Sami Niemi mistrzem Finlandii

• 2014-03-29 11:40

Sami Niemi wygrał jednoseryjny konkurs w ramach Mistrzostw Finlandii. Zawody rozegrano na obiekcie HS 100 w Rovaniemi. Druga seria została odwołana z powodu zbyt silnego wiatru.

Dla 23-latka jest to jeden z największych sukcesów w karierze. Sami Niemi reprezentujący miejscowy klub uzyskał 97,5 metra, dzięki czemu po raz pierwszy wywalczył tytuł mistrza swojego kraju. Kolejne miejsca na podium zajęli byli kombinatorzy norwescy. Drugi był Lauri Asikainen (97,5 metra), a trzeci Anssi Koivuranta (93,5 metra).

Tuż za podium znalazł się Sebastian Klinga (92,5 metra). Niespodziewanie piąte miejsce zajął Miika Ylipulli (93,5 metra).

Dopiero 9. miejsce zajął nieźle startujący ostatnio w Pucharze Świata - Ville Larinto. Na 20. pozycji sklasyfikowany został wicemistrz świata z 2007 roku - Harri Olli. Zdyskwalifikowani zostali czołowi reprezentanci Finlandii - Janne Happonen oraz Olli Muotka.

Na starcie nie pojawił się Janne Ahonen, który od kilku tygodni zmaga się z problemami zdrowotnymi.

W niedzielę Finowie zmierzą się na skoczni HS 142 w Kuusamo.