Zawody Milka-Schuelercup w Bad Freienwalde

• 2014-10-08 13:15

W ostatnią sobotę (4 października) w niemieckim Bad Freienwalde, odbyły się zawody Milka-Schülercup. W konkursie brali udział najlepsi polscy i niemieccy skoczkowie, urodzeni w latach 2001-2002.

Konkurs ten, odbywał się w ramach obozu treningowo- integracyjnego. Gościem specjalnym całego wydarzenia był od niedawna "emerytowany" skoczek – Martin Schmitt.

W grupie 13-latków wyłoniono dwóch zwycięzców z Niemiec - Finn Braun (63,5 i 65,5 m) oraz Frederik Jaeger (62 i 64,5 m). Na trzecim miejscu uplasował się ich rodak Jan Andersen. W tej kategorii wystartowało również trzech Polaków – Arkadiusz Jojko (14. miejsce), Bartłomiej Klimowski (15. miejsce) oraz Maciej Gąsienica-Ciaptak (17. lokata).

Wśród sportowców urodzonych w 2001 roku, ponownie całe podium należało do niemieckich zawodników. Na pierwszym stopniu podium stanął Philipp Nickel (64,5 i 66,5 m), drugie miejsce zajął Quirin Modricker (61 i 64 m), a trzecie Tom Gerisch (61 i 64,5 m). Zaraz za pierwszą trójką znalazło się trzech Polaków. Czwarte miejsce wywalczył Mateusz Gruszka (65,5 i 61,5 m), piąte Kacper Stosel (62,5 i 62 m), a szóste przypadło Patrykowi Hutyrze (61 i 62,5 m). W czołowej dziesiątce uplasował się jeszcze Maciej Zborowski – 8. lokata.