FC Pań w Villach: Zwycięstwo Althaus, Pałasz z punktami

• 2014-07-12 18:41

Katharina Althaus wygrała pierwszy konkurs z cyklu FIS Cup Pań 2014/2015. Olimpijka z Soczi nie pozostawiła swoim oponentkom żadnych złudzeń. Jedyna Polka w drugiej serii - Magdalena Pałasz, ostatecznie zajęła 13. pozycję.

18-latka z Oberstdorfu zdeklasowała swoje rywalki. Skoki mierzące 96,5 oraz 92,5 metra dały jej przewagę 20 punktów na obiekcie HS 98 nad drugą Ursą Bogataj. Słowenka lądowała dziś na 92. i 89. metrze. Skład podium uzupełniła najmłodsza najmłodsza uczestniczka Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Gianina Ernst, bo o niej mowa, skoczyła 90,5 metra oraz 87 metrów. Jej strata do triumfatorki wyniosła 26 punktów.

Pomimo niskiej rangi zawodów, na start zdecydowało się kilka znanych skoczkiń z Pucharu Świata. Czwarta była Katja Pozun (88 i 87 metrów), piąta Coline Mattel (86,5 oraz 86,5 metra), a szósta Spela Rogelj (90 metrów i 83 metry).

Z dobrej strony w swoim pierwszym letnim starcie zaprezentowała się Magdalena Pałasz. 18-latka z Nowego Targu po pierwszym skoku na odległość 84 metrów zajmowała 9. miejsce, ale ostatecznie po finałowym locie mierzącym 76 metrów została sklasyfikowana na 13. pozycji. Joanna Szwab nie zdołała awansować do punktowanej "30".

Zobacz aktualną klasyfikację generalną FIS Cup »

Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3679) komentarze: (0)