUDOR R. ROU 75.0 23.4
55 20 SZILAGYI A. HUN 70.5 15.4
56 2 NEZHBORTS K. LAT 63.0 2.9
DNS 17 LAMY CHAPP R. FRA
DNS 33 DESCOMBES V. FRA
DNS 36 PUNGERTAR M. SLO
DNS 44 COLLOREDO S. ITA
DNS 45 KORNILOV D. RUS
DNS 46 KRAFT S. AUT
DNS 49 ZOGRAFSKI V. BUL
DNS 52 WANK A. GER
DNS 55 MORGENSTER T. AUT
DNS 59 TEPES J. SLO
DNS 60 WELLINGER A. GER
DNS 61 LOITZL W. AUT
DNS 63 HVALA J. SLO
DNS 64 NEUMAYER M. GER
DNS 67 PREVC P. SLO
DNS 69 FREITAG R. GER
DNS 70 KRANJEC R. SLO
DNS 72 FREUND S. GER
DNS 75 SCHLIERENZ G. AUT


Tadeusz Mieczyński, ¬ródło: Informacja własna
ogl±dalno¶ć: (43616) ilo¶ć komentarzy: (63)

Dyskusja do wiadomo¶ci

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
¦wiata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Engelberg HS140
15.12.2018
godz. 16:00
Sobota, godz. 15:30
Sobota, godz. 15:50
Sobota, godz. 15:45
Klasyfikacja P¦:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia420
2.ŻYŁA PiotrPolska285
3.STOCH KamilPolska276
4.FORFANG Johann AndreNorwegia255
5.LEYHE StephanNiemcy191
14.KUBACKI DawidPolska89
21.WOLNY JakubPolska52
31.HULA StefanPolska21
48.KOT MaciejPolska2
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Ruka HS142
15.12.2018
godz. 16:00
Aktualna klasyfikacja PK:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.LINDVIK MariusNorwegia200
2.SCHMID ConstantinNiemcy130
3.HOFFMANN FelixNiemcy98
4.ZNISZCZOŁ AleksanderPolska90
5.SCHIFFNER MarkusAustria82
22.WˇSEK PawełPolska18
24.MURAŃKA KlemensPolska15
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
14.12.2018
godz. 16:00
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.NIETZEL JustinNiemcy310
2.NIKAIDO RenJaponia200
3.SEIDL FabianNiemcy187
4.EGLOFF LucaSzwajcaria180
5.RUPITSCH MarkusAustria170
16.JUROSZEK KacperPolska99
34.GRUSZKA MateuszPolska40
35.BIEGUN KrzysztofPolska39
44.STOSEL KacperPolska29
52.SKUPIEŃ DamianPolska21
70.NIŻNIK AdamPolska6
73.JOJKO SzymonPolska5
83.CZYŻ BartoszPolska2
85.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Premanon HS90
15.12.2018
godz. 11:00
Aktualna klasyfikacja P¦ Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.ALTHAUS KatharinaNiemcy200
2.SEYFARTH JulianeNiemcy177
3.JAKOWLEWA LidijaRosja172
4.LUNDBY MarenNorwegia169
5.STRAUB RamonaNiemcy142
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
14.12.2018
godz. 19:15
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.JAKOWLEWA LidijaRosja415
2.IRASCHKO-STOLZ DanielaAustria400
3.BARANCEWA AleksandraRosja382
4.SZPINIEWA AnnaRosja271
5.BRECL JernejaSlowenia236
13.PAŁASZ MagdalenaPolska84
25.KARPIEL KamilaPolska48
27.KIL JoannaPolska46
27.TWARDOSZ AnnaPolska46
33.RAJDA KingaPolska40
Pełna klasyfikacja..»


Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl