W Zagórzu odbył się konkurs o Letni Puchar Bieszczadów

• 2013-07-22 19:15

W minioną sobotę na skoczniach w Zagórzu odbył się Letni Puchar Bieszczadów w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. W imprezie udział wzięli reprezentanci Białorusi, Łotwy, Ukrainy i Polski.

W kategorii junior D (rocznik 2000 i 2001, skocznia K-40) zwciężył Jakub Harat z klubu LKS Klimczok Bystra. Drugie miejsce zajął Ukrainiec Ivan Pylypchuk, a trzecie Karol Niemczyk, klubowy kolega Karata.

W kategorii rocznika 2002 i młodszych (junior E), którzy skakali na skoczni K-20 wygrał bezapelacyjny zwycięzca tegorocznej edycji Pucharu Beskidów Bartłomiej Klimowski z PKS Olimpijczyk Gilowice. Na drugim stopniu podum stanął Michał Socha z LKS Klimczok Bystra, a na trzecim Stanisław Majerczyk z KS Chochołów.

Kategorię Open na skoczni K-40 wygrał uczestnik ostatnich Mistrzostw Świata w Val di Fiemme, Łotysz Kristaps Nezhborts. Tuż za nim znalazł się Ukrainiec Dmytro Mazurchuk, a na trzeciej pozycji sklasyfikowano innego reprezentanta Ukrainy, Vasyla Chavę.

W kategorii Open dziewcząt na skoczni K-20 zwyciężyła krajanka Nezhbortsa, Sarlote Skele przed inną reprezentantką Łotwy Ligą Berziną i Ukrainką, Liliią Romaniuk.