Na żywo:
[X] Zamknij
¦roda, 12 lutego 2014, 20:04

ZIO w Soczi: Freund i Prevc wygrywaj± treningi, upadki Maksimoczkina i Stocha!

Severin Freund
Severin Freund
fot. Tadeusz Mieczyński

Severin Freund oraz Peter Prevc wygrali dzisiejsze oficjalne serie treningowe na dużej skoczni w Soczi (HS 140). Trening przebiegał przy trudnych warunkach, upadki zanotowali Michaił Maksimoczkin oraz Kamil Stoch.

Pierwszy oficjalny trening na dużej skoczni wygrał Freund ze skokiem na 132,5m. W czołówce znaleĽli się także Michael Hayboeck (127,5m), Andreas Wellinger (127m) oraz Kamil Stoch (127,5m).

Trening był przeprowadzany w trudnych warunkach wietrznych i mocno przeci±gany. Z naszych zawodników dobrze spisali się jeszcze Jan Ziobro (121,5m i 13. pozycja) oraz Maciej Kot (121,5m i 15. lokata). Słabiej wypadli Dawid Kubacki (113,5m i 27. miejsce) oraz Piotr Żyła (107,5m i 49. pozycja).

Na treningu dosyć groĽnie upadł Rosjanin - Michaił Maksimoczkin. Opu¶cił skocznię na noszach i na razie nie wiadomo nic o stanie jego zdrowia.

Druga seria treningowa to triumf Petera Prevca, który poszybował na 131,5m. Na drugim miejscu uplasował się Marinus Kraus (125m), a trzeci był Gregor Deschwanden (132m). Kamil Stoch po skoku na 123m upadł, na zeskoku pojawiły się nosze, jednak nasz zawodnik ostatecznie zszedł ze skoczni o własnych siłach.

Wyniki I treningu w Soczi
Lp.NrZawodnikKrajOdl.
1 66 Severin Freund GER 132.5
2 49 Michael Hayboeck AUT 127.5
3 63 Andreas Wellinger GER 127
4 70 Kamil Stoch POL 127.5
5 69 Peter Prevc SVN 125
6 36 Reruhi Shimizu JPN 127
7 30 Denis Korniłow RUS 131
8 64 Anders Bardal NOR 122.5
9 58 Daiki Ito JPN 124
10 41 Gregor Deschwanden SUI 118.5
11 59 Marinus Kraus GER 119.5
12 57 Taku Takeuchi JPN 120.5
13 55 Jan Ziobro POL 121.5
14 29 Antonin Hajek CZE 124.5
15 53 Maciej Kot POL 121.5
16 65 Simon Ammann SUI 122
17 60 Thomas Morgenstern AUT 117.5
18 46 Anssi Koivuranta FIN 115.5
19 67 Gregor Schlierenzauer AUT 120.5
20 23 Aleksiej Romaszow RUS 122.5
21 54 Jurij Tepes SVN 120
22 28 Ronan Lamy Chappuis FRA 119.5
23 50 Jan Matura CZE 119.5
24 47 Andreas Kofler AUT 116
25 31 Lukas Hlava CZE 116
26 10 Sebastian Colloredo ITA 111
27 35 Dawid Kubacki POL 113.5
28 51 Richard Freitag GER 116
29 7 Roman Koudelka CZE 112.5
30 26 Olli Muotka FIN 119.5
31 14 Dusty Korek CAN 113
32 37 Michaił Maksimoczkin RUS 117.5
33 25 Daniel-Andre Tande NOR 119.5
34 33 Anders Jacobsen NOR 117.5
35 15 Hyun-Ki Kim KOR 108.5
36 56 Jernej Damjan SVN 110
37 38 Yuta Watase JPN 113
38 45 Janne Ahonen FIN 111
39 62 Thomas Diethart AUT 110
40 34 Mackenzie Boyd-Clowes CAN 110.5
41 27 Davide Bresadola ITA 123.5
42 16 Ilmir Hazetdinow RUS 106
43 11 Trevor Morrice CAN 107
44 21 Kaarel Nurmsalu EST 105.5
45 1 Nicholas Alexander USA 105
46 42 Andreas Wank GER 107
47 32 Jarkko Maeaettae FIN 107.5
48 22 Janne Happonen FIN 113.5
49 52 Piotr Żyła POL 107.5
50 3 Sorin Iulian Pitea ROU 107.5
51 4 Władimir Zografski BUL 107.5
52 43 Jakub Janda CZE 103
53 13 Anders Johnson USA 101.5
54 44 Rune Velta NOR 106
55 24 Roberto Dellasega ITA 114
56 39 Jaka Hvala SVN 105
57 9 Heung-Chul Choi KOR 101.5
58 40 Dmitrij Wasiljew RUS 106.5
59 20 Nicholas Fairall USA 99.5
60 19 Peter Frenette USA 102
61 18 Aleksiej Pczelniczew KAZ 101
62 5 Matthew Rowley CAN 100.5
63 6 Chil-Ku Kang KOR 96
64 17 Seou Choi KOR 97
65 8 Nico Polychronidis GRE 95.5
66 2 Siim-Tanel Sammelselg EST 92
67 12 Marat Żaparow KAZ 88.5
68 48 Anders Fannemel NOR 89
DNS 61 Robert Kranjec SVN DNS
DNS 68 Noriaki Kasai JPN DNS
Wyniki II treningu w Soczi
Lp.NrZawodnikKrajOdl.
1 69 Peter Prevc SVN 131.5
2 59 Marinus Kraus GER 125
3 41 Gregor Deschwanden SUI 132
4 49 Michael Hayboeck AUT 125.5
5 63 Andreas Wellinger GER 123
6 46 Anssi Koivuranta FIN 125
7 43 Jakub Janda CZE 126.5
8 70 Kamil Stoch POL 123.5
9 36 Reruhi Shimizu JPN 125
10 66 Severin Freund GER 120
11 58 Daiki Ito JPN 122.5
12 38 Yuta Watase JPN 125
13 62 Thomas Diethart AUT 123.5
14 7 Roman Koudelka CZE 123.5
15 56 Jernej Damjan SVN 119.5
16 53 Maciej Kot POL 114.5
17 42 Andreas Wank GER 123
18 67 Gregor Schlierenzauer AUT 117.5
19 31 Lukas Hlava CZE 122
20 29 Antonin Hajek CZE 119.5
21 35 Dawid Kubacki POL 119.5
22 44 Rune Velta NOR 118
23 57 Taku Takeuchi JPN 115.5
24 60 Thomas Morgenstern AUT 118.5
25 64 Anders Bardal NOR 114
26 45 Janne Ahonen FIN 117.5
27 65 Simon Ammann SUI 113.5
28 47 Andreas Kofler AUT 112.5
29 23 Aleksiej Romaszow RUS 115
30 40 Dmitrij Wasiljew RUS 119.5
31 10 Sebastian Colloredo ITA 115.5
32 16 Ilmir Hazetdinow RUS 119
33 17 Seou Choi KOR 119
34 26 Olli Muotka FIN 121
35 39 Jaka Hvala SVN 122
36 14 Dusty Korek CAN 119.5
37 30 Denis Korniłow RUS 117
38 51 Richard Freitag GER 116.5
39 28 Ronan Lamy Chappuis FRA 116.5
40 1 Nicholas Alexander USA 111
41 21 Kaarel Nurmsalu EST 113
42 15 Hyun-Ki Kim KOR 116
43 4 Władimir Zografski BUL 111.5
44 50 Jan Matura CZE 113.5
45 9 Heung-Chul Choi KOR 114.5
46 5 Matthew Rowley CAN 112
47 34 Mackenzie Boyd-Clowes CAN 111.5
48 52 Piotr Żyła POL 110
49 54 Jurij Tepes SVN 106.5
50 55 Jan Ziobro POL 110.5
51 48 Anders Fannemel NOR 109
52 13 Anders Johnson USA 112
53 19 Peter Frenette USA 110
54 3 Sorin Iulian Pitea ROU 109
55 20 Nicholas Fairall USA 107.5
56 27 Davide Bresadola ITA 107.5
57 24 Roberto Dellasega ITA 105.5
58 2 Siim-Tanel Sammelselg EST 106.5
59 18 Aleksiej Pczelniczew KAZ 107
60 25 Daniel-Andre Tande NOR 103
61 33 Anders Jacobsen NOR 102
62 8 Nico Polychronidis GRE 103
63 12 Marat Żaparow KAZ 102
64 22 Janne Happonen FIN 101.5
65 11 Trevor Morrice CAN 99.5
66 32 Jarkko Maeaettae FIN 97
67 6 Chil-Ku Kang KOR 96.5
DNS 37 Michaił Maksimoczkin RUS DNS
DNS 61 Robert Kranjec SVN DNS
DNS 68 Noriaki Kasai JPN DNS


Tadeusz Mieczyński, ¬ródło: Informacja własna
ogl±dalno¶ć: (55932) ilo¶ć komentarzy: (469)

Dyskusja do wiadomo¶ci

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
¦wiata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Zakopane HS140
19.01.2019
godz. 16:15
Sobota, godz. 16:00
Sobota, godz. 15:05
Sobota, godz. 15:00
Klasyfikacja P¦:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia1092
2.STOCH KamilPolska624
3.ŻYŁA PiotrPolska591
4.KUBACKI DawidPolska532
5.KRAFT StefanAustria481
30.WOLNY JakubPolska88
38.HULA StefanPolska29
49.KOT MaciejPolska13
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Planica HS102
19.01.2019
godz. 15:15
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.EGLOFF LucaSzwajcaria396
2.SEIDL FabianNiemcy336
3.NIETZEL JustinNiemcy330
4.LIENHER MaximilianAustria253
5.RAINER StefanAustria252
15.JUROSZEK KacperPolska141
50.KANTYKA PrzemysławPolska54
62.GRUSZKA MateuszPolska40
62.NIŻNIK AdamPolska40
65.BIEGUN KrzysztofPolska39
74.SKUPIEŃ DamianPolska34
86.STOSEL KacperPolska29
90.PILCH TomaszPolska25
125.JOJKO SzymonPolska5
138.CZYŻ BartoszPolska2
139.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Planica HS102
19.01.2019
godz. 10:00
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.FREITAG SelinaNiemcy150
1.PURKER ClaudiaAustria150
3.RAUDASCHL ElisabethAustria125
4.PARK Guy-LimKorea92
5.SZPINIEWA AnnaRosja80
Pełna klasyfikacja..»


Kto wygra niedzielny konkurs P¦ w Zakopanem?
Ryoyu Kobayashi
Piotr Żyła
Kamil Stoch
Dawid Kubacki
Stefan Kraft
Inny skoczek
Głosuj
  1. Dawid Kubacki
    99,99%
  2. Kamil Stoch
    99,99%
  3. Ryoyu Kobayashi
    99,99%
  4. Inny skoczek
    99,99%
  5. Stefan Kraft
    99,99%
  6. Piotr Żyła
    99,99%
Poprzednie ankiety
Kroppa
2000-2019 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl