Roman Koudelka wygrywa w Libercu

• 2015-09-28 20:31

Roman Koudelka wygrał poniedziałkowe mistrzostwa Czech na skoczni dużej w Libercu. W kategorii juniorów poza zasięgiem rywali był natomiast Tomas Vancura.

Zawodnik LSK Lomnice n.P. w swoich próbach uzyskał 122,5 i 137 metrów, czym zapewnił sobie mistrzowski tytuł. Drugie miejsce zajął Lukas Hlava (120,5 m i 131 m), a skład podium uzupełnił Jan Matura (115,5 m i 127 m).
Czwartą notę uzyskał Cestmir Kozisek (114 m i 123,5 m). Czołową "5" zamknął Tomas Vancura (118,5 m i 115 m).

Na starcie pojawił się także Krystian Gryczuk (67,5 m i 76,5 m), który sklasyfikowany został na 22. pozycji.

1. Roman Koudelka (122,5 m i 137 m) 261,1 pkt
2. Lukas Hlava (120,5 m i 131 m) 250,2 pkt
3. Jan Matura (115,5 m i 127 m) 228,5 pkt
4. Cestmir Kozisek (114 m i 123,5 m) 222 pkt
5. Tomas Vancura (118,5 m i 115 m) 217,8 pkt

Na skoczni Jested rywalizowali także juniorzy. Najlepszy okazał się być Tomas Vancura (118,5 m i 115 m). Srebro wywalczył kombinator norweski – Tomas Portyk (107 m i 112,5 m). Trzeci był Filip Sakala (115 m i 103,5 m).