LGP Pań w Niżnym Tagile: Sara Takanashi ponownie triumfuje

• 2013-09-14 11:14

Drugie zwycięstwo z rzędu odniosła reprezentantka Japonii, Sara Takanashi w zawodach Grand Prix w tym sezonie. 16-lentia zawodniczka na skoczni w Niżnym Tagile pokonała Coline Mattel oraz Katharinę Althaus.

Takanashi w pierwszej serii uzyskała 94 m a w drugiej lądowała na 99 m. Za swoje skoki otrzymała 262,7 pkt. Na drugim miejscu zawody ukończyła Coline Mattel. Francuzka w serii finałowej oddała najdłuższy skok konkursu 100 m, w pierwszej natomiast lądowała na 94,5 m (249 pkt). Najniższy stopień podium wywalczyła zawodniczka z Niemiec - Katharina Althaus, która oddała skoki na odległość 96 i 94 m (234,3 pkt).

Tuż za podium sklasyfikowana została Chiara Holz z Austrii a piąta była Atsuko Tanaka z Kanady. W czołowej "szóstce" znalazła się również zawodniczka ze Słowenii Katja Pozun.

Najlepszą zawodniczką gospodarzy okazała się Irina Avvakumova, która uplasowała się na siódmy miejscu po skokach na 93 i 85 m.

W klasyfikacji końcowej Letniego Grand Prix Pań prowadzi Sara Takanashi, która zgromadziła na swoim koncie 325 pkt. Tuż za nią plasuje się Coline Mattel (209 pkt) a trzecia jest Katja Pozun (106 pkt).

Finałowe zawody odbędą się już w przyszły weekend na skoczni w Ałmatach (KAZ).