Czwartek, 21 lutego 2013, 19:07

MŚ w Val di Fiemme: Schlierenzauer zdominował czwartkowe treningi

Gregor Schlierenzauer
Gregor Schlierenzauer
fot. Sarah Braunias

Gregor Schlierenzauer wygrał dwa z trzech dzisiejszych treningów na skoczni HS 106 we włoskim Val di Fiemme. Austriak po pierwszej słabszej próbie (93m) w kolejnych dwóch skokach był bezkonkurencyjny, uzyskując 101 i 101,5m.

Pierwszy czwartkowy trening mężczyzn na skoczni HS 106 w Val di Fiemme wygrał Tom Hilde. Norweg uzyskał aż 101,5m. Na znakomitym drugim miejscu uplasował się Piotr Żyła (99m), a trzeci był Anders Bardal (99,5m).

W czołówce znaleźli się także Andreas Stjernen (99m), Daiki Ito (98,5m) oraz Michael Neumayer (98m). Świetnie wypadli również Dawid Kubacki (98m i 9. pozycja) oraz Maciej Kot (97,5m i 11. miejsce).

Kamil Stoch uplasował się na 16. miejscu (95m), Stefan Hula był 22. (95,5m), a Krzysztof Miętus 26. (93,5m).

Słabo wypadli faworyci - Gregor Schlierenzauer uzyskał zaledwie 93m (28.), a Severin Freund skoczył na 94m (19. miejsce).

Drugi dzisiejszy trening wygrał Gregor Schlierenzauer, który osiągnął 101m. Na drugim miejscu uplasował się jego rodak - Manuel Fettner (100m), ex aequo z Andreasem Stjernenem (99m). Z Polaków najlepszy był tym razem Kamil Stoch, któremu 96,5m dało 7. pozycję. Nieźle spisali się także Dawid Kubacki oraz Piotr Żyła, którzy lądowali na 96 metrze (odpowiednio 16 i 17. pozycja).

Krzysztof Miętus w swojej próbie uzyskał 93,5m (25. lokata), a Maciej kot lądował na 94 metrze (29. miejsce).

Trzeci dzisiejszy trening również należał do Gregora Schlierenzauera, który osiągnął tym razem 101,5m. Na drugim miejscu ponownie znalazł się Manuel Fettner (101m), a trzeci był Richard Freitag (100m). Formą błysnął także Noriaki Kasai, któremu 100m dało 4. pozycję. Na piątym miejscu znalazł się Michael Neumayer (97,5m), a szósty był Anders Bardal (97,5m).

Z naszych reprezentantów najlepiej wypadł Kamil Stoch, który został sklasyfikowany na 9. pozycji za skok na 99m. Czołową "10" zamknął Dawid Kubacki (98,5m). Piotr Żyła tym razem uplasował się na 21. pozycji (96,5m), 25. był Krzysztof Miętus (95,5m), a 27. Maciej Kot (95m). Najsłabiej z Polaków wypadł Stefan Hula, osiągając 94,5m (31. miejsce).

Już jutro o godzinie 18:00 odbędą się kwalifikacje do konkursu indywidualnego na skoczni normalnej, a godzinę wcześniej rozpocznie się seria próbna. Skład polskiej ekipy do jutrzejszych kwalifikacji jest już raczej pewny. Prawdopodobnie zobaczymy jutro na starcie naszą drużynę w składzie: Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła oraz Dawid Kubacki.

Wyniki I treningu, 21.02.2013
Lp.NrZawodnikKrajOdl.Pkt.
1 65 HILDE T. NOR 101.5 63.6
2 51 ZYLA P. POL 99.0 58.2
3 74 BARDAL A. NOR 99.5 57.9
4 54 STJERNEN A. NOR 99.0 57.7
5 41 ITO D. JPN 98.5 57.4
6 64 NEUMAYER M. GER 98.0 56.7
7 52 WANK A. GER 98.5 56.6
8 31 WATASE Y. JPN 99.0 55.6
9 43 KUBACKI D. POL 98.0 55.4
10 66 AMMANN S. SUI 98.0 54.9
11 58 KOT M. POL 97.5 54.6
12 48 KASAI N. JPN 97.0 54.3
13 73 JACOBSEN A. NOR 96.0 54.2
14 50 FETTNER M. AUT 96.5 52.7
15 44 COLLOREDO S. ITA 98.0 52.3
16 46 KRAFT S. AUT 96.5 51.1
71 STOCH K. POL 95.0 51.1
18 40 SHIMIZU R. JPN 95.5 50.7
19 68 MATURA J. CZE 94.0 50.4
72 FREUND S. GER 94.0 50.4
21 69 FREITAG R. GER 93.5 50.3
22 32 HULA S. POL 95.5 50.2
61 LOITZL W. AUT 95.5 50.2
24 62 KOFLER A. AUT 95.0 49.6
25 47 HLAVA L. CZE 95.0 49.4
26 42 MIETUS K. POL 93.5 49.0
27 67 PREVC P. SLO 96.0 48.8
28 75 SCHLIERENZ G. AUT 93.0 48.6
29 56 TAKEUCHI T. JPN 95.0 48.0
30 70 KRANJEC R. SLO 92.5 47.5
31 25 NURMSALU K. EST 95.0 46.7
32 27 MORASSI A. ITA 95.0 46.3
33 33 DESCOMBES V. FRA 94.0 45.8
34 45 KORNILOV D. RUS 93.5 45.7
35 28 JANDA J. CZE 94.0 45.5
36 35 KOUDELKA R. CZE 93.5 44.8
37 34 ROSLIAKOV I. RUS 93.5 44.7
38 60 WELLINGER A. GER 93.0 44.3
39 18 HEISKANEN S. FIN 94.0 44.0
40 49 ZOGRAFSKI V. BUL 90.5 43.0
41 53 VELTA R. NOR 91.0 42.9
42 39 ASIKAINEN L. FIN 91.0 41.8
43 8 JOHNSON A. USA 91.0 41.4
44 19 DELLASEGA R. ITA 92.5 40.4
29 ROMASHOV A. RUS 91.0 40.4
46 11 MITZ A. SWE 90.0 38.1
47 5 ZHAPAROV R. KAZ 90.0 36.7
48 36 PUNGERTAR M. SLO 89.0 36.2
49 26 LARINTO V. FIN 88.5 34.7
50 37 DESCHWANDE G. SUI 87.5 34.1
51 21 NOMME M. EST 88.5 33.6
52 63 HVALA J. SLO 85.5 32.7
53 13 KOIVURANTA A. FIN 86.5 32.0
54 30 FRENETTE P. USA 87.5 31.8
55 24 BRESADOLA D. ITA 86.0 31.7
56 38 KOZISEK C. CZE 85.0 30.8
57 3 KOROLEV A. KAZ 85.0 28.7
58 22 ZMORAY T. SVK 86.0 28.3
59 4 DELLASEGA D. ITA 84.5 28.0
60 14 CHOI S. KOR 85.0 27.4
61 6 KLYMCHUK A. UKR 86.0 27.2
62 23 POLYCHRONI N. GRE 85.5 26.9
63 12 SOKOLENKO K. KAZ 83.5 25.4
64 17 LAMY CHAPP R. FRA 84.0 25.1
65 1 NORDIN C. SWE 80.0 23.4
66 59 TEPES J. SLO 82.0 22.2
67 15 TUDOR R. ROU 79.0 16.5
68 9 VEREDYUK V. UKR 77.5 13.3
69 7 MUMINOV S. KAZ 75.0 9.0
70 2 NEZHBORTS K. LAT 55.5 0.0
20 SZILAGYI A. HUN 67.0 0.0
DNS 10 SARDYKO A. RUS
DNS 16 LICHY P. SVK
DNS 55 MORGENSTER T. AUT
DNS 57 VASSILIEV D. RUS
Wyniki II treningu, 21.02.2013
Lp.NrZawodnikKrajOdl.Pkt.
1 75 SCHLIERENZ G. AUT 101.0 62.0
2 50 FETTNER M. AUT 100.0 58.7
54 STJERNEN A. NOR 99.0 58.7
4 64 NEUMAYER M. GER 98.5 58.2
5 66 AMMANN S. SUI 98.5 56.4
6 73 JACOBSEN A. NOR 97.0 55.2
7 71 STOCH K. POL 96.5 54.4
8 48 KASAI N. JPN 98.0 54.2
9 52 WANK A. GER 97.0 53.8
10 44 COLLOREDO S. ITA 97.0 53.4
11 31 WATASE Y. JPN 95.5 53.3
12 69 FREITAG R. GER 96.0 52.8
13 67 PREVC P. SLO 95.5 52.2
14 41 ITO D. JPN 96.5 51.6
15 40 SHIMIZU R. JPN 96.0 50.9
16 43 KUBACKI D. POL 96.0 50.8
17 51 ZYLA P. POL 96.0 50.5
18 65 HILDE T. NOR 95.5 50.3
19 74 BARDAL A. NOR 94.5 50.0
20 61 LOITZL W. AUT 95.0 49.8
21 33 DESCOMBES V. FRA 95.0 49.4
22 62 KOFLER A. AUT 94.0 49.1
23 46 KRAFT S. AUT 93.5 48.8
24 47 HLAVA L. CZE 93.5 48.0
25 42 MIETUS K. POL 93.5 47.8
26 28 JANDA J. CZE 94.0 47.2
29 ROMASHOV A. RUS 94.0 47.2
28 25 NURMSALU K. EST 93.5 47.1
29 58 KOT M. POL 94.0 46.9
30 72 FREUND S. GER 92.0 45.2
31 68 MATURA J. CZE 92.5 43.9
32 56 TAKEUCHI T. JPN 91.0 43.6
33 18 HEISKANEN S. FIN 92.0 43.2
34 24 BRESADOLA D. ITA 91.5 43.1
35 32 HULA S. POL 90.5 42.7
36 53 VELTA R. NOR 90.0 42.1
37 49 ZOGRAFSKI V. BUL 90.5 41.7
38 8 JOHNSON A. USA 90.5 41.5
39 63 HVALA J. SLO 90.5 41.0
40 34 ROSLIAKOV I. RUS 90.5 40.4
41 30 FRENETTE P. USA 90.0 39.6
42 35 KOUDELKA R. CZE 90.0 39.2
43 13 KOIVURANTA A. FIN 91.0 39.0
44 26 LARINTO V. FIN 89.0 38.4
45 27 MORASSI A. ITA 89.5 38.1
17 LAMY CHAPP R. FRA 88.5 38.1
47 36 PUNGERTAR M. SLO 87.5 37.3
1 NORDIN C. SWE 88.5 37.3
49 37 DESCHWANDE G. SUI 88.5 36.7
50 3 KOROLEV A. KAZ 89.5 35.6
51 19 DELLASEGA R. ITA 86.5 34.7
52 39 ASIKAINEN L. FIN 87.0 33.9
45 KORNILOV D. RUS 87.5 33.9
54 21 NOMME M. EST 89.0 33.8
55 5 ZHAPAROV R. KAZ 88.5 33.6
56 4 DELLASEGA D. ITA 87.5 33.1
14 CHOI S. KOR 87.5 33.1
58 23 POLYCHRONI N. GRE 87.0 33.0
59 60 WELLINGER A. GER 86.5 32.2
60 70 KRANJEC R. SLO 84.5 31.4
61 11 MITZ A. SWE 84.0 27.8
62 12 SOKOLENKO K. KAZ 83.5 26.8
63 22 ZMORAY T. SVK 83.0 24.9
64 6 KLYMCHUK A. UKR 82.0 24.6
65 38 KOZISEK C. CZE 81.0 22.6
66 59 TEPES J. SLO 80.0 19.3
67 9 VEREDYUK V. UKR 78.5 18.8
68 7 MUMINOV S. KAZ 79.0 17.7
69 15 TUDOR R. ROU 75.0 8.7
70 20 SZILAGYI A. HUN 68.0 0.0
2 NEZHBORTS K. LAT 60.0 0.0
DNS 10 SARDYKO A. RUS
DNS 16 LICHY P. SVK
DNS 55 MORGENSTER T. AUT
DNS 57 VASSILIEV D. RUS
Wyniki III treningu, 21.02.2013
Lp.NrZawodnikKrajOdl.Pkt.
1 75 SCHLIERENZ G. AUT 101.5 65.9
2 50 FETTNER M. AUT 101.0 61.4
3 69 FREITAG R. GER 100.0 60.1
4 48 KASAI N. JPN 98.5 59.4
5 64 NEUMAYER M. GER 97.5 57.8
6 74 BARDAL A. NOR 97.5 57.0
7 72 FREUND S. GER 98.0 56.9
8 56 TAKEUCHI T. JPN 98.5 56.6
9 71 STOCH K. POL 99.0 56.2
10 43 KUBACKI D. POL 98.5 55.2
11 65 HILDE T. NOR 96.0 55.1
12 68 MATURA J. CZE 97.5 54.7
13 54 STJERNEN A. NOR 98.0 54.6
66 AMMANN S. SUI 96.5 54.6
15 52 WANK A. GER 97.0 53.8
16 61 LOITZL W. AUT 96.0 52.8
17 31 WATASE Y. JPN 96.5 52.7
18 41 ITO D. JPN 95.0 52.5
19 63 HVALA J. SLO 96.0 52.3
20 67 PREVC P. SLO 95.0 52.0
21 46 KRAFT S. AUT 95.5 51.8
51 ZYLA P. POL 96.5 51.8
23 33 DESCOMBES V. FRA 94.5 51.3
24 40 SHIMIZU R. JPN 95.0 51.0
25 42 MIETUS K. POL 95.5 50.6
26 70 KRANJEC R. SLO 93.5 49.1
27 58 KOT M. POL 95.0 48.5
28 25 NURMSALU K. EST 94.0 48.4
29 73 JACOBSEN A. NOR 94.0 48.2
30 62 KOFLER A. AUT 93.5 48.0
31 32 HULA S. POL 94.5 47.1
32 49 ZOGRAFSKI V. BUL 93.0 46.2
33 21 NOMME M. EST 94.0 46.0
34 8 JOHNSON A. USA 93.0 45.4
35 53 VELTA R. NOR 93.0 45.3
36 13 KOIVURANTA A. FIN 93.0 45.2
37 26 LARINTO V. FIN 93.0 44.9
38 35 KOUDELKA R. CZE 92.0 44.2
39 36 PUNGERTAR M. SLO 91.5 42.4
40 19 DELLASEGA R. ITA 91.0 41.0
41 39 ASIKAINEN L. FIN 90.5 40.6
42 60 WELLINGER A. GER 89.5 39.5
43 37 DESCHWANDE G. SUI 90.0 39.2
44 30 FRENETTE P. USA 88.0 38.2
45 59 TEPES J. SLO 88.5 37.8
46 1 NORDIN C. SWE 88.0 36.9
47 18 HEISKANEN S. FIN 87.0 34.5
23 POLYCHRONI N. GRE 88.5 34.5
49 3 KOROLEV A. KAZ 87.0 34.2
50 11 MITZ A. SWE 86.5 31.4
12 SOKOLENKO K. KAZ 86.5 31.4
52 17 LAMY CHAPP R. FRA 85.5 31.1
53 4 DELLASEGA D. ITA 86.0 30.7
54 6 KLYMCHUK A. UKR 85.5 29.5
55 38 KOZISEK C. CZE 85.5 29.4
56 22 ZMORAY T. SVK 83.5 25.1
57 14 CHOI S. KOR 83.0 23.6
58 7 MUMINOV S. KAZ 81.5 21.2
59 9 VEREDYUK V. UKR 80.0 19.7
60 15 TUDOR R. ROU 77.0 12.3
61 2 NEZHBORTS K. LAT 60.0 0.0
20 SZILAGYI A. HUN 70.5 0.0
DNS 5 ZHAPAROV R. KAZ
DNS 10 SARDYKO A. RUS
DNS 16 LICHY P. SVK
DNS 24 BRESADOLA D. ITA
DNS 27 MORASSI A. ITA
DNS 28 JANDA J. CZE
DNS 29 ROMASHOV A. RUS
DNS 34 ROSLIAKOV I. RUS
DNS 44 COLLOREDO S. ITA
DNS 45 KORNILOV D. RUS
DNS 47 HLAVA L. CZE
DNS 55 MORGENSTER T. AUT
DNS 57 VASSILIEV D. RUS


Tadeusz Mieczyński, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (39827) ilość komentarzy: (36)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Sapporo HS137
26.01.2019
godz. 08:00
Sobota, godz. 07:45
Sobota, godz. 07:45
Sobota, godz. 07:45
Klasyfikacja PŚ:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia1128
2.STOCH KamilPolska624
3.ŻYŁA PiotrPolska603
4.KRAFT StefanAustria581
5.KUBACKI DawidPolska554
29.WOLNY JakubPolska97
35.HULA StefanPolska43
47.KOT MaciejPolska14
59.WĄSEK PawełPolska4
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Rastbuechl HS78
09.02.2019
godz. 17:30
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.EGLOFF LucaSzwajcaria458
2.SEIDL FabianNiemcy396
3.NIETZEL JustinNiemcy351
4.PREVC CeneSlowenia286
5.RUPITSCH MarkusAustria268
21.JUROSZEK KacperPolska141
55.KANTYKA PrzemysławPolska54
68.GRUSZKA MateuszPolska40
68.NIŻNIK AdamPolska40
71.BIEGUN KrzysztofPolska39
78.SKUPIEŃ DamianPolska34
88.STOSEL KacperPolska29
92.PILCH TomaszPolska25
133.JOJKO SzymonPolska5
142.CZYŻ BartoszPolska2
143.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Brotterode HS117
23.02.2019
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.BRECL JernejaSlowenia200
2.SZPINIEWA AnnaRosja170
3.RAUDASCHL ElisabethAustria159
4.FREITAG SelinaNiemcy150
4.PURKER ClaudiaAustria150
9.KARPIEL KamilaPolska109
15.RAJDA KingaPolska79
36.TWARDOSZ AnnaPolska21
Pełna klasyfikacja..»


Kroppa
2000-2019 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl