Krzysztof Leja wygrał Memoriał Tadeusza Pawlusiaka

• 2015-05-31 01:06

Wczoraj na skoczniach HS-44 i HS-77 należących do kompleksu Skalite w Szczyrku rozegrano Memoriał Tadeusza Pawlusiaka, zawody z cyklu w skokach narciarskich "Nadzieje Beskidzkie" z okazji Dnia Dziecka. Bardzo ciekawą rywalizację w kategorii Open wygrał Krzysztof Leja.

30.05.2015 - Kategoria Junior E30.05.2015 - Kategoria Junior E
30.05.2015 - Kategoria Junior C30.05.2015 - Kategoria Junior C
30.05.2015 - Kategoria Junior D30.05.2015 - Kategoria Junior D
30.05.2015 - Kategoria Juniorki30.05.2015 - Kategoria Juniorki
30.05.2015 - Kategoria Młodziki30.05.2015 - Kategoria Młodziki

W kategorii otwartej wystartowali czołowi polscy juniorzy, podopieczni trenera Roberta Matei z juniorskiej kadry. Konkurs wygrał, jak wspomniano, Leja po skokach na odległość 77,5 i 73,5 m. Drugie miejsce zajął prowadzący po pierwszej serii Przemysław Kantyka (80 i 69 m.), a trzecie Dawid Jarząbek (73 i 72 m.). Najstarszym uczestnikiem zawodów był 53-letni Czech Jan Pavlica, który zajął 33 miejsce wśród 37 sklasyfikowanych zawodników.

Kategorię Junior C wygrał Tomasz Pilch, skacząc na odległość 72 i 75 metrów. Drugie miejsce ze stratą 13,3 punktu zajął Czech Sebastian Kellermann (70,5 i 70 m), a trzecie Łukasz Stawowy (65 i 70 m). W kategorii junior D zwyciężył Mateusz Jarosz (61,5 i 65 m) przed Oskarem Rojkiem (60 i 60,5 m), a na najniższym stopniu podium stanął Wiktor Fickowski (57,5 i 59 m). W najmłodszej męskiej kategorii wiekowej Junior E triumfował zwycięzca LOTOS Cup 2015 - Jan Rzadkosz (39,5 i 38,5 m), pokonując drugiego Tymoteusza Amilkiewicza (32 i 33,5 m) oraz trzeciego Mateusza Chraścinę (34 i 31 m).

Najlepsza do niedawna polska skoczkini, Magdalena Pałasz, przegrała rywalizację wśród juniorek z nową kadrowiczką, o pięć lat młodszą Kingą Rajdą. Rajda (58,5 i 65,5 m.) pokonała Pałasz (57,5 i 63 m.) o 10,7 pkt. Trzecia była Czeszka Michaela Rajnachowa (57 i 57,5), a dopiero czwarta inna z kadrowiczek, Joanna Szwab. Kategorię młodziczek wygrała Paulina Cieślar, uzyskując 38 i 33,5 metra. Druga była Sabina Król, a trzecia Róża Pawlikowska (32,5 i 31,5 m).