Bojarincew i Awwakumowa ze złotem mistrzostw Rosji na skoczni normalnej

• 2015-10-13 21:25

Na skoczni olimpijskiej w Krasnej Polanie zainaugurowano dziś zmagania o letnie mistrzostwo Rosji. Rywalizację na skoczni normalnej rozstrzygnęli na swoją korzyść Władysław Bojarincew i Irina Awwakumowa.

Zwycięzca męskich zmagań oddał skoki na 100,5 i 101 m., co dało mu notę 254 pkt. Srebrny medal wywalczył Aleksander Bażenow po skokach na 99 i 100 m. (249,5 m.), a trzecie miejsce zajął doświadczony Denis Korniłow, który po skokach na odległość 100 i 99 metrów przegrał srebro o pół punktu.

Tuż za podium znalazł się Ilmir Hazetdinow, piąty był już kombinator norweski Jewhennij Klimow. Kolejne lokaty zajęli: Roman Trofimow, Michail Maksimoczkin, Aleksiej Romaszow, Siergiej Pyżow, Iwan Lanin. Zaraz za czołową "10", na jedenastej pozycji, uplasował się najstarszy w konkursie, 33-letni Anton Kaliniczenko. W konkursie udział wzięło 57 zawodników.

Mistrzyni Rosji, Irina Awwakumowa triumfowała po skokach na 100 i 98 m. (243,5 m.). Drugie miejsce zajęła Sofia Tichonowa (101 i 93 m. - 232 pkt.), a trzecie Aleksandra Kustowa (93,5 i 82,5 m. - 192,5 pkt.). W zawodach uczestniczyło 18 zawodniczek.

Pełne wyniki konkursu mężczyzn (w cyrylicy)

Pełne wyniki konkursu kobiet (w cyrylicy)

Adrian Dworakowski, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4462) komentarze: (6)