W Trondheim rozegrano Mistrzostwa Norwegii Juniorów

• 2015-03-07 02:15

W piątek na dużej skoczni Granåsen (HS 140) w Trondheim odbyły się Mistrzostwa Norwegii Juniorów. W wieczornym konkursie złoto zdobył zawodnik, który jest jednym z największych objawień tego sezonu - Joacim Oedegaard Bjoereng. Sklasyfikowanych zostało niespełna 60 zawodników.

Złoto zdobył jedyny junior w stawce, który ma już za sobą debiut w zawodach z cyklu Pucharu Świata. Mowa o Joacimie Oedegaardzie Bjoerengu. Drużynowy mistrz świata juniorów z tego roku miał okazję skoczyć w sobotnim konkursie lotów w Vikersund, gdzie zajął 36. miejsce. W piątek Bjoereng poszybował na 137. oraz 135. metr obiektu w Trondheim. Drugi ze stratą pięciu punktów był Halvor Egner Granerud. Triumfator ostatnich zawodów z cyklu Pucharu Kontynentalnego skoczył 136 metrów i 133,5 metra. Na najniższym stopniu podium stanął Jonas Gropen Soegaard. 18-latek uzyskał 129 metrów i 136,5 metra. Jego strata do triumfatora wyniosła 13,7 pkt.

Kolejni zawodnicy nie zdołali włączyć się do walki o medale. W ścisłej czołówce uplasowali się również: Marius Lindvik (127,5 oraz 128,5 metra), Idar Maroe (130 metrów i 123 metry) oraz Jesper Oedegaard (dwukrotnie 125 metrów).