PK w Zakopanem: Już od 12.30 serie treningowe

  • 2015-01-30 11:53

Już w ten weekend na Wielkiej Krokwi imienia Stanisława Marusarza w Zakopanem odbędą się zawody z cyklu Pucharu Kontynentalnego. Na liście startowej dzisiejszych treningów, które rozpoczną się już o 12.30 znalazło się 50 nazwisk.

Wśród skoczków, którzy przystąpią do rywalizacji znalazło się sześciu Polaków. Są to: Bartłomiej Kłusek, Stefan Hula, Dawid Kubacki, Krzysztof Biegun, Krzysztof Miętus i powracający po długim czasie do zawodów tej rangi, Tomasz Byrt.

Najwyżej sklasyfikowanym polskim skoczkiem w tej edycji PK spośród tych którzy, którzy powalczą o punkty w Zakopanem jest Bartłomiej Kłusek zajmujący 15 miejsce.

W rywalizacji pod Giewontem wezmą udział sklasyfikowani na pierwszym i drugim miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego, Sloweńcy: Miran Zupancic i Anze Semenic.

Wyniki na żywo będziecie mogli śledzić za pośrednictwem relacji LIVE FIS >>

Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy do wspólnego komentowania skoków na naszym czacie >>. Jednocześnie prosimy, by nie robić tego w komentarzach.



PROGRAM ZAWODÓW:

Piątek, 30.01.2015

09:00 - spotkanie kapitanów drużyn
12:30 - oficjalny trening

Sobota, 31.01.2015
10:30 - seria próbna
12:00 - pierwsza seria punktowana

Niedziela, 01.02.2015
10:00 - seria próbna
11:30 - pierwsza seria punktowana

Lista startowa treningu PK w Zakopanem (HS 134); 30.01.2015
NrZawodnikKraj
1 DELLASEGA Diego ITA
2 KŁYMCZUK Andrij UKR
3 WESEŁOW Denis RUS
4 HAJEK Antonin CZE
5 BRANDT Johan Martin NOR
6 DREHER Michael GER
7 SAKALA Filip CZE
8 LUNARDI Michael ITA
9 MORASSI Andrea ITA
10 HEINRICH Tim GER
11 SIMOV Daniel BUL
12 FRIBERG Christian USA
13 AALST VAN DER Oldrik NED
14 ROMASHOV Aleksiej RUS
15 LAUCHLAN Nigel CAN
16 ZAUNER David AUT
17 BYRT Tomasz POL
18 KALINICZENKO Witalij UKR
19 SZUWAŁOW Aleksander RUS
20 MAURER Joshua CAN
21 HAMMER Tord Markussen NOR
22 ROENSEN Atle Pedersen NOR
23 NAKAMURA Naoki JPN
24 SIEGEL David GER
25 MIĘTUS Krzysztof POL
26 JOHNSON Anders USA
27 BJERKEENGEN Fredrik NOR
28 BIEGUN Krzysztof POL
29 PREVC Cene SLO
30 MAYER Nicolas FRA
31 HUBER Stefan AUT
32 ALTENBURGER Florian AUT
33 SATO Yukiya JPN
34 ITO Masamitsu JPN
35 KOZISEK Cestmir CZE
36 KUBACKI Dawid POL
37 WOHLGENANNT Ulrich AUT
38 POGRAJC Andraz SLO
39 SCHIFFNER Markus AUT
40 GEIGER Karl GER
41 QUECK Danny GER
42 JOHANSSON Robert NOR
43 WENIG Daniel GER
44 LANISEK Anze SLO
45 HULA Stefan POL
46 KŁUSEK Bartłomiej POL
47 HVALA Jaka SLO
48 AIGNER Clemens AUT
49 SEMENIC Anze SLO
50 ZUPANCIC Miran SLO

Adrian Dworakowski, źródło: Informacja własna
oglądalność: (8056) komentarze: (59)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

  • anonim
    skoki w Zakopanem

    Wie ktoś czy można na te zawody wejść na skocznie za darmo? Proszę o szybką odpowiedź bo to pilne ;)

  • dervish profesor
    Stinger

    Przeciez na telebimie widz ma podana odległosc to beat. A na niektórych skoczniach linia to beat jest wyswietlana laserowo na zeskoku.

  • Rychu początkujący

    to sobie uważaj , większość jest za przelicznikami , bo po części wyrównują szansę. Niema doskonałego systemu , lae ten jest lepszy niż poprzedni

  • Kolos profesor
    Emil

    Ja tam nadal uważam że przeliczniki nie dają nam żadnej wiedzy, a wręcz zaciemniają obraz. do tego szafowanie belkami i tak naprawdę trudno porównać jedne skok do drugiego. Gdy skakano cały konkurs z jednej belki sprawa była jasna.

    Teraz nie wiemy prawie nic.

  • mateusz3951 weteran

    Straszna loteria na treningu. Oby jutro zawody odbyły się w lepszych warunkach.

  • Stinger profesor

    Ok zapomniałem o telebimie ale ogólnie bez telebimu ciężko zrozumieć dlaczego skoczek x skacząc 130 metrów jest 15, a skoczek y skacząc 127 jest 5. Poza tym nie każdy dobrze usłyszy spikera tym bardziej kiedy jest doping, najlepiej jak coś się widzi i można samemu zobaczyć co i jak.

  • anonim

    Wy tu gadu - gadu, a Biegun... katastrofa. Szkoda.

  • Krecik doświadczony
    Stinger

    Te zasady nie są trudne, one są banalnie proste, a wszyscy z kibiców pod skocznią robią bezmózgów chyba skoro piszą że to "skomplikowane". Byłeś kiedyś na zawodach? Pewnie nie. Otóż spiker podaje jaka kompensata, a jest jeszcze telebim na którym wszystko widać.

  • EmiI profesor
    @Kolos

    Mogą skakać w diametralnej różnych jednak nie licząc ekstremalnych przypadków wpływ wiatrów na ten skok jest podobny. Jaką wiedzę... czy np Ingvaldsen na treningu w Innsbrucku w 2014 r oddał skok życia a Stoch zupełnie zawalił? Czy tego samego dnia w kwalifikacjach Okabe skoczył lepiej od Prevca? I wiele innych sytuacji które bez przeliczników by obrosły w mity...

  • Stinger profesor
    dervish

    Wiem że punkty za belkę nie skaczą ale na pewno najlepsi zyskują punkty w tym elemencie w sytuacji kiedy jest huragan pod narty i jakiś słabszy skoczek poleci za HS dlatego że oni i tak skoczą swoje a dodatkowo będą mieli dodane punkty za belkę.

  • Kolos profesor
    Emil

    dają wiedzę?? Niby jaką?? Te punkty to przecież tylko uśrednienie pomiarów wiatru. Więc dalej nie wiemy prawie nic. Jakoś nikt nie zdaje sobie sprawy że jak dwóch skoczków ma takie same punkty za wiatr to nie oznacza że skakali w tych samych warunkach... równie dobrze mogli skakać w diametrialnie różnych. Jednym z wielu przejawów że system jest chory (głównie jednak możliwość zmiany belki) był choćby ostatni konkurs w Saporro...

  • dervish profesor
    Stinger - errata (pisane w pospiechu)

    Dzięki punktom za belkę nikt nie da się skoczyć ani bliżej ani dalej. Punkty nie mają wpływu na długość skoku. :)

    Długość skoku zależy od warunków wietrznych i prędkości na progu oraz od sprawności i techniki skoczka, czyli jak skoczek potrafi dane warunki wykorzystać. Punkty i przeliczniki nie mają tu nic do rzeczy.

  • dejw profesor
    @EmiI

    No właśnie, i dla mnie to jest właśnie najważniejszy plus przeliczników. Ta wiedza dlaczego niezły ktoś skoczył tak źle, albo dlaczego przeciętniak poszybował tak daleko.

  • Stinger profesor
    Krecik

    Z jednej strony się to zmieniło dlaczego? Otóż odpowiedź jest prosta, teraz daleko właśnie dzięki punktom za belkę skoczyć może każdy. Dawniej najdłuższy skok oznaczał wysoką lokatę, a teraz najdłuższy skok może oznaczać miejsce w trzeciej dziesiątce ponieważ ktoś z pierwszych numerów z huraganem pod narty poleci za HS, później odejmie się mu 15 pkt i obniży belkę więc ci najlepsi skoczą 10 merów bliżej a i tak wygrają z takim zawodnikiem o 20 pkt.

    Ja nie mówię że punkty za wiatr i belkę powinny zniknąć bo dzięki temu da się rozgrywać zawody i zmniejsza się szanse na przypadkowego zwycięzcę jednak dla widowiska to nie jest takie fajne dlatego że kibice pod skocznią nie wiedzą o co chodzi (nawet ci którzy rozumieją te zasady) ponieważ nie mają przed oczami tych wszystkich liczb. Kibice przed tv inaczej o tym mówią bo na ekranie wszystko się wyświetla.

  • EmiI profesor

    W konkursach z przelicznikami najczęściej nie ma jakiś bardzo radykalnych różnic niż w tych bez, pod warunkiem że się jedzie z jednej belki. Przeliczniki mają swoje wady ale jedną dużą zaletę. Dają wiedzę. Mamy zawodnika co skoczył 130 przy -10 i innego co skoczył 100 przy +10. Nie wiele im to zmieniło w końcowym wyniku, ale kibic wie że decydujące były warunki a nie jak ciemna masa wmawia sobie że "nie wytrzymał", "zawalił" czy o tamtym pierwszym że oddał genialny skok.

  • anonim

    Tak jak sie obawialem Biegun ma sezon stracony. Teraz trenowal 3 tygodnie i nic sie nie zmienilo.

    Jednak Malysz mial racie. W trakcie sezonu sie formy nie da zmienic o 180 stopni. Tylko drobne korekty.

    Jak masz lato zle przepracowane do w zimie cie nic nie uratuje.
    Obajawiam sie ze u Macka i Janka to samo moze sie sprawdzic.

  • Krecik doświadczony
    tlen

    Nie, wcale nie przeszkadzało. Szczególnie jak polaka zdmuchiwało to było "Tepes specjalnie mu w plecy wiatr dał!!!!!!!". Pewnie nawet nie pamiętasz tych konkursów, więc co możesz wiedzieć o tym, czy to było widowiskowe. Teraz przynajmniej wiadomo dlaczego ktoś klepnie bulę. A powiedz mi, co jest mniej widowiskowego jeżeli skoczyli by tak samo niezależnie od tych punktów? Publika szaleje jak jest długi skok, a milczy jak krótki. Czy to się zmieniło przez punkty? Nie.

  • dejw profesor

    Trudno tu wysnuwać jakiekolwiek wnioski z tego treningu. Może jedyne taki, że Hvala chyba już ogarnął się na tyle, że może wkrótce powróci do PŚ, oraz że z formą Bieguna chyba jest jeszcze gorzej niż było..

  • dervish profesor

    No i proszę co zrobił Zupancic. Wiatr w plecy kompensata +17 i skok na bule ponizej 100 m. W konkursie bez kompensat straciłby szanse na finał.

  • dervish profesor

    Stefan również pechowo, warunki niemal bezwietrzne (kompensata -2). Za to Bartokowi przyfarciło, miał wiaterek pod narty. Straszna loteria ale nasza czołowa trójka pokazała ze nalezy do faworytów tego konkursu.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl