Mistrzostwa Niemiec: Althaus i Kraus triumfują w Oberstdorfie

• 2013-10-06 00:34

Na skoczni normalnej w Oberstdorfie odbyły się dziś zawody w ramach Mistrzostw Niemiec. Wśród kobiet zwyciężyła Katharina Althaus a wśród mężczyzn najlepszym okazał się Marinus Kraus.

Katharina Althaus na skoczni K95 uzyskała 97,5 m oraz 99 m i za swoje skoki otrzymała 240 pkt. Na drugim stopniu na podium wylądowała Melanie Faisst ze skokami 95 m oraz 98,5 m i do zwyciężczyni straciła zaledwie 8 pkt. Trzecie miejsce wywalczyła Gianina Ernst, która oddała skoki na odległość 93,5 m i 97,5 m (230,5 pkt).

Wyniki kobiet - 05.10.2013
1. Katharina Althaus 97,5 m i 99 m; 240 pkt
2. Melanie Faisst 95 m i 98,5 m; 232 pkt
3. Gianina Ernst 93,5 m i 97,5 m; 230,5 pkt

Pełne wyniki kobiet w formacie pdf

Na najwyższym stopniu podium wśród mężczyzn stanął Marinus Kraus który uzyskał 138,5 m i 127 m (275,9 pkt). Jako drugi zawody ukończył Karl Geiger, który lądował na 136,5 m i 127 m (272,8 pkt). Najniższy stopień na podium wywalczył Severin Freund (137,5 i 129,5 m / 271,6 pkt).
Tuż za podium sklasyfikowany został triumfator Letniej Grand Prix - Andreas Wellinger.