Lisa Wiegele także kończy karierę

• 2015-03-11 17:59

Tuż po Anette Sagen, decyzję o zakończeniu przygody ze skokami narciarskimi ogłosiła Lisa Wiegele. 19-letnia Austriaczka swoich fanów poinformowała za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych.

Wiegele na arenie międzynarodowej zadebiutowała już w wieku 15 lat. Miało to miejsce 14 sierpnia 2010 roku podczas Letniego Pucharu Kontynentalnego Pań w niemieckim Bischofsgruen. Swój najlepszy rezultat w zawodach ten rangi osiągnęła w połowie grudnia minionego roku. W norweskim Notodden wywalczyła 23. pozycję. Jej największe sukcesy to trzecie miejsce (dwukrotnie) w zawodach rangi FIS Cup w rumuńskim Rasnovie oraz zwycięstwo w Einsiedeln w konkursie Alpen Cup.

Reprezentantka Austrii siedmiokrotnie brała udział w konkursach z cyklu Pucharu Świata. Nigdy nie zdobyła w nich choćby punktu do klasyfikacji generalnej, a najbliżej tej sztuki była niespełna miesiąc temu w Ljubnie, kiedy została sklasyfikowana na 31. miejscu.

W trakcie swojej kilkuletniej kariery dwukrotnie startowała w Mistrzostwach Świata Juniorów. Przed rokiem w Predazzo wraz z koleżankami z kadry zajęła 5. miejsce drużynowo, a miesiąc temu indywidualnie w Ałmatach uplasowała się na 14. lokacie.

- Nigdy nie byłam najlepszą skoczkinią, ale i tak jestem dumna z tych dziesięciu lat - stwierdziła 19-latka. Austriaczka podziękowała także swojej rodzinie oraz znajomym, którzy wspierali ją na każdym kroku.

Redakcja Skijumping.pl życzy Lisie wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia!

Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4035) komentarze: (3)