FIS Schueler Grand Prix: Jan Habdas wygrywa w Ruhpolding!

• 2015-07-25 19:48

Znakomita informacja nadeszła z zawodów FIS Schüler Grand Prix w Ruhpolding, które uznawane są za nieoficjalne mistrzostwa świata dzieci w skokach narciarskich. Jan Habdas zwyciężył w rywalizacji rocznika 2003! Bliski wygranej w roczniku 2004-2005 był inny reprezentant Polski, Jan Rzadkosz.

Konkurs chłopców, rocznik 2003:

W konkurencji dla dzieci z rocznika 2003 Jan Habdas prowadził już po pierwszej serii. Reprezentant Polski oddał skok na odległość 43 metrów i o 5,1 punktu wyprzedzał drugiego na półmetku Niemca Emanuela Schmida (41,5 m).

W finale Habdas wylądował na 41 metrze i pomimo niskich not za styl przypieczętował swoje zwycięstwo w konkursie FIS Schüler Grand Prix. Nasz zawodnik pokonał drugiego Czecha Petra Vavrenkę (40 i 42 m) minimalną różnicą 0,3 punktu. Emanuel Schmid ostatecznie zajął najniższy stopień podium po skoku na odległość 41,5 metra.

Czołową dziesiątkę konkursu zamknął Stanisław Majerczyk (37,5 i 38,5 m). Czternaste miejsce zajął Jan Bukowski (35,5 i 37 m). W zawodach startowało 21 zawodników.

WYNIKI KONKURSU:
Zobacz wyniki I serii konkursu »

Konkurs chłopców, rocznik 2004-2005:

Po pierwszej serii liderem konkursu był Jan Rzadkosz po skoku na odległość 40,5 metra. Polski skoczek prowadził z przewagą 2,1 punktu nad Elią Ernstem z Austrii (39 m). Trzeci był jego rodak Erik Doelderer (41 m).

Finałowy skok Rzadkosza nie przyniósł jednak medalowej pozycji. Odległość 38 metrów przy niskich notach za styl pozwoliła Polakowi na zajęcie piątego miejsca. Zwycięzcą konkursu został czwarty na półmetku Słoweniec Rok Masle (38,5 i 41 m). Tuż za nim uplasowali się Elia Ernst (40 m w II serii) i Niemiec Nick Schoenfeld (38,5 i 40,5 m).

Trzynaste miejsce zajął Mateusz Chraścina (35,5 i 35,5 m), zaś 27. pozycję zajął Wojciech Troszok (31 i 28,5 m). Startowało 28 skoczków.

Konkurs dziewczynek, rocznik 2003:

W roczniku 2003 najlepsza okazała się Sophie Kothbauer. Austriaczka odniosła zwycięstwo dzięki skokom na odległość 38 i 39,5 metra. Drugie miejsce ze stratą 7,5 punktu zajęła Niemka Amelie Thannheimer (37 i 38 m). Podium uzupełniła Niemka Emilia Goerlich (36,5 i 35 m).

Ostatnie, 12. miejsce w konkursie zajęła Natalia Kobiela (22,5 i 22,5 m).

Konkurs dziewczynek, rocznik 2004-2005:

Zwycięstwo w zawodach odniosła Słowenka Nika Prevc. Triumfatorka po skokach na odległość 38,5 i 33,5 metra wygrała różnicą 3 punktów z drugą Niemką Cindy Haasch (34,5 i 35 m). Tr zecie miejsce zajęła Włoszka Martina Zanitzer (34,5 i 35 m).

W konkursie wzięło udział 8 zawodniczek. Polki nie startowały.

W niedzielę odbędą się konkursy drużyn mieszanych (1 dziewczynka i 3 chłopców) dla obu kategorii wiekowych.

Adam Bucholz, źródło: ski-club-ruhpolding.de
oglądalność: (11989) komentarze: (3)