FC Pań w Rasnovie: Igarashi najlepsza

• 2014-09-27 11:47

Debiutująca na międzynarodowej arenie Ayaka Igarashi wygrała sobotni konkurs z cyklu FIS Cup Pań w rumuńskim Rasnovie. W stawce 14 skoczkiń, najlepszą z Polek była Anna Twardosz, która zajęła 8. miejsce.

15-letnia Japonka, dwukrotnie lądowała na 65. metrze obiektu HS 71. Na drugim stopniu podium stanęła znana z występów w Pucharze Świata - Daniela Vasilica Haralambie. Reprezentantka gospodarzy skoczyła 64,5 metra oraz 64 metry, przez co straciła do triumfatorki 2,1 pkt. Liderująca na półmetku zmagań - Lisa Wiegele, ostatecznie uplasowała się na trzeciej pozycji. Rezultaty Austriaczki to 65 metrów oraz 64,5 metra.

Szóstej pozycji po pierwszej serii (57 metrów), nie zdołała utrzymać Kinga Rajda. Niespełna 14-letnia zawodniczka w finale wylądowała na 56. metrze. W wyniku tego spadła na 9. miejsce. Tuż przed nią sklasyfikowana została Anna Twardosz (55 i 59 metrów). Debiutujące Kamila Karpiel i Joanna Kil zajęły odpowiednio 10. i 12. miejsce.

Kolejny konkurs już jutro o godzinie 10:30.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną FIS Cup Pań »

Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (7220) komentarze: (0)