Skakali w Rumunii, Estonii i na Słowacji

• 2015-10-28 18:58

Miniony weekend na dobre zakończył sezon igelitowy w wielu krajach. W ostatnich dniach informowaliśmy o krajowych mistrzostwach w Austrii, Niemczech i Włoszech, teraz krótki meldunek z krajów o znacznie mniejszym "skokowym" potencjale.

Rumunia

Kompleks skoczni w Rasnovie był w ostatnich dniach areną rywalizacji o tytuł mistrza Rumunii. Rozegrano dwa konkursy mężczyzn w kategorii Open - na skoczni K-64 i K-90. Mistrzem kraju na mniejszym obiekcie został Iulian Pitea po skokach na 66,5 i 67 m. Drugie miejsce zajął Eduard Torok (67 i 65,5 m.), a trzecie Hunor Farkas, który oddał dwa skoki na odległość 64 m. Młody, zaledwie 14-letni Farkas zupełnie niespodziewanie zwyciężył podczas rywalizacji na skoczni normalnej, wyprzedzając Piteę i Toroka. Niestety pełne wyniki niedzielnych zawodów na obiekcie K-90 nie zostały dotąd opublikowane. Skoczkowie, którzy w całości obsadzili podia obu konkursów triumfowali też z ogromną przewagą w zawodach drużynowych jako CS Dinamo Brasov rozegranych na skoczni K-64. Mistrzynią Rumunii, co było do przewidzenia, została Dana Haralambie. Rozegrano też konkursy w kategoriach juniorskich.

Wyniki są dostępne na fanpage'u Ski Rasnov

Estonia

Indywidualne letnie mistrzostwa Estonii, podczas których zwyciężył Martti Nomme rozegrane zostały we wrześniu, natomiast zwieńczeniem igelitowego sezonu w Estonii były zmagania o drużynowy prymat, które miały miejsce w miniony weekend. Na skoczni Tehvandi K-90 w Otepaeae triumfowała z dorobkiem 684,5 pkt. pierwsza drużyna klubu Elva w składzie: Risto Raudberg, Rauno Loit i Kristjan Ilves. Srebrne medale wywalczyli skoczkowie pierwszego składu Oteapaeae: Markkus Alter, Artti Aigro i Kenno Rukel (608 pkt.). Trzecie miejsce zajęli bracia Piho - Kail, Mats i Han Hendrik reprezentujący drużynę Taevataeht (601,5 pkt.). Tydzień wcześniej na tej samej skoczni odbyły się mistrzostwa kraju w kategoriach U16, U18 i U20, podczas których triumfowali: Ivo-Niklas Hermanson, Artti Aigro oraz Kenno Rukel.

Pełne wyniki konkursu drużynowego
Pełne wyniki indywidualnych konkursów juniorskich

Słowacja

W Bańskiej Bystrzycy na skoczniach K-19, K-38 i K-63 odbyły się mistrzostwa Słowacji w kategoriach dziecięcych, juniorskich i weteranów. Zabrakło konkurencji seniorów, bo takich w tej chwili po zakończeniu kariery przez Tomasa Zmoraya i Patrika Lichego na Słowacji nie ma. Na starcie stanęła liczna ekipa z Polski. W kategorii 7- i 8-latków drugie miejsce zajął Tymoteusz Cienciała ustępując nieznacznie za sprawą niższych not za styl Lukasowi Matusinkyemu z Czech. W kategorii roczników 2005 i 2006 trzecie miejsce zajął Wiktor Szozda, a wśród urodzonych w 2003, 2004 i 2005 roku triumfował Miłosz Krzempek przed Piotrem Cieślarem.