Na żywo:
  • LCOC | Planica | pierwsza seria konkursowa

    10:00 |Relacja FIS

[X] Zamknij
Poniedziałek, 25 lutego 2013, 18:51

M¦ w Val di Fiemme: Fettner, Morgenstern i Stoch najlepsi na treningach

Kamil Stoch
Kamil Stoch
fot. Tadeusz Mieczyński

Manuel Fettner, Thomas Morgenstern oraz Kamil Stoch skakali najdalej w trzech seriach treningowych, rozegranych dzi¶ na dużej skoczni (HS 134) we włoskim Val di Fiemme.

Manuel Fettner wygrał pierwsz± serię treningow±. Austriak osi±gn±ł 125,5m. Na drugim miejscu uplasował się Thomas Morgenstern (122,5m), a trzeci był Gregor Schlierenzauer (120,5m).

Dobrze wypadli także Kamil Stoch (118,5m i 7. lokata) oraz Maciej Kot (119,5m i 9. miejsce). Przyzwoite skoki odnotowali Krzysztof Miętus (115,5m i 16. pozycja), Piotr Żyła (117m i 22. lokata) oraz Stefan Hula (115m i 24. miejsce). Krócej skoczył Dawid Kubacki, któremu 113m dało 26. pozycję w treningu.

Drug± serię treningow± skokiem na 133m wygrał Thomas Morgenstern. Na drugim miejscu uplasował się Kamil Stoch (128,5m przy silnym wietrze w plecy), a trzeci był Andreas Wank (128m). ¦wietnie spisali się także Piotr Żyła (126m i 6. lokata) oraz Maciej Kot (126,5m i 7. miejsce). Znacznie poprawił się Dawid Kubacki, osi±gaj±c 124m (22. pozycja), a Krzysztof Miętus l±dował na 123,5m (20.). Najsłabiej wypadł Stefan Hula, który był 31. (120m).

Trzecia seria treningowa to najdłuższy skok Kamila Stocha. Nasz reprezentant poszybował na 130,5m i tym samym udowodnił, że nie zamierza odpu¶cić walki o medale na dużej skoczni. Na drugim miejscu uplasował się Gregor Schlierenzauer (129,5m), a trzeci był Peter Prevc (125,5m). W ¶cisłej czołówce znaleĽli się także Maciej Kot (124,5m i 4. lokata) oraz Dawid Kubacki (128,5m i 5. miejsce).
Dobre skoki odnotowali również Piotr Żyła (122m i 12. pozycja) oraz Krzysztof Miętus (124,5m i 15. miejsce). Najsłabiej z naszych reprezentantów skoczył Stefan Hula, uzyskuj±c 117,5m (23.).

Dzi¶ na skoczni w Predazzo wiał tylny wiatr, utrudniaj±cy zawodnikom oddawanie dalekich skoków. Trening odpu¶cili m.in. Bardal, Hilde, Freund, Freitag czy Takeuchi. Kolejne treningi już jutro (godz. 17:00).

Wyniki I treningu M¦ w Predazzo, 25.02.2013
Lp.NrZawodnikKrajOdl.Pkt.
1 50 FETTNER M. AUT 125.5 69.7
2 55 MORGENSTER T. AUT 122.5 66.2
3 75 SCHLIERENZ G. AUT 120.5 64.7
4 52 WANK A. GER 121.5 63.2
5 47 HLAVA L. CZE 121.0 62.9
6 25 NURMSALU K. EST 122.5 62.8
7 71 STOCH K. POL 118.5 61.9
8 54 STJERNEN A. NOR 120.0 61.1
9 58 KOT M. POL 119.5 60.5
10 46 KRAFT S. AUT 119.5 59.7
11 66 AMMANN S. SUI 117.5 59.3
12 48 KASAI N. JPN 117.5 58.1
13 68 MATURA J. CZE 116.5 57.0
14 40 SHIMIZU R. JPN 117.0 55.9
15 67 PREVC P. SLO 116.0 55.8
16 42 MIETUS K. POL 115.5 54.9
17 36 KOUDELKA R. CZE 117.0 53.8
38 DESCHWANDE G. SUI 116.0 53.8
19 53 VELTA R. NOR 116.5 53.4
20 45 KORNILOV D. RUS 115.5 53.1
21 20 SARDYKO A. RUS 116.5 52.9
22 51 ZYLA P. POL 117.0 52.8
23 31 WATASE Y. JPN 115.0 51.5
24 32 HULA S. POL 115.0 50.8
25 70 KRANJEC R. SLO 113.0 50.3
26 43 KUBACKI D. POL 113.0 49.9
27 59 TEPES J. SLO 113.0 49.4
28 62 KOFLER A. AUT 112.5 48.9
29 63 HVALA J. SLO 112.0 48.5
30 49 ZOGRAFSKI V. BUL 112.0 46.9
31 16 KOIVURANTA A. FIN 112.0 46.0
32 29 ROMASHOV A. RUS 112.0 45.9
33 34 ROSLIAKOV I. RUS 112.0 45.6
34 61 LOITZL W. AUT 110.0 44.5
35 37 PUNGERTAR M. SLO 111.5 44.4
36 4 PEIER K. SUI 110.5 42.9
37 7 GRIGOLI M. SUI 110.5 42.5
35 HAJEK A. CZE 110.5 42.5
39 15 NORDIN C. SWE 110.0 42.1
40 11 JOHNSON A. USA 110.0 42.0
41 14 DELLASEGA R. ITA 110.0 41.9
42 19 DELLASEGA D. ITA 109.5 40.9
43 9 NOMME M. EST 108.5 40.4
44 21 HEISKANEN S. FIN 108.5 38.5
45 73 JACOBSEN A. NOR 105.0 37.9
46 12 ZHAPAROV R. KAZ 108.0 37.5
47 26 LARINTO V. FIN 108.5 36.8
48 13 MITZ A. SWE 106.5 35.5
49 60 WELLINGER A. GER 104.0 32.7
50 8 ZMORAY T. SVK 103.0 31.1
51 3 POLYCHRONI N. GRE 95.5 27.1
52 1 KAELIN P. SUI 95.5 27.0
53 30 FRENETTE P. USA 101.0 26.1
54 39 ASIKAINEN L. FIN 99.5 25.5
55 2 KOROLEV A. KAZ 94.0 23.8
56 18 LICHY P. SVK 97.5 18.8
57 28 JANDA J. CZE 96.5 17.0
58 5 VEREDYUK V. UKR 94.5 14.6
59 17 SOKOLENKO K. KAZ 92.0 9.9
60 23 MUMINOV S. KAZ 90.0 4.9
61 22 KLYMCHUK A. UKR 80.5 0.0
DNS 6 LAMY CHAPP R. FRA
DNS 10 TUDOR R. ROU
DNS 24 BRESADOLA D. ITA
DNS 27 MORASSI A. ITA
DNS 33 DESCOMBES V. FRA
DNS 41 ITO D. JPN
DNS 44 COLLOREDO S. ITA
DNS 56 TAKEUCHI T. JPN
DNS 57 VASSILIEV D. RUS
DNS 64 NEUMAYER M. GER
DNS 65 HILDE T. NOR
DNS 69 FREITAG R. GER
DNS 72 FREUND S. GER
DNS 74 BARDAL A. NOR
Wyniki II treningu M¦ w Predazzo, 25.02.2013
Lp.NrZawodnikKrajOdl.Pkt.
1 55 MORGENSTER T. AUT 133.0 91.3
2 71 STOCH K. POL 128.5 89.3
3 52 WANK A. GER 128.0 84.3
4 50 FETTNER M. AUT 127.0 83.5
5 75 SCHLIERENZ G. AUT 124.5 82.0
6 51 ZYLA P. POL 126.0 81.4
7 58 KOT M. POL 126.5 80.7
68 MATURA J. CZE 124.5 80.7
9 47 HLAVA L. CZE 125.5 80.4
54 STJERNEN A. NOR 126.5 80.4
11 46 KRAFT S. AUT 125.0 79.3
61 LOITZL W. AUT 124.5 79.3
13 49 ZOGRAFSKI V. BUL 124.5 77.8
14 63 HVALA J. SLO 122.5 77.5
15 66 AMMANN S. SUI 122.5 77.4
16 43 KUBACKI D. POL 124.0 77.1
17 67 PREVC P. SLO 122.0 76.6
18 25 NURMSALU K. EST 124.5 76.4
19 36 KOUDELKA R. CZE 125.0 76.2
20 42 MIETUS K. POL 123.5 75.7
21 40 SHIMIZU R. JPN 123.5 75.0
22 37 PUNGERTAR M. SLO 123.5 73.9
23 20 SARDYKO A. RUS 122.0 73.4
24 31 WATASE Y. JPN 123.5 72.7
25 48 KASAI N. JPN 120.0 69.9
70 KRANJEC R. SLO 119.0 69.9
27 34 ROSLIAKOV I. RUS 121.5 69.2
28 35 HAJEK A. CZE 121.0 69.0
29 62 KOFLER A. AUT 118.5 68.5
30 73 JACOBSEN A. NOR 117.0 67.7
31 32 HULA S. POL 120.0 66.6
32 29 ROMASHOV A. RUS 119.0 65.8
33 28 JANDA J. CZE 119.0 65.2
34 45 KORNILOV D. RUS 117.5 64.4
35 39 ASIKAINEN L. FIN 117.5 63.6
53 VELTA R. NOR 117.5 63.6
37 38 DESCHWANDE G. SUI 117.0 62.8
38 14 DELLASEGA R. ITA 116.5 61.7
39 59 TEPES J. SLO 115.5 60.6
40 21 HEISKANEN S. FIN 114.0 59.4
41 4 PEIER K. SUI 115.0 59.3
42 7 GRIGOLI M. SUI 114.0 59.0
43 11 JOHNSON A. USA 112.5 56.1
44 16 KOIVURANTA A. FIN 113.0 55.3
45 30 FRENETTE P. USA 112.5 53.4
46 1 KAELIN P. SUI 112.5 52.9
47 15 NORDIN C. SWE 111.5 52.6
48 9 NOMME M. EST 110.5 51.8
49 19 DELLASEGA D. ITA 110.5 51.5
50 13 MITZ A. SWE 109.5 51.0
51 2 KOROLEV A. KAZ 110.5 50.4
52 12 ZHAPAROV R. KAZ 109.5 50.2
53 60 WELLINGER A. GER 109.0 49.8
54 3 POLYCHRONI N. GRE 110.0 49.3
55 26 LARINTO V. FIN 105.5 42.1
56 8 ZMORAY T. SVK 103.5 39.7
57 5 VEREDYUK V. UKR 100.0 33.4
58 22 KLYMCHUK A. UKR 100.0 32.1
59 18 LICHY P. SVK 97.5 28.9
60 23 MUMINOV S. KAZ 97.5 27.7
61 17 SOKOLENKO K. KAZ 96.5 26.2
DNS 6 LAMY CHAPP R. FRA
DNS 10 TUDOR R. ROU
DNS 24 BRESADOLA D. ITA
DNS 27 MORASSI A. ITA
DNS 33 DESCOMBES V. FRA
DNS 41 ITO D. JPN
DNS 44 COLLOREDO S. ITA
DNS 56 TAKEUCHI T. JPN
DNS 57 VASSILIEV D. RUS
DNS 64 NEUMAYER M. GER
DNS 65 HILDE T. NOR
DNS 69 FREITAG R. GER
DNS 72 FREUND S. GER
DNS 74 BARDAL A. NOR
Wyniki III treningu M¦ w Predazzo, 25.02.2013
Lp.NrZawodnikKrajOdl.Pkt.
1 71 STOCH K. POL 130.5 95.0
2 75 SCHLIERENZ G. AUT 129.5 92.7
3 67 PREVC P. SLO 125.5 85.5
4 58 KOT M. POL 124.5 85.2
5 43 KUBACKI D. POL 128.5 83.4
6 54 STJERNEN A. NOR 124.0 82.9
7 50 FETTNER M. AUT 122.5 81.6
8 63 HVALA J. SLO 123.0 81.5
9 48 KASAI N. JPN 126.0 81.4
10 46 KRAFT S. AUT 126.5 81.3
11 66 AMMANN S. SUI 122.0 79.7
12 51 ZYLA P. POL 122.0 79.5
13 53 VELTA R. NOR 122.0 79.4
14 73 JACOBSEN A. NOR 120.5 77.7
15 42 MIETUS K. POL 124.5 76.8
61 LOITZL W. AUT 120.5 76.8
17 40 SHIMIZU R. JPN 121.5 76.0
18 70 KRANJEC R. SLO 120.0 75.5
19 25 NURMSALU K. EST 119.5 73.9
20 14 DELLASEGA R. ITA 120.5 73.6
21 1 KAELIN P. SUI 120.5 71.5
22 62 KOFLER A. AUT 118.0 71.2
23 32 HULA S. POL 117.5 69.8
24 49 ZOGRAFSKI V. BUL 119.5 69.7
25 45 KORNILOV D. RUS 118.5 67.7
26 39 ASIKAINEN L. FIN 117.0 67.0
27 52 WANK A. GER 115.5 66.4
28 29 ROMASHOV A. RUS 114.0 66.2
29 31 WATASE Y. JPN 113.5 65.8
30 37 PUNGERTAR M. SLO 117.5 65.7
31 35 HAJEK A. CZE 117.0 65.6
32 4 PEIER K. SUI 116.5 65.3
33 34 ROSLIAKOV I. RUS 115.5 64.5
34 9 NOMME M. EST 115.5 60.4
35 11 JOHNSON A. USA 113.5 58.0
36 12 ZHAPAROV R. KAZ 112.5 57.8
60 WELLINGER A. GER 110.0 57.8
38 16 KOIVURANTA A. FIN 112.5 57.4
39 7 GRIGOLI M. SUI 111.5 56.5
40 13 MITZ A. SWE 111.0 55.7
41 59 TEPES J. SLO 108.0 55.5
42 3 POLYCHRONI N. GRE 111.0 54.2
15 NORDIN C. SWE 110.5 54.2
44 21 HEISKANEN S. FIN 108.5 53.7
45 19 DELLASEGA D. ITA 108.0 52.2
46 8 ZMORAY T. SVK 109.0 49.7
38 DESCHWANDE G. SUI 109.5 49.7
48 26 LARINTO V. FIN 105.5 49.1
49 30 FRENETTE P. USA 104.0 48.9
50 2 KOROLEV A. KAZ 107.5 47.4
51 23 MUMINOV S. KAZ 100.0 37.8
52 5 VEREDYUK V. UKR 99.5 36.2
53 18 LICHY P. SVK 99.5 35.3
54 22 KLYMCHUK A. UKR 97.0 32.1
55 17 SOKOLENKO K. KAZ 97.5 30.8
DNS 6 LAMY CHAPP R. FRA
DNS 10 TUDOR R. ROU
DNS 20 SARDYKO A. RUS
DNS 24 BRESADOLA D. ITA
DNS 27 MORASSI A. ITA
DNS 28 JANDA J. CZE
DNS 33 DESCOMBES V. FRA
DNS 36 KOUDELKA R. CZE
DNS 41 ITO D. JPN
DNS 44 COLLOREDO S. ITA
DNS 47 HLAVA L. CZE
DNS 55 MORGENSTER T. AUT
DNS 56 TAKEUCHI T. JPN
DNS 57 VASSILIEV D. RUS
DNS 64 NEUMAYER M. GER
DNS 65 HILDE T. NOR
DNS 68 MATURA J. CZE
DNS 69 FREITAG R. GER
DNS 72 FREUND S. GER
DNS 74 BARDAL A. NOR


Tadeusz Mieczyński, ¬ródło: Informacja własna
ogl±dalno¶ć: (32523) ilo¶ć komentarzy: (80)

Dyskusja do wiadomo¶ci

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
¦wiata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Zakopane HS140
19.01.2019
godz. 16:15
Sobota, godz. 16:00
Sobota, godz. 15:05
Sobota, godz. 15:00
Klasyfikacja P¦:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia1092
2.STOCH KamilPolska624
3.ŻYŁA PiotrPolska591
4.KUBACKI DawidPolska532
5.KRAFT StefanAustria481
30.WOLNY JakubPolska88
38.HULA StefanPolska29
49.KOT MaciejPolska13
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Planica HS102
19.01.2019
godz. 15:15
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.EGLOFF LucaSzwajcaria396
2.SEIDL FabianNiemcy336
3.NIETZEL JustinNiemcy330
4.LIENHER MaximilianAustria253
5.RAINER StefanAustria252
15.JUROSZEK KacperPolska141
50.KANTYKA PrzemysławPolska54
62.GRUSZKA MateuszPolska40
62.NIŻNIK AdamPolska40
65.BIEGUN KrzysztofPolska39
74.SKUPIEŃ DamianPolska34
86.STOSEL KacperPolska29
90.PILCH TomaszPolska25
125.JOJKO SzymonPolska5
138.CZYŻ BartoszPolska2
139.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Planica HS102
19.01.2019
godz. 10:00
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.FREITAG SelinaNiemcy150
1.PURKER ClaudiaAustria150
3.RAUDASCHL ElisabethAustria125
4.PARK Guy-LimKorea92
5.SZPINIEWA AnnaRosja80
Pełna klasyfikacja..»


Kto wygra niedzielny konkurs P¦ w Zakopanem?
Ryoyu Kobayashi
Piotr Żyła
Kamil Stoch
Dawid Kubacki
Stefan Kraft
Inny skoczek
Głosuj
  1. Dawid Kubacki
    99,99%
  2. Kamil Stoch
    99,99%
  3. Ryoyu Kobayashi
    99,99%
  4. Inny skoczek
    99,99%
  5. Stefan Kraft
    99,99%
  6. Piotr Żyła
    99,99%
Poprzednie ankiety
Kroppa
2000-2019 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl