PŚ Pań w Hinzenbach: 10. zwycięstwo Sary Takanashi

• 2014-02-02 17:00

Sara Takanashi odniosła 10. zwycięstwo w tym sezonie w zawodach Pucharu Świata. Młodziutka Japonka w pierwszej serii na skoczni w Hinzenbach uzyskała 88,5 m a w drugiej lądowała na 92,5 m i za swoje skoki otrzymała 245,2 pkt.

"Ciężko się przygotowywałam do tych zawodów, dwa zwycięstwa dają mi ogromną pewność siebie przed konkursami olimpijskimi w Soczi" - mówiła Sara Takanashi po konkursie.

Na drugim miejscu uplasowała się najlepsza z austriackich zawodniczek - Daniela Iraschko-Stolz, która oddała dwa skoki na odległość 89 m (238,4 pkt). "To był dobry konkurs dla mnie. Skocznia była bardzo dobrze przygotowana, warunki były sprawiedliwe dla wszystkich. Popełniłam w obu skokach błąd, ale wydaje mi się, że moje skoki są na wysokim poziomie i jestem przygotowana odpowiednio na Soczi" - dodała Austriaczka.

Najniższy stopień na podium zajęła Julia Kykkaenen, która wylądowała na 86,5 m oraz 88,5 m (234,8 pkt). Jest to pierwsze w karierze miejsce na podium fińskiej zawodniczki. "To pierwsze miejsca na podium dla mnie. Udało mi się oddać dwa, dobre skoki i jestem z tego zadowolona. Z niecierpliwością czekam na Igrzyska Olimpijskie. Mam nadzieję, że również tam będę w stanie tak dobrze skakać - dwa spokojne skoki i zobaczymy dokąd one nas zaprowadzą" - wyjaśniła Julia Kykkaenen.

Tuż za podium sklasyfikowana została Maja Vtic, która po pierwszej serii zajmowała trzecią pozycję ze skokiem na 92 m. Niestety krótszy skok w finale na 86 m zapewnił jej czwartą lokatę. Na piątym miejscu zawody ukończyła najlepsza niemiecka zawodniczka Carina Vogt, a szósta była Yuki Ito.

Niestety żadna z naszych zawodniczek nie awansowała do serii finałowej. Magdalena Pałasz po skoku na 68 m ostatecznie zajęła 38. miejsce. Joanna Szwab uplasowała się na 42. miejscu.

W klasyfikacji Pucharu Świata prowadzi Sara Takanashi z 1220 pkt na koncie. Na drugim miejscu jest Carina Vogt, która zgromadziła 761 pkt a na trzecim znajduje się Daniela Iraschko-Stolz (682 pkt).

Był to ostatni konkurs Pucharu Świata w skokach kobiet przed Igrzyskami w Soczi. Kolejne zawody pucharowe odbędą w Rumunii (1-2.3.2014).

Panie o medale olimpijskie będą rywalizować 11.02 na skoczni HS 106.