Peter Prevc i Ema Klinec górą w Kranju

• 2015-10-12 22:30

W miniony weekend także w Słowenii odbyły się zawody w ramach letnich mistrzostw kraju. Na obiekcie HS 109 w Kranju złote medali zdobyli Peter Prevc oraz Ema Klinec, którzy w niedzielę byli zdecydowanie poza zasięgiem swoich rodaków.

Peter Prevc udowodnił, iż na ostatniej prostej sezonu letniego, jego przygotowania do zimy przebiegają zgodnie z planem. W niedzielnym konkursie o tytuł letniego mistrza Słowenii, Prevc jako jedyny dwukrotnie przekroczył rozmiar skoczni. Wyniki podopiecznego Gorana Janusa to 111 i 112 metrów. Swój dorobek o srebrny medal krajowego czempionatu wzbogacił Anze Lanisek. 19-latek przegrał z 23-latkiem różnicą 12,9 pkt. Na trzeciej pozycji znalazł się najstarszy uczestnik zawodów - Robert Kranjec. 34-letni sportsmen wywalczył brąz po lotach na odległość 106,5 oraz 105 metrów.

W czołowej "10" zameldowali się jeszcze: Gasper Bartol (106 metrów i 106,5 metra), Jaka Hvala (106 metrów i 105,5 metra) oraz najmłodszy z braci Prevców - Domen (104 metry i 107 metrów). Cene Prevc nie pojawił się na starcie. Dopiero 19. miejsce zajął Jurij Tepes (103,5 metra oraz 94 metry).

Pełne wyniki konkursu mężczyzn

W zmaganiach pań udział wzięło 12 skoczkiń. Bezapelacyjnie najlepszą z nich była Ema Klinec. Triumfatorka Letniego Pucharu Kontynentalnego 2015 uzyskała 108,5 metra oraz 102 metry. Żadna z jej rywalek nie była w stanie dwukrotnie przekroczyć 100. metra. Druga Katja Pozun (97 metrów i 100,5 metra) straciła do swojej młodszej rodaczki 28,4 pkt. Skład podium uzupełniła Ursa Bogataj (98,5 oraz 96,5 metra).

Pełne wyniki konkursu kobiet

Rywalizacja drużynowa przyniosła triumf drużyny reprezentującej lokalny klub z Kranja, a więc SK Triglavu Kranj. W jej składzie znaleźli się: Robert Kranjec, Ziga Jelar, Domen Prevc i Peter Prevc. Srebro wywalczyli skoczkowie startujący w barwach klubu SSK Sam Ihana (Jernej Damjan, Gasper Bartol, Tilen Bartol i Jure Sinkovec), natomiast brązowymi medalami musieli zadowolić się zawodnicy z drużyny SSK Ilirija (Matic Kramarsic, Martin Capuder, Tine Bogataj oraz Jan Kus).

Pełne wyniki konkursu drużynowego

Słoweńcy jako jedni z nielicznych na świecie, rozegrali także konkurs drużyn mieszanych. W tej formie zawodów najlepsi okazali się sportowcy z klubu SK Zagorje. Swój wkład w zwycięstwo mieli: Katja Pozun, Ernest Prislic, Andraz Pograjc i Miran Zupancic. Na niższych stopniach podium stanęły drużyny: SSK Sam Ihan oraz SSK Ilirija.