FC Pań w Hinterzarten: Podwójny sukces Niemek

• 2014-08-10 13:37

Gianina Ernst i Svenja Wuerth wygrały niedzielną rywalizację z cyklu FIS Cup Pań w niemieckim Hinterzarten. Polki zostały sklasyfikowane w drugiej dziesiątce.

Gianina ErnstGianina Ernst
Svenja WuerthSvenja Wuerth

15-latka oddała skoki mierzące 98 i 95,5m, zaś jej starsza koleżanka poleciała na 97 i 97,5 m. Trzecie miejsce także przypadło w udziale reprezentantce gospodarzy, Juliane Seyfarth. Zawodniczka z klubu narciarskiego WSC 07 Ruhla uzyskała 94,5 i 98,5m.

Ex aequo na czwartej lokacie znalazły się Chiara Hoelzl (95 i 98 m) i Urlike Graessler (95,5 i 97,5m), którym do trzeciej lokaty zabrakło zaledwie pół punktu.

Pierwsza w historii mistrzyni olimpijska w skokach narciarskich kobiet - Carina Vogt, zajęła w dzisiejszym konkursie siódme miejsce. Jej rezultaty to 96 i 95m.

Kolejne punkty do klasyfikacji generalnej zdobyły Polki. Magdalena Pałasz została sklasyfikowana na 13. lokacie (84 i 84,5m), natomiast Joanna Szwab ukończyła rywalizację na 18. pozycji (70 i 74m).

W klasyfikacji generalnej nastąpiło kilka zmian. Gianina Ernst (340pkt) wyprzedziła Katharinę Althaus (285pkt) i Svenję Wuerth (150pkt). Nieobecna w Hinterzarten Ursa Bogataj, spadła z trzeciego na szóste miejsce. Czołową piątkę tworzą reprezentantki Niemiec. Magdalena Pałasz z dorobkiem 75 punktów zajmuje 16. pozycję.

Kolejne zawody z cyklu FIS Cup kobiet odbędą się 29 i 30 sierpnia w czeskim Frenstacie pod Radhostem.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną FIS Cup Pań »

Dominik Formela i Sonia Ogrocka, źródło: Informacja własna
oglądalność: (6476) komentarze: (0)