Trzech Włochów wystartuje w Austrii

• 2015-09-25 16:03

Reprezentacja Włoch jako kolejna opublikowała skład na finałowe zawody z cyklu Letniego Grand Prix, które już w ten weekend odbędą się w Hinzenbach. Na obiekcie HS 94 w Górnej Austrii zobaczymy trzech skoczków z Półwyspu Apenińskiego.

Walter Cogoli postanowił dać szansę dwóm doświadczonym skoczkom, a więc Davide Bresadoli oraz Sebastianowi Colloredo, a także synowi Roberto Cecona - Federico. Spośród tej trójki, punkty tegorocznej edycji Letniego Grand Prix posiada tylko Bresadola. 27-latek zajął 22. i 16. miejsce w kazachskich Ałmatach.

Na normalnej skoczni w Austrii nie zobaczymy natomiast tegorocznego objawienia w kadrze Włoch - Alexa Insama. 17-latek tego lata zadebiutował w zawodach najwyższej rangi, a także zdobył pierwsze punkty do klasyfikacji generalnej. Jego najlepszy rezultat to 18. pozycja w Ałmatach.

Włoski sztab szkoleniowy bez wątpienia liczy na udany start najstarszego z kadrowiczów - Sebastiana Colloredo. 28-latek w zawodach z cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego zgromadził 217 punktów, co plasuje go na 11. pozycji klasyfikacji generalnej tzw. "drugiej ligi". W czeskim Frensztacie stanął nawet na drugim stopniu podium.