Niedziela, 02 lutego 2014, 13:14

Żaparow ostatnim olimpijczykiem, ostateczne składy na Soczi

Skocznia w Soczi
Skocznia w Soczi
fot. Horst Nilgen

Międzynarodowa Federacja Narciarska dokonała korekty w kwotach startowych na Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Z powodu niewykorzystania limitu przez Francję, ostatnie miejsce w Soczi otrzymała reprezentacja Kazachstanu, dzięki czemu szansę startu na tej imprezie dostanie Marat Żaparow.

Przypomnijmy, że na ZIO może wystąpić maksymalnie 70 skoczków oraz 30 skoczkiń. Poniżej prezentujemy zaktualizowaną, a zarazem ostateczną listę na Soczi. Kwalifikacje do konkursu mężczyzn na obiekcie normalnym już w sobotę o godzinie 17:30 czasu polskiego.

MĘŻCZYŹNI:

AUSTRIA

1. Thomas DIETHART - debiut na ZIO

2. Michael HAYBOECK - debiut na ZIO

3. Andreas KOFLER - 2 starty (2006, 2010)

4. Thomas MORGENSTERN - 2 starty (2006, 2010)

5. Gregor SCHLIERENZAUER - 1 start (2010)

BUŁGARIA

6. Władimir ZOGRAFSKI - debiut na ZIO

CZECHY

7. Antonin HAJEK - 1 start (2010)

8. Lukas HLAVA - 1 start (2010)

9. Jakub JANDA - 3 starty (2002, 2006, 2010)

10. Roman KOUDELKA - 1 start (2010)

11. Jan MATURA - 2 starty (2002, 2006)

ESTONIA

12. Kaarel NURMSALU - debiut na ZIO

13. Siim-Tanel SAMMELSELG - debiut na ZIO

FINLANDIA

14. Janne AHONEN - 5 startów (1994, 1998, 2002, 2006, 2010)

15. Janne HAPPONEN - 2 starty (2006, 2010)

16. Anssi KOIVURANTA - debiut na ZIO jako skoczek; w kombinacji - 2 starty (2006, 2010)

17. Jarkko MAEAETTAE - debiut na ZIO

18. Olli MUOTKA - debiut na ZIO

FRANCJA

19. Ronan LAMY-CHAPPUIS - debiut na ZIO

GRECJA

20. Nico POLYCHRONIDIS - debiut na ZIO

JAPONIA

21. Daiki ITO - 2 starty (2006, 2010)

22. Noriaki KASAI - 6 startów (1992, 1994, 1998, 2002, 2006, 2010)

23. Reruhi SHIMIZU - debiut na ZIO

24. Taku TAKEUCHI - 1 start (2010)

25. Yuta WATASE - debiut na ZIO

KANADA

26. MacKenzie BOYD-CLOWES - 1 start (2010)

27. Dusty KOREK - debiut na ZIO

28. Trevor MORRICE - 1 start (2010)

29. Matthew ROWLEY - debiut na ZIO

KAZACHSTAN

30. Aleksej PCZELINCEW - debiut na ZIO

31. Marat ŻAPAROW – debiut na ZIO

KOREA POŁUDNIOWA

32. Heung-chul CHOI - 4 starty (1998, 2002, 2006, 2010)

33. Seou CHOI - 4 starty (1998, 2002, 2006, 2010)

34. Chil-gu KANG - 2 starty (2002, 2006)

35. Hyun-ki KIM - 4 starty (1998, 2002, 2006, 2010)

NIEMCY

36. Richard FREITAG - debiut na ZIO

37. Severin FREUND - debiut na ZIO

38. Marinus KRAUS - debiut na ZIO

39. Andreas WANK - 1 start (2010)

40. Andreas WELLINGER - debiut na ZIO

NORWEGIA

41. Anders BARDAL - 2 starty (2002, 2010)

42. Anders FANNEMEL - debiut na ZIO

43. Anders JACOBSEN - 1 start (2010)

44. Daniel-Andre TANDE - debiut na ZIO

45. Rune VELTA - debiut na ZIO

POLSKA

46. Maciej KOT - debiut na ZIO

47. Dawid KUBACKI - debiut na ZIO

48. Kamil STOCH - 2 starty (2006, 2010)

49. Jan ZIOBRO - debiut na ZIO

50. Piotr ŻYŁA - debiut na ZIO

ROSJA

51. Ilmir HAZETDINOW - debiut na ZIO

52. Denis KORNIŁOW - 2 starty (2006, 2010)

53. Michaił MAKSIMOCZKIN - debiut na ZIO

54. Aleksiej ROMASZOW - debiut na ZIO

55. Dmitrij WASSILIEW - 1 start (2006)

RUMUNIA

56. Sorin Iulian PITEA - debiut na ZIO

SŁOWENIA

57. Jernej DAMJAN - 2 starty (2006, 2010)

58. Jaka HVALA - debiut na ZIO

59. Robert KRANJEC - 3 starty (2002, 2006, 2010)

60. Peter PREVC - 1 start (2010)

61. Jurij TEPES - debiut na ZIO

SZWAJCARIA

62. Simon AMMANN - 4 starty (1998, 2002, 2006 i 2010)

63. Gregor DESCHWANDEN - debiut na ZIO

USA

64. Nicholas ALEXANDER - 1 start (2010)

65. Nicholas FAIRALL - debiut na ZIO

66. Peter FRENETTE - 1 start (2010)

67. Anders JOHNSON - 2 starty (2006, 2010)

WŁOCHY

68. Davide BRESADOLA – 1 start (2006)

69. Sebastian COLLOREDO - 2 starty (2006, 2010)

70. Roberto DELLASEGA - 1 start (2010)

KOBIETY:

AUSTRIA

1. Chiara HOELZL

2. Daniela IRASCHKO-STOLZ

FINLANDIA

3. Julia KYKKAENEN

FRANCJA

4. Julia CLAIR

5. Lea LEMARE

6. Coline MATTEL

JAPONIA

7. Yuki ITO

8. Sara TAKANASHI

9. Yurina YAMADA

KANADA

10. Taylor HENRICH

11. Alexandra PRETORIUS

12. Atsuko TANAKA

NIEMCY

13. Katharina ALTHAUS

14. Gianina ERNST

15. Urlike GRAESSLER

16. Carina VOGT

NORWEGIA

17. Line JAHR

18. Maren LUNDBY

19. Helena OLSSON SMEBY

ROSJA

20. Irina AWWAKUMOWA

SŁOWENIA

21. Eva LOGAR

22. Katja POZUN

23. Spela ROGELJ

24. Maja VTIC

SZWAJCARIA

25. Bigna WINDMUELLER

USA

26. Sarah HENDRICKSON

27. Jessica JEROME

28. Lindsey VAN

WŁOCHY

29. Evelyn INSAM

30. Elena RUNGGALDIER



Dominik Formela i Adam Bucholz, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (7950) ilość komentarzy: (23)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Engelberg HS140
15.12.2018
godz. 16:00
Sobota, godz. 15:30
Sobota, godz. 15:50
Sobota, godz. 15:45
Klasyfikacja PŚ:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia420
2.ŻYŁA PiotrPolska285
3.STOCH KamilPolska276
4.FORFANG Johann AndreNorwegia255
5.LEYHE StephanNiemcy191
14.KUBACKI DawidPolska89
21.WOLNY JakubPolska52
31.HULA StefanPolska21
48.KOT MaciejPolska2
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Ruka HS142
15.12.2018
godz. 16:00
Aktualna klasyfikacja PK:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.LINDVIK MariusNorwegia200
2.SCHMID ConstantinNiemcy130
3.HOFFMANN FelixNiemcy98
4.ZNISZCZOŁ AleksanderPolska90
5.SCHIFFNER MarkusAustria82
22.WĄSEK PawełPolska18
24.MURAŃKA KlemensPolska15
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
14.12.2018
godz. 16:00
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.NIETZEL JustinNiemcy310
2.NIKAIDO RenJaponia200
3.SEIDL FabianNiemcy187
4.EGLOFF LucaSzwajcaria180
5.RUPITSCH MarkusAustria170
16.JUROSZEK KacperPolska99
34.GRUSZKA MateuszPolska40
35.BIEGUN KrzysztofPolska39
44.STOSEL KacperPolska29
52.SKUPIEŃ DamianPolska21
70.NIŻNIK AdamPolska6
73.JOJKO SzymonPolska5
83.CZYŻ BartoszPolska2
85.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Premanon HS90
15.12.2018
godz. 11:00
Aktualna klasyfikacja PŚ Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.ALTHAUS KatharinaNiemcy200
2.SEYFARTH JulianeNiemcy177
3.JAKOWLEWA LidijaRosja172
4.LUNDBY MarenNorwegia169
5.STRAUB RamonaNiemcy142
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
14.12.2018
godz. 19:15
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.JAKOWLEWA LidijaRosja415
2.IRASCHKO-STOLZ DanielaAustria400
3.BARANCEWA AleksandraRosja382
4.SZPINIEWA AnnaRosja271
5.BRECL JernejaSlowenia236
13.PAŁASZ MagdalenaPolska84
25.KARPIEL KamilaPolska48
27.KIL JoannaPolska46
27.TWARDOSZ AnnaPolska46
33.RAJDA KingaPolska40
Pełna klasyfikacja..»


Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl