W Brotterode zwycieża Ritzerfeld!

• 2004-01-31 16:41
Niemiec Joerg Rizterfeld wygrał pierwszy z dwóch zaplanowanych konkursów Pucharu Kontynentalnego w Brotterode. Pokonał zaledwie o pół punktu faworyta zawodów Austriaka Andreasa Widheolzla oraz Niemca Stephana Hocke. Polacy nie startowali w Brotterode...

Przy zmiennie więjącym wietrze pierwszy konkurs Pucharu Kontynentalnego w niemieckim Brotterode wygrał Joerg Ritzerfeld, pokonując stawianego w roli faworyta zawodów Andreasa Widhoelzla, który świetnie radził sobie we wczorajszych seriach treningowych, wygrywając dwie z nich a w kolejnej zajmując drugą lokatę. Widhoelzl przegrał z Ritzerfeldem różnicą zaledwie pół punktu! Na ostatnim stopniu podium stanął Stephan Hocke, który także wczoraj wygrywając ostatnią serię treningową pokazał, że może liczyć się w walce o zwycięstwo.

Pierwsza seria konkursowa to zwycięstwo Stephana Hocke (106,5 m) nad swoim kolegą z drużyny Hansem Petratem (106 m) oraz Austriakiem Stefanem Kaiserem (104 m). Dzisiejszy zwycięzca, Joerg Rizterfeld, zajmował dopiero 7 miejsce po pierwszej serii (103 m), a jeszcze niżej, na 9 miejscu, plasował się Andreas Widhoelzl (102 m). Bardzo dobrym skokiem popisał się także reprezentant Kazachstanu Ivan Karaulov (104 m) i na półmetku zmagań znajdował się na wysokiej - 6 pozycji.

Zobacz wyniki I serii zawodów...

Dzisiejszym zmaganiom zawodników w niemieckim Braunlage towarzyszył zmiennie wiejący wiatr, który miał zdecydowany wpływ na ostateczne wyniki. Zajmujący dopiero 17 miejsce po pierwszej serii Fin Pekka Salminen (100 m), dzięki dalekiemu skokowi w finale (106 m) awansował aż na 4 miejsce. Andreas Widhoelzl postanowił zaatakować w ostatnim skoku i dzięki lotowi na 106 metr przesunął się ostatecznie na 2 pozycję. Zaledwie o pół punktu przegrał z dzisiejszym zwycięzcą Joergiem Ritzerfeldem, natomiast prowadzący po pierwszej serii Stephan Hocke oddał nieco krótszy skok w finale (100 m), jednak nie przeszkodziło mu to zająć ostatniego miejsca na dzisiejszym podium.

Prawdziwą rewelacją dzisiejszych zawodów okazali się Kazachowie. Zajmujący szóste miejsce po pierwszej serii Ivan Karaulov (104 m), po słabszym drugim skoku (95 m) uplasował się ostatecznie na 10 pozycji. Wyprzedził go kolega z reprezentacji Asan Tachtahunov (97 i 103,5 m), który równie dobrze prezentował się we wczorajszych seriach treningowych.

Bardzo słabo zaprezentował się natomiast zwycięzca ostatnich zawodów Pucharu Kontynentalnego w Braunlage, Fin Janne Haponnen, plasując się dopiero na 33 pozycji (91,5 m). Również zwycięzca jednej z wczorajszych serii treningowych, Słoweniec Damian Fras, był dzisiaj zaledwie 48 (84,5 m).

Na starcie zawodów w Brotterode nie staneli nasi reprezentaci, którzy dzisiaj będą zmagać się o tytuł Mistrza Polski na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Jutro czeka nas kolejny konkurs Pucharu Kontynentalnego, zapraszamy na relację do serwisu Skijumping.pl.