Sobota, 02 marca 2013, 21:35

Kamil Stoch: "Musieliśmy mieć medal"

Kamil Stoch
Kamil Stoch
fot. Tadeusz Mieczyński

W bardzo interesującym konkursie nasi skoczkowie wywalczyli pierwszy w historii brązowy medal w konkursie drużynowym. Kamil Stoch, Maciej Kot, Dawid Kubacki i Piotr Żyła stanęli na najniższym stopniu podium ustępując tylko Niemcom i Austriakom.

"To była huśtawka emocjonalna" - mówił po konkursie Kamil Stoch. "Na początku może nie byłem załamany, ale nie mogłem uwierzyć w to co się dzieje, że znowu czwarte miejsce. Wiedziałem, że sobie zasłużyliśmy dziś na medal, ponieważ wszyscy skakaliśmy super i walczyliśmy do samego końca i dlatego musieliśmy mieć ten medal i w końcu go mamy" - dodał uradowany Polak.

"Już udzieliliśmy wywiadów, głowy mieliśmy spuszczone i nagle ktoś powiedział, że został złożony protest i że mamy trzecie miejsce. Zaczęliśmy się wszyscy cieszyć, ale następnie znowu ktoś powiedział, że jednak nie trzecie i nic nie było wiadomo i zapadła cisza" - opowiadał skoczek.

"Ja chciałbym podziękować tej drużynie, ponieważ wszyscy na to zasłużyliśmy. Każdy, kto miał nawet najmniejszy wkład, to sobie zasłużył na ten medal. Dziękuję wszystkim z całego serca" - powiedział Stoch. "Taki jest sport. To podobno Thomas Morgenstern nas uratował i to jemu należy się medal z najcenniejszego kruszcu jako nagroda fair play. Taki jest sport i cieszę się, że tak to się zakończyło" - zakończył.

"Emocje były. Do końca nie byliśmy pewni czy będziemy mieć medal czy nie. Na początku pojawiła się informacja, że mamy czwarte miejsce, potem że trzecie - jednak nie potwierdzona, ponieważ na telebimie wyświetliła się informacja, że trzeci są Niemcy, drudzy Norwegowie, ale w końcu oficjalnie zostało potwierdzone, że jest medal" - powiedział Maciej Kot. "Jest to miłe uczucie. Myślę, że na to zasłużyliśmy, ponieważ ciężko pracowaliśmy. Wiadomo jak to bywa, sport jest nieprzewidywalny. Szkoda tylko, że ten medal dostaliśmy w takich okolicznościach a nie od razu po skokach. Jest również niedosyty, ponieważ do srebra brakło niewiele" - wyjaśnił zawodnik.

"Mój drugi skok był naprawdę dobry ale tego pierwszego nie mogę sobie wybaczyć, ponieważ jednak trochę w nim brakło. Taki normalny pierwszy skok, na pewno pozwoliłby nam zdobyć srebrny medal" - skomentował.

"Jak zobaczyliśmy na początku, że tak niewiele brakło - wiadomo, że każdy chciał medalu i jak niewiele brakuje to powstały bardzo negatywne emocje - żal, smutek, brak spełnienia. Byliśmy przygnębieni i w końcu nasze emocje przesunęły się w drugą stronę na skali. Pojawiła się euforia, radość i również niedowierzanie, ponieważ nie byliśmy pewni tej informacji" - opisał sytuację w polskiej drużynie Kot.

"Konkurs był bardzo emocjonujący, ponieważ walczyliśmy do ostatniego skoku i wszyscy się bardzo dobrze spisaliśmy. Nasze skoki były takie jak powinny być. Wszyscy skakali na swoim poziomie. Było nam na początku źle z tą informacją, że brakło tak niewiele, dosłownie pół metra na osiem skoków. Z tego powodu byliśmy bardzo zawiedzeni, tym że się nie udało. A później informacja, że jest zamieszanie, chwila nadziei. I trzecie miejsce. Myślę, że wywalczyliśmy je dzisiaj" - mówił Dawid Kubacki.

"My już powoli godziliśmy się z tym, że brakło nam do medalu niewiele i nie wyszło, tak jakbyśmy tego chcieli. Teraz idąc śladami Piotrka to chyba trzeba "Morgiemu" flaszkę postawić, ponieważ dostaliśmy informacje, że on to wypatrzył. Jechał za Bardalem w tej serii, w której punkty były niepoprawnie policzone. Całe szczęście, że ktoś to zauważył, ponieważ u nas nikt na to nie zwrócił uwagi a była to rzeczywiście istotna kwestia" - dodał.

"Wiedzieliśmy, że mamy szansę na medal, ponieważ przed konkursem było pięć-sześć drużyn, które skakały na tyle dobrze, aby ten medal móc wywalczyć. Byliśmy w tej grupie i mieliśmy tego świadomość. Postawiliśmy jednak na to, aby podejść do konkursu na spokojnie, z lekkim luzem, aby skoczyć normalnie bez kombinowania. Jeśli chce się coś za dużo zrobić to zazwyczaj się psuje skoki. Myślę, że zadanie na dziś wykonaliśmy. Skoczyliśmy normalnie i teraz trzeba się tylko cieszyć, że udało się zdobyć medal" - podsumował Kubacki.

"Nie za bardzo wiem, co mam powiedzieć. Na pewno daliśmy z siebie wszystko. Na początku wszyscy byli źli, że tego medalu nie ma. Potem wszyscy się cieszyliśmy, że mamy medal a następnie znowu coś się pojawiło i nie mogliśmy się cieszyć ale na koniec cieszyliśmy się z medalu. W sumie fajne uczucie. Jeszcze wszyscy jesteśmy w szoku, ponieważ było w tym wszystkim trochę zamieszania" - mówił Piotr Żyła.

"Dziś był bardzo emocjonujący konkurs, szczególnie jego końcówka. Musimy podziękować Thomasowi Morgensternowi, bo gdyby nie on, to dalej mielibyśmy czwarte miejsce. On zauważył błąd w wynikach i jeśli o mnie chodzi to chyba trzeba mu flaszkę postawić" - obiecał skoczek.

Korespondencja z Predazzo, Tadeusz MieczyńskiAnna Szczepankiewicz, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (29481) ilość komentarzy: (180)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Engelberg HS140
15.12.2018
godz. 16:00
Sobota, godz. 15:30
Sobota, godz. 15:50
Sobota, godz. 15:45
Klasyfikacja PŚ:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia420
2.ŻYŁA PiotrPolska285
3.STOCH KamilPolska276
4.FORFANG Johann AndreNorwegia255
5.LEYHE StephanNiemcy191
14.KUBACKI DawidPolska89
21.WOLNY JakubPolska52
31.HULA StefanPolska21
48.KOT MaciejPolska2
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Ruka HS142
15.12.2018
godz. 16:00
Aktualna klasyfikacja PK:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.LINDVIK MariusNorwegia200
2.SCHMID ConstantinNiemcy130
3.HOFFMANN FelixNiemcy98
4.ZNISZCZOŁ AleksanderPolska90
5.SCHIFFNER MarkusAustria82
22.WĄSEK PawełPolska18
24.MURAŃKA KlemensPolska15
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS98
15.12.2018
godz. 15:00
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.NIETZEL JustinNiemcy310
2.SEIDL FabianNiemcy227
3.NIKAIDO RenJaponia200
4.EGLOFF LucaSzwajcaria196
4.RUPITSCH MarkusAustria196
17.JUROSZEK KacperPolska108
40.GRUSZKA MateuszPolska40
42.BIEGUN KrzysztofPolska39
51.STOSEL KacperPolska29
58.SKUPIEŃ DamianPolska21
62.KANTYKA PrzemysławPolska18
85.NIŻNIK AdamPolska6
88.JOJKO SzymonPolska5
100.CZYŻ BartoszPolska2
103.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Premanon HS90
15.12.2018
godz. 11:00
Aktualna klasyfikacja PŚ Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.ALTHAUS KatharinaNiemcy200
2.SEYFARTH JulianeNiemcy177
3.JAKOWLEWA LidijaRosja172
4.LUNDBY MarenNorwegia169
5.STRAUB RamonaNiemcy142
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS98
15.12.2018
godz. 11:45
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.FREITAG SelinaNiemcy100
2.RAUDASCHL ElisabethAustria80
3.PARK Guy-LimKorea60
4.PURKER ClaudiaAustria50
5.IHLE AlinaNiemcy45
Pełna klasyfikacja..»


Czy polski skoczek odniesie w Engelbergu pierwsze zwycięstwo PŚ w sezonie 18/19?
Tak
Nie
Nie mam zdania
Głosuj
  1. Tak
    99,99%
  2. Nie
    99,99%
  3. Nie mam zdania
    99,99%
Poprzednie ankiety
Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl