Wtorek, 26 lutego 2013, 19:11

M¦ w Val di Fiemme: Bardal, Ammann i Jacobsen najlepsi na treningach

Simon Ammann
Simon Ammann
fot. Tadeusz Mieczyński

Anders Bardal, Simon Ammann oraz Anders Jacobsen byli najlepsi na dzisiejszych oficjalnych treningach we włoskim Predazzo.

Pierwszy wtorkowy oficjalny trening na skoczni HS 134 w Predazzo wygrał Anders Bardal. Mistrz ¦wiata ze skoczni normalnej uzyskał 126m. Na drugim miejscu uplasował się Noriaki Kasai (125m), a trzeci był Taku Takeuchi (124m).

W czołówce treningu znaleĽli się również Anders Jacobsen (124m), Daiki Ito (124,5m) oraz Richard Freitag (123m). Z Polaków najwyżej sklasyfikowany został Dawid Kubacki, który był 17. (120m), 19. był Piotr Żyła (119m).

Krzysztof Miętus uzyskał 116m (30. pozycja), a Stefan Hula 114,5m (32.)

Simon Ammann poszybował najdalej w drugiej serii dzisiejszych oficjalnych treningów w Predazzo. Szwajcar uzyskał aż 131m i wyprzedził Richarda Freitaga (128,5m) oraz Severina Freunda (129,5m). Z Polaków najlepiej wypadli Dawid Kubacki oraz Piotr Żyła (po 125,5m), zajmuj±c odpowiednio 14. i 15. miejsce. NieĽle skoczył także Krzysztof Miętus, któremu 124m dały 19. miejsce. Krócej skoczył Stefan Hula, l±duj±c na 115m (41.)

Trzeci trening wygrał Anders Jacobsen, uzyskuj±c 130m. Na drugim miejscu sklasyfikowany został Richard Freitag (132m), a trzeci był Simon Ammann (131m). Warto odnotować także kolejny wy¶mienity skok Noriakiego Kasai, który l±dował na 129 metrze (4. lokata). Do¶wiadczony Japończyk we wszystkich dzisiejszych treningach plasował się w ¶cisłej czołówce.

Z Polaków w trzeciej serii treningowej swoje skoki oddali tylko Krzysztof Miętus i Stefan Hula. Miętus l±dował na 125 metrze (13.), a Stefan Hula uzyskał 120m (26. miejsce).

Już jutro kwalifikacje do konkursu indywidualnego na skoczni dużej. Pocz±tek o 17:00. Naszych skoczków zobaczymy w składzie Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła oraz Dawid Kubacki.

Wyniki I treningu M¦ w Predazzo, 26.02.2013
Lp.NrZawodnikKrajOdl.Pkt.
1 74 BARDAL A. NOR 126.0 81.3
2 48 KASAI N. JPN 125.0 79.9
3 56 TAKEUCHI T. JPN 124.0 79.3
4 73 JACOBSEN A. NOR 124.0 78.9
5 41 ITO D. JPN 124.5 78.6
6 69 FREITAG R. GER 123.0 77.8
7 52 WANK A. GER 123.0 77.4
8 72 FREUND S. GER 121.5 74.7
9 64 NEUMAYER M. GER 120.5 73.8
10 54 STJERNEN A. NOR 120.5 73.2
11 66 AMMANN S. SUI 120.5 72.9
12 63 HVALA J. SLO 120.0 72.7
13 47 HLAVA L. CZE 121.0 72.5
14 65 HILDE T. NOR 120.0 72.3
15 40 SHIMIZU R. JPN 120.0 71.3
16 60 WELLINGER A. GER 119.5 70.4
17 43 KUBACKI D. POL 120.0 70.0
18 44 COLLOREDO S. ITA 119.5 68.9
19 51 ZYLA P. POL 119.0 68.8
20 68 MATURA J. CZE 118.5 68.5
21 61 LOITZL W. AUT 117.5 67.1
22 53 VELTA R. NOR 117.5 66.9
23 59 TEPES J. SLO 117.0 65.8
24 46 KRAFT S. AUT 117.5 65.4
25 29 ROMASHOV A. RUS 116.5 64.9
26 28 JANDA J. CZE 116.5 64.6
27 33 DESCOMBES V. FRA 116.5 63.7
28 36 KOUDELKA R. CZE 115.5 63.0
29 31 WATASE Y. JPN 115.5 62.3
30 42 MIETUS K. POL 116.0 61.8
31 70 KRANJEC R. SLO 114.0 61.2
32 32 HULA S. POL 114.5 61.0
33 57 VASSILIEV D. RUS 113.5 60.5
34 4 PEIER K. SUI 112.5 59.4
35 38 DESCHWANDE G. SUI 112.5 58.3
36 62 KOFLER A. AUT 112.0 57.2
37 16 KOIVURANTA A. FIN 111.5 56.7
38 37 PUNGERTAR M. SLO 111.5 56.6
39 49 ZOGRAFSKI V. BUL 112.0 56.2
40 14 DELLASEGA R. ITA 111.0 56.1
41 35 HAJEK A. CZE 111.5 55.5
42 11 JOHNSON A. USA 110.5 55.1
43 20 SARDYKO A. RUS 111.0 54.8
44 39 ASIKAINEN L. FIN 109.0 52.0
45 13 MITZ A. SWE 108.0 51.7
46 21 HEISKANEN S. FIN 108.5 50.7
47 9 NOMME M. EST 107.5 50.2
48 45 KORNILOV D. RUS 108.5 49.1
49 12 ZHAPAROV R. KAZ 106.5 48.2
24 BRESADOLA D. ITA 107.5 48.2
51 34 ROSLIAKOV I. RUS 107.0 48.0
52 15 NORDIN C. SWE 106.5 47.9
53 27 MORASSI A. ITA 106.5 45.5
54 7 GRIGOLI M. SUI 105.0 45.4
55 6 LAMY CHAPP R. FRA 103.5 43.0
56 2 KOROLEV A. KAZ 102.5 42.0
57 26 LARINTO V. FIN 103.5 40.7
58 30 FRENETTE P. USA 103.5 40.5
59 3 POLYCHRONI N. GRE 101.5 40.2
60 1 KAELIN P. SUI 101.0 39.3
61 23 MUMINOV S. KAZ 100.0 34.4
62 19 DELLASEGA D. ITA 98.5 32.9
63 8 ZMORAY T. SVK 98.0 32.8
64 22 KLYMCHUK A. UKR 97.0 30.8
65 5 VEREDYUK V. UKR 94.5 27.6
66 17 SOKOLENKO K. KAZ 94.5 27.4
67 18 LICHY P. SVK 90.0 18.9
DNS 10 TUDOR R. ROU
DNS 25 NURMSALU K. EST
DNS 50 FETTNER M. AUT
DNS 55 MORGENSTER T. AUT
DNS 58 KOT M. POL
DNS 67 PREVC P. SLO
DNS 71 STOCH K. POL
DNS 75 SCHLIERENZ G. AUT
Wyniki II treningu M¦ w Predazzo, 26.02.2013
Lp.NrZawodnikKrajOdl.Pkt.
1 66 AMMANN S. SUI 131.0 86.6
2 69 FREITAG R. GER 128.5 85.5
3 72 FREUND S. GER 129.5 84.8
4 64 NEUMAYER M. GER 130.0 83.7
5 68 MATURA J. CZE 127.0 82.9
6 73 JACOBSEN A. NOR 127.0 82.3
7 48 KASAI N. JPN 128.0 81.9
8 41 ITO D. JPN 127.5 81.5
9 56 TAKEUCHI T. JPN 127.5 81.3
10 54 STJERNEN A. NOR 126.0 79.2
11 74 BARDAL A. NOR 124.5 78.7
12 65 HILDE T. NOR 127.0 78.2
13 63 HVALA J. SLO 126.5 78.0
14 43 KUBACKI D. POL 125.5 77.4
15 51 ZYLA P. POL 125.5 77.1
16 61 LOITZL W. AUT 125.0 77.0
17 60 WELLINGER A. GER 125.0 76.8
18 46 KRAFT S. AUT 124.0 76.3
19 42 MIETUS K. POL 124.0 75.3
20 31 WATASE Y. JPN 123.0 74.8
21 29 ROMASHOV A. RUS 123.0 74.3
22 47 HLAVA L. CZE 124.0 74.2
23 62 KOFLER A. AUT 123.5 73.3
24 52 WANK A. GER 123.0 73.2
25 70 KRANJEC R. SLO 122.0 71.5
26 59 TEPES J. SLO 121.5 70.4
27 28 JANDA J. CZE 120.5 70.1
28 57 VASSILIEV D. RUS 121.0 68.2
29 37 PUNGERTAR M. SLO 119.5 67.0
30 38 DESCHWANDE G. SUI 119.0 66.9
31 33 DESCOMBES V. FRA 119.0 66.8
32 40 SHIMIZU R. JPN 119.5 66.6
33 45 KORNILOV D. RUS 117.0 63.7
34 44 COLLOREDO S. ITA 117.0 63.3
35 14 DELLASEGA R. ITA 115.0 62.1
36 26 LARINTO V. FIN 115.5 61.7
27 MORASSI A. ITA 116.0 61.7
35 HAJEK A. CZE 116.5 61.7
39 53 VELTA R. NOR 116.0 60.6
40 16 KOIVURANTA A. FIN 113.5 59.5
41 32 HULA S. POL 115.0 59.4
42 20 SARDYKO A. RUS 113.5 58.9
43 49 ZOGRAFSKI V. BUL 115.0 58.1
44 34 ROSLIAKOV I. RUS 114.5 57.3
45 21 HEISKANEN S. FIN 112.5 57.0
46 11 JOHNSON A. USA 111.5 55.9
47 24 BRESADOLA D. ITA 111.5 54.3
48 39 ASIKAINEN L. FIN 111.5 53.0
49 12 ZHAPAROV R. KAZ 109.5 52.2
50 30 FRENETTE P. USA 110.5 51.2
51 15 NORDIN C. SWE 107.5 48.4
52 13 MITZ A. SWE 106.5 47.4
53 9 NOMME M. EST 106.5 47.1
54 2 KOROLEV A. KAZ 106.5 46.5
55 4 PEIER K. SUI 105.0 44.4
56 23 MUMINOV S. KAZ 106.0 44.2
57 1 KAELIN P. SUI 104.0 41.6
58 6 LAMY CHAPP R. FRA 102.0 38.3
59 7 GRIGOLI M. SUI 101.5 37.9
60 8 ZMORAY T. SVK 101.0 37.5
61 19 DELLASEGA D. ITA 99.0 34.2
62 3 POLYCHRONI N. GRE 98.0 31.5
63 5 VEREDYUK V. UKR 97.0 29.9
64 17 SOKOLENKO K. KAZ 95.5 28.0
65 22 KLYMCHUK A. UKR 94.0 23.7
66 18 LICHY P. SVK 92.5 23.0
DNS 10 TUDOR R. ROU
DNS 25 NURMSALU K. EST
DNS 36 KOUDELKA R. CZE
DNS 50 FETTNER M. AUT
DNS 55 MORGENSTER T. AUT
DNS 58 KOT M. POL
DNS 67 PREVC P. SLO
DNS 71 STOCH K. POL
DNS 75 SCHLIERENZ G. AUT
Wyniki III treningu M¦ w Predazzo, 25.02.2013
Lp.NrZawodnikKrajOdl.Pkt.
1 73 JACOBSEN A. NOR 130.0 84.7
2 69 FREITAG R. GER 132.0 83.9
3 66 AMMANN S. SUI 131.0 81.4
4 48 KASAI N. JPN 129.0 81.1
5 68 MATURA J. CZE 129.5 78.9
6 52 WANK A. GER 127.0 78.4
7 56 TAKEUCHI T. JPN 127.0 78.1
8 41 ITO D. JPN 126.5 77.6
61 LOITZL W. AUT 127.0 77.6
10 72 FREUND S. GER 126.0 75.7
74 BARDAL A. NOR 126.5 75.7
12 59 TEPES J. SLO 125.5 75.0
13 29 ROMASHOV A. RUS 124.0 74.9
31 WATASE Y. JPN 126.0 74.9
42 MIETUS K. POL 125.0 74.9
16 60 WELLINGER A. GER 125.5 74.8
17 54 STJERNEN A. NOR 124.5 74.6
18 37 PUNGERTAR M. SLO 123.5 72.6
19 57 VASSILIEV D. RUS 124.0 72.3
20 65 HILDE T. NOR 125.0 72.0
21 44 COLLOREDO S. ITA 123.0 71.2
22 46 KRAFT S. AUT 123.5 70.6
70 KRANJEC R. SLO 123.5 70.6
24 63 HVALA J. SLO 123.0 70.4
25 33 DESCOMBES V. FRA 123.0 68.4
26 32 HULA S. POL 120.0 65.8
27 40 SHIMIZU R. JPN 119.0 63.4
28 49 ZOGRAFSKI V. BUL 119.5 63.0
29 20 SARDYKO A. RUS 119.0 62.4
30 4 PEIER K. SUI 118.5 62.2
31 7 GRIGOLI M. SUI 117.0 60.1
32 34 ROSLIAKOV I. RUS 117.5 58.7
33 53 VELTA R. NOR 115.5 57.7
34 26 LARINTO V. FIN 115.5 56.9
35 16 KOIVURANTA A. FIN 114.5 56.4
36 14 DELLASEGA R. ITA 114.0 56.2
37 27 MORASSI A. ITA 114.0 56.0
38 38 DESCHWANDE G. SUI 114.5 55.7
39 21 HEISKANEN S. FIN 114.0 54.8
39 ASIKAINEN L. FIN 114.0 54.8
41 35 HAJEK A. CZE 114.0 54.0
42 11 JOHNSON A. USA 112.5 53.4
43 1 KAELIN P. SUI 111.5 51.9
44 24 BRESADOLA D. ITA 112.5 50.4
30 FRENETTE P. USA 112.0 50.4
46 9 NOMME M. EST 111.0 50.0
47 6 LAMY CHAPP R. FRA 110.5 48.8
48 8 ZMORAY T. SVK 109.5 47.0
49 12 ZHAPAROV R. KAZ 108.5 46.4
50 2 KOROLEV A. KAZ 108.5 46.1
51 19 DELLASEGA D. ITA 108.5 44.3
52 3 POLYCHRONI N. GRE 106.0 40.6
53 62 KOFLER A. AUT 105.5 38.2
54 23 MUMINOV S. KAZ 102.5 35.1
55 22 KLYMCHUK A. UKR 102.0 34.2
56 5 VEREDYUK V. UKR 101.0 31.1
57 17 SOKOLENKO K. KAZ 98.5 27.9
58 15 NORDIN C. SWE 98.5 26.2
59 13 MITZ A. SWE 96.5 24.5
60 18 LICHY P. SVK 96.5 23.3
DNS 10 TUDOR R. ROU
DNS 25 NURMSALU K. EST
DNS 28 JANDA J. CZE
DNS 36 KOUDELKA R. CZE
DNS 43 KUBACKI D. POL
DNS 45 KORNILOV D. RUS
DNS 47 HLAVA L. CZE
DNS 50 FETTNER M. AUT
DNS 51 ZYLA P. POL
DNS 55 MORGENSTER T. AUT
DNS 58 KOT M. POL
DNS 64 NEUMAYER M. GER
DNS 67 PREVC P. SLO
DNS 71 STOCH K. POL
DNS 75 SCHLIERENZ G. AUT


Tadeusz Mieczyński, ¬ródło: Informacja własna
ogl±dalno¶ć: (33958) ilo¶ć komentarzy: (44)

Dyskusja do wiadomo¶ci

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
¦wiata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Engelberg HS140
15.12.2018
godz. 16:00
Sobota, godz. 15:30
Sobota, godz. 15:50
Sobota, godz. 15:45
Klasyfikacja P¦:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia420
2.ŻYŁA PiotrPolska285
3.STOCH KamilPolska276
4.FORFANG Johann AndreNorwegia255
5.LEYHE StephanNiemcy191
14.KUBACKI DawidPolska89
21.WOLNY JakubPolska52
31.HULA StefanPolska21
48.KOT MaciejPolska2
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Ruka HS142
15.12.2018
godz. 16:00
Aktualna klasyfikacja PK:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.LINDVIK MariusNorwegia200
2.SCHMID ConstantinNiemcy130
3.HOFFMANN FelixNiemcy98
4.ZNISZCZOŁ AleksanderPolska90
5.SCHIFFNER MarkusAustria82
22.WˇSEK PawełPolska18
24.MURAŃKA KlemensPolska15
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS98
14.12.2018
godz. 16:00
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.NIETZEL JustinNiemcy310
2.NIKAIDO RenJaponia200
3.SEIDL FabianNiemcy187
4.EGLOFF LucaSzwajcaria180
5.RUPITSCH MarkusAustria170
16.JUROSZEK KacperPolska99
34.GRUSZKA MateuszPolska40
35.BIEGUN KrzysztofPolska39
44.STOSEL KacperPolska29
52.SKUPIEŃ DamianPolska21
70.NIŻNIK AdamPolska6
73.JOJKO SzymonPolska5
83.CZYŻ BartoszPolska2
85.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Premanon HS90
15.12.2018
godz. 11:00
Aktualna klasyfikacja P¦ Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.ALTHAUS KatharinaNiemcy200
2.SEYFARTH JulianeNiemcy177
3.JAKOWLEWA LidijaRosja172
4.LUNDBY MarenNorwegia169
5.STRAUB RamonaNiemcy142
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS98
14.12.2018
godz. 19:15
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.JAKOWLEWA LidijaRosja415
2.IRASCHKO-STOLZ DanielaAustria400
3.BARANCEWA AleksandraRosja382
4.SZPINIEWA AnnaRosja271
5.BRECL JernejaSlowenia236
13.PAŁASZ MagdalenaPolska84
25.KARPIEL KamilaPolska48
27.KIL JoannaPolska46
27.TWARDOSZ AnnaPolska46
33.RAJDA KingaPolska40
Pełna klasyfikacja..»


Czy polski skoczek odniesie w Engelbergu pierwsze zwycięstwo P¦ w sezonie 18/19?
Tak
Nie
Nie mam zdania
Głosuj
  1. Tak
    99,99%
  2. Nie
    99,99%
  3. Nie mam zdania
    99,99%
Poprzednie ankiety
Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl