W Brotterode triumfuje Pekka Salminen!

• 2004-02-01 16:10
Podczas drugiego dnia zmagań o punkty Pucharu Kontynentalnego w niemieckim Brotterode triumfował Fin Pekka Salminen. Na obiekcie "Inselbergschanze" rządził dzisiaj wiatr, z tego powodu nie odbyła się seria finałowa konkursu. Faworyt zawodów, Austriak Andreas Widhoelzl znalazł się poza 30stką...

Pekka Salminen skokiem na odległość 112,5 punktów zapewnił sobie zwycięstwo w dzisiejszym konkursie otrzymując bardzo wysoką notę 162 punktów. Pokonał Niemca Stephana Hocke, który uzyskując 115 metrów ustanowił nowy rekord skoczni, jednak w swoim skoku otrzymał niższe noty za styl i w konsekwencji przegrał z Finem zaledwie o 0,5 pkt.

Prawdziwą rewelacją konkursu w Brotterode była trzecia lokata reprezentanta Kazachstanu Radika Zhaparova (112,5 m). Kazachowie już podczas piątkowych treningów oraz wczorajszych zawodów radzili sobie wyśmienicie, a dwóch z nich - Asan Tachtahunov oraz Ivan Karaulov - zajęło ostatecznie miejsce w pierwszej 10-tce. Bardzo dobrze spisał się także Koreańczyk Chil Gu Kang (107,5 m) zajmując miejsce tuż za podium.

Trzeba zaznaczyć, że dzisiejsze zawody odbywały się w trudnych warunkach atmosferycznych, wiał silny i zmienny wiatr, dlatego jury konkursu w trosce o bezpieczeństwo zawodników postanowiło odwołać serię finałową.

Silny i zmienny wiatr nie pozostał bez wpływu na wyniki uzyskiwane przez zawodników. Faworytem dzisiejszych zmagań był z pewnością Andreas Widhoelzl, jednak Austriak po skoku na odległość 86,5 m zajął dopiero 39 miejsce.

Dobre rezultaty zanotowali dzisiaj Fin Jussi Hautamaeki (106,5 m i 6 miejsce) oraz ponownie Asan Tachtahuov z Kazachstanu (101,5 m i 13 miejce), natomast zwycięzca wczorajszych zawodów Niemiec Joerg Ritzerfeld dzisiaj zajął 9 lokatę (103 m)...