Maksimoczkin triumfuje także na dużej skoczni

• 2014-03-30 19:32

Po zwycięstwie na obiekcie normalnym, Michaił Maksimoczkin został również mistrzem Rosji na skoczni HS 134. Zawody rozegrano w niedzielę w Niżnym Tagile.

Dla 20-letniego Maksimoczkina był to zdecydowanie najbardziej udany sezon w dotychczasowej karierze. Skoczek z Niżnego Nowogrodu zajął 5. miejsce w PŚ w Zakopanem, zdobył trzy medale podczas Zimowej Uniwersjady w Trydencie, na domowych Zimowych Igrzyskach Olimpijskich na obiekcie normalnym zajął 30. miejsce. Niestety start na dużej skoczni uniemożliwił upadek. Teraz Maksimoczkin wywalczył swój drugi tytuł mistrza kraju w ciągu kilku dni. Po wspaniałym skoku w pierwszej serii (134,5 metra), w finale wylądował aż 12 metrów bliżej, przez co do samego końca nie był pewny triumfu. Ostatecznie pokonał drugiego Denisa Korniłowa o zaledwie 0,2 pkt. Znacznie bardziej doświadczony kolega z kadry skoczył 128,5 metra i 129,5 metra. Na najniższym stopniu podium stanął Ilmir Hazetdinow. 22-latek uzyskał 130 metrów oraz 122 metry.