Wtorek, 09 grudnia 2003, 13:37

Polskie mleko w Trondheim

Sven Hannawald
Sven Hannawald
Oglądając transmisję telewizyjną konkursu w Trondheim, ze zdumieniem wpatrywaliśmy się w plastrony skoczków. Nad numerem zawodnika widniał czerwony napis na niebieskim tle: "Doskonałe mleko". Tak zwyczajnie i swojsko, po polsku. To samo hasło reklamowe było obecne na transparentach rozpiętych wokół skoczni.

Niedawno opisywaliśmy reklamę polskiego mleka przez fińskiego skoczka Veli-Matti Lindstroema, mistrza świata juniorów. Przedsięwziecie to okazało się sukcesem, dlatego polskie mleczarnie wraz z norweską wytwórnią opakowań postanowiły zostać sponsorem głównym imprezy Pucharu Świata. Dlaczego jednak padło na Trondheim, a nie na polskie Zakopane? Tę kwestie wyjaśnił Sylwester Podgórski z działu marketingu mleczarni:

- "Oceniając propozycje Zakopanego, mogę powiedzieć, że tutaj wydaliśmy zdecydowanie mniej niż w Polsce oraz mniej niż na innych skoczniach Pucharu Świata. Liczyło się też to, że zawody odbywają się w kraju naszego producenta opakowań. A chcemy po prostu kształtować świadomość Polaków, że jest u nas w kraju dobre świeże mleko pasteryzowane, w kartonach. Lindstroem, który jest fanem mleka, uznał, że polski wyrób godny jest promowania. Nie wstydzi się go."

Dla polskiego sponsora nieistotnym był fakt niewielkiej ilości widzów na norweskim konkursie. Dla strategów firmy liczyła sie jedynie olbrzymia widownia telewizyjna w całej Europie, a w szczególności w Polsce. Miliony Polaków przez kilka godzin oglądały zawody, wpatrując się w postacie skoczków zaopatrzonych w polskie napisy na strojach.

Veli-Matti Lindstroem nie krył zadowolenia z działań sponsora. W krótkiej rozmowie z dziennikarzem Superexpressu powiedział, że czuje się dobrze i ma nadzieję, że tak pozostanie już do końca sezonu.
- "Osiągnąłem może osiemdziesiąt procent formy. Ta najwyższa powinna być podczas mistrzostw świata w lotach."

Faworyci Veli-Matti Lindstroema to Janne Ahonen, Matti Hautamaeki. A on sam? Być może. Młody, sympatyczny Fin cieszy sie dużym powodzeniem wśród dziewcząt. Dostaje wiele listów właśnie z Polski:

- "Tak, nawet sporo listów. Przychodzą do fińskiej federacji narciarskiej. Propozycji małżeństwa nie było. Ja mam dziewczynę. Nazywa się Mona Lisa i ma oczy jak ta z obrazu."

Czy reklama polskiego mleka odniesie sukces - o tym przekonamy sie już wkrótce. W każdym razie zachęcamy wszystkich do picia tego smacznego i zdrowego napoju, wszak wiadomo, że polskie mleko jest doskonałe i najlepsze, a na dodatek - reklamowane przez najlepszych skoczków świata na zawodach w Trondheim.


Jaala, Źródło: Superexpress
oglądalność: (11417) ilość komentarzy: (18)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY
Najnowsze Tweety:
Letnie
Grand Prix
Letni
CoC
FIS
Cup
LGP
Pań
LPK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Oslo HS106
15.09.2018
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.JAKOWLEWA LidijaRosja415
2.IRASCHKO-STOLZ DanielaAustria400
3.BARANCEWA AleksandraRosja382
4.SZPINIEWA AnnaRosja271
5.BRECL JernejaSlowenia236
13.PAŁASZ MagdalenaPolska84
25.KARPIEL KamilaPolska48
27.KIL JoannaPolska46
27.TWARDOSZ AnnaPolska46
33.RAJDA KingaPolska40
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Villach HS98
07.07.2018
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KRIZNAR NikaSlowenia580
2.GOERLICH LuisaNiemcy388
3.HARALAMBIE DanielaRumunia382
4.REISCH AgnesNiemcy362
5.FREITAG SelinaNiemcy256
6.KARPIEL KamilaPolska247
7.TWARDOSZ AnnaPolska224
10.RAJDA KingaPolska203
30.PAŁASZ MagdalenaPolska90
47.CIEŚLAR PaulinaPolska61
55.HARSCHE KatarzynaPolska48
101.KIL JoannaPolska8
Pełna klasyfikacja..»
Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl