Freitag letnim mistrzem Niemiec

• 2014-09-07 17:23

Richard Freitag został zdecydowanym triumfatorem sobotniego konkursu o tytuł letniego mistrza Niemiec na obiekcie normalnym w Hinterzarten. W niedzielę, w rywalizacji drużynowej, równych sobie nie miały ekipy z Bawarii.

23-letni podopieczny Wernera Schustera, jako jedyny wyróżnił się w bardzo wyrównanej stawce niemieckich skoczków. Freitag skoczył 104,5 metra oraz 103,5 metra, co dało mu aż 14 punktów przewagi nad drugim Andreasem Wankiem (102,5 metra oraz 99,5 metra). Jest to więcej, niż wyniosła różnica pomiędzy drugim a trzynastym zawodnikiem konkursu. Brązowy medal wywalczył Karl Geiger, który dwukrotnie lądował na 101. metrze.

Poza podium znalazło się aż trzech mistrzów olimpijskich z Soczi. Marinus Kraus i Severin Freund zajęli kolejno 4. i 5. miejsce, natomiast Andreas Wellinger uplasował się na 7. pozycji. Dwa skoki na 100. metr dały mu złoto w klasyfikacji juniorów. Srebro otrzymał Martin Haman (dwukrotnie 99 metrów), natomiast na najniższym stopniu podium stanął Paul Winter (98 metrów i 99,5 metra).