Wtorek, 21 maja 2013, 19:19

Kazachowie i Kanadyjczycy również odkrywają karty

Mackenzie Boyd-Clowes
Mackenzie Boyd-Clowes
fot. Tadeusz Mieczyński

Dziś poznaliśmy nie tylko składy kadr narodowych Finlandii i Austrii. Członków swoich reprezentacji na sezon olimpijski 2013/14 podali też Kazachowie i Kanadyjczycy.

Szóstka skoczków nominowanych do kadry A Kazachstanu to: Aleksiej Korolew, Radik Żaparow, Marat Żaparow, Aleksiej Pchelincew, Konstantin Sokolenko oraz Sabirzhan Muminov.

Trenerem reprezentacji pozostaje Kairat Biekenov. Radik Żaparow będzie przygotowywał się do nowego sezonu indywidualnie pod okiem osobistego szkoleniowca, Alexandra Wassielejewa.

Kazachowie w sezonie olimpijskim będą musieli radzić sobie bez dwóch zawodników. Nikolaj Karpienko zdecydował się zakończyć karierę, a Jewgenij Lewkin wciąż przechodzi rehabilitację w Nowosybirsku po wypadku samochodowym, w którym ucierpiał w listopadzie 2012 roku i prawdopodobnie nie wróci już na skocznię.

Kazachski zespół na sezon 2013/14

Kadra A: Aleksiej Korolew, Radik Żaparow, Marat Żaparow, Aleksiej Pchelincew, Konstantin Sokolenko, Sabirzhan Muminov.

Mackenzie Boyd-Clowes będzie stanowił jednoosobową kadrę narodową Kanady. 21-latek będzie trenował i podróżował z drużyną Stanów Zjednoczonych prowadzoną przez trenera Clinta Jonesa.

Alexandra Pretorius, Taylor Henrich i Atsuko Tanaka zostały nominowane do kanadyjskiej kadry narodowej kobiet.

Kanadyjskie zespoły na sezon 2013/14

Mężczyźni

Kadra narodowa: Mackenzie Boyd-Clowes

Drużyna rozwojowa: Dusty Korek, Eric Mitchell, Matthew Rowley

Kobiety

Kadra narodowa: Alexandra Pretorius, Taylor Henrich, Atsuko Tanaka

Drużyna rozwojowa: Charlotte Mitchell



Adrian Dworakowski, Źródło: berkutschi.com
oglądalność: (6073) ilość komentarzy: (25)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Engelberg HS140
16.12.2018
godz. 14:15
Niedziela, godz. 14:00
Niedziela, godz. 13:55
Niedziela, godz. 14:05
Klasyfikacja PŚ:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia456
2.ŻYŁA PiotrPolska365
3.FORFANG Johann AndreNorwegia305
3.STOCH KamilPolska305
5.GEIGER KarlNiemcy277
14.KUBACKI DawidPolska109
24.WOLNY JakubPolska52
33.HULA StefanPolska21
45.KOT MaciejPolska7
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Ruka HS142
16.12.2018
godz. 09:00
Aktualna klasyfikacja PK:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.LINDVIK MariusNorwegia200
2.PEDERSEN RobinNorwegia175
3.ZNISZCZOŁ AleksanderPolska170
4.SCHMID ConstantinNiemcy135
5.HOFFMANN FelixNiemcy107
15.STĘKAŁA AndrzejPolska50
21.WĄSEK PawełPolska42
32.MURAŃKA KlemensPolska16
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Park City HS100
19.12.2018
godz. 02:00
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.SEIDL FabianNiemcy327
2.NIETZEL JustinNiemcy310
3.RAINER StefanAustria214
4.RUPITSCH MarkusAustria210
5.STEINER MaximilianAustria204
15.JUROSZEK KacperPolska126
32.KANTYKA PrzemysławPolska54
43.GRUSZKA MateuszPolska40
46.BIEGUN KrzysztofPolska39
58.STOSEL KacperPolska29
65.SKUPIEŃ DamianPolska21
89.NIŻNIK AdamPolska6
91.JOJKO SzymonPolska5
103.CZYŻ BartoszPolska2
105.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Premanon HS90
16.12.2018
godz. 11:00
Aktualna klasyfikacja PŚ Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.ALTHAUS KatharinaNiemcy300
2.JAKOWLEWA LidijaRosja222
3.LUNDBY MarenNorwegia198
4.SEYFARTH JulianeNiemcy192
5.TAKANASHI SaraJaponia164
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Planica HS104
19.01.2019
godz. 10:00
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.FREITAG SelinaNiemcy150
1.PURKER ClaudiaAustria150
3.RAUDASCHL ElisabethAustria125
4.PARK Guy-LimKorea92
5.SZPINIEWA AnnaRosja80
Pełna klasyfikacja..»


Czy polski skoczek odniesie w Engelbergu pierwsze zwycięstwo PŚ w sezonie 18/19?
Tak
Nie
Nie mam zdania
Głosuj
  1. Tak
    99,99%
  2. Nie
    99,99%
  3. Nie mam zdania
    99,99%
Poprzednie ankiety
Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl