MŚ Pań w Val di Fiemme: Sarah Hendrickson ze złotym medalem

• 2013-02-22 17:43

Sarah Hendrickson wywalczyła złoty medal Mistrzostw Świata w skokach narciarskich w Val di Fiemme. Amerykanka oddała skoki na odległość 106 m oraz 103 m, za które otrzymała 253,7 pkt.

Jest do już drugi złoty medal dla reprezentantki USA w historii kobiecych skoków narciarskich. Pierwszy zdobyła Lindsey Van w Libercu.

Na drugim stopniu podium uplasowała się Sara Takanashi, która straciła do Hendrickson zaledwie 2,7 pkt. Japonka, która w tym sezonie zapewniła sobie Kryształową Kulę oddala skoki na odległość 104,5 m oraz 103 m (251 pkt).

Brązowy medal za trzecie miejsce zdobyła Jacqueline Seifriedsberger. Austriaczka lądowała na 104 m oraz 98,5 m (237,2 pkt).

Tuż za podium znalazła się brązowa medalistka Mistrzostw Świata w Oslo - Coline Mattel. Francuzka za swoje skoki na odległość 102 m i 95,5 m otrzymała 229,5 pkt. Piąte miejsce zajęła Carina Vogt z Niemiec a szósta była koleżanka z drużyny Hendrickson - Jessica Jerome.

W pierwszej dziesiątce znalazły się także Anette Sagen (7. miejsce) oraz zawodniczka gospodarzy Evelyn Insam (8.miejsce). Niespodziewanie na pozycji dziewiątej zakończyła konkurs Chiara Hoelzl z Austrii a dziesiąta była Julia Kykkaenen, która powróciła do rywalizacji po kontuzji obojczyka, której nabawiła się w styczniu tego roku.

Zabrakło w czołówce zawodniczek ze Słowenii, które były jednymi z faworytek do medali. Najlepsza z nich Spela Rogelj była dopiero 13.

Srebrna medalistka z Oslo - Elena Runggaldier uplasowała się na 12. pozycji a na ostatnim 30. miejscu znalazła się zawodniczka Chin - Xinuye Chang.