Na żywo:
  • LCOC | Notodden | pierwsza seria konkursowa

    11:45 |Relacja FIS

  • LPS | Premanon | pierwsza seria konkursowa

    11:00 |Relacja FIS

[X] Zamknij
Wtorek, 12 stycznia 2016, 00:29

Znamy kadrę Polski na ZIO Młodzieży Lillehammer 2016

Kinga Rajda
Kinga Rajda
fot. Tadeusz Mieczyński

Już 12 lutego w norweskim Lillehammer zapłonie znicz II Zimowych Igrzysk Olimpijskich Młodzieży. Polski Związek Narciarski opublikował nazwiska naszych reprezentantów m.in. w skokach narciarskich.

Areną zmagań młodych skoczków i skoczkiń podczas II ZIO Młodzieży w Lillehammer będzie normalna skocznia Lysgaardsbakken (HS100), na której w 1994 roku Norweg Espen Bredesen wywalczył olimpijskie złoto seniorskich igrzysk, wyprzedzając swojego rodaka Lasse Ottesena i Niemca Dietera Thomę. Cztery lata temu zawodnicy startowali na o wiele mniejszym obiekcie, na skoczni HS77 w Seefeld.

Podobnie jak na poprzednich młodzieżowych igrzyskach w Innsbrucku (2012), odbędą się konkursy indywidualne kobiet i mężczyzn, a także zawody drużynowe, w których wystąpią trzyosobowe ekipy składające się ze skoczka, skoczkini i kombinatora norweskiego.

W Lillehammer rozegranie zostanie również czwarta konkurencja zawierająca skoki narciarskie. Będzie to łączony konkurs drużynowy, składający się z konkursu skoków (drużyna w składzie skoczek, skoczkini i kombinator norweski) oraz narciarskiej sztafety 3x3,3 km (biegacz, biegaczka i kombinator norweski).

Skład Polski na ZIO Młodzieży Lillehammer 2016:

- Kinga Rajda;

- Dawid Jarząbek.

Trener: Sławomir Hankus.

W kombinacji norweskiej (a zatem i w drużynowych konkursach skoków) zaprezentuje się Paweł Twardosz, a jego trenerem będzie Tomisław Tajner.

W biegach narciarskich, części łączonego konkursu drużynowego, barw Polski reprezentować będą Klaudia Kołodziej i Mateusz Haratyk, a ich trenerem będzie Tomasz Sikora.

Podczas I Zimowych Igrzysk Olimpijskich Młodzieży Innsbruck 2012 polskich barw w skokach bronili Magdalena Pałasz (ostatnie, 14. miejsce) i Krzysztof Leja (14. pozycja na 23 zawodników). Drużynowo nasz zespół wsparty dwuboistą Michałem Pytlem zajął dwunastą lokatę, wyprzedzając tylko ekipę Rosji. Po złote medali sięgnęli natomiast Sara Takanashi, Anze Lanisek oraz drużyna Niemiec (Katharina Althaus, Tom Lubitz, Andreas Wellinger).

PROGRAM ZAWODÓW:

Czwartek, 16.02.2016
12:00 - Seria próbna pań
12:25 - Seria próbna panów
12:50 - Pierwsza seria konkursowa pań
13:15 - Pierwsza seria konkursowa panów

Sobota, 18.02.2016
10:00 - Seria próbna mieszanego konkursu drużynowego
11:00 - Pierwsza seria mieszanego konkursu drużynowego

Poniedziałek, 20.02.2016
10:00 - Konkurs skoków do łączonego konkursu drużynowego
13:30 - Narciarska sztafeta 3x3,3 km do łączonego konkursu drużynowego



Adam Bucholz, Źródło: PZN.pl/inf.własna
oglądalność: (8450) ilość komentarzy: (27)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Engelberg HS140
15.12.2018
godz. 16:00
Sobota, godz. 15:30
Sobota, godz. 15:50
Sobota, godz. 15:45
Klasyfikacja PŚ:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia420
2.ŻYŁA PiotrPolska285
3.STOCH KamilPolska276
4.FORFANG Johann AndreNorwegia255
5.LEYHE StephanNiemcy191
14.KUBACKI DawidPolska89
21.WOLNY JakubPolska52
31.HULA StefanPolska21
48.KOT MaciejPolska2
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Ruka HS142
16.12.2018
godz. 09:00
Aktualna klasyfikacja PK:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.LINDVIK MariusNorwegia200
2.PEDERSEN RobinNorwegia175
3.ZNISZCZOŁ AleksanderPolska170
4.SCHMID ConstantinNiemcy135
5.HOFFMANN FelixNiemcy107
15.STĘKAŁA AndrzejPolska50
21.WĄSEK PawełPolska42
32.MURAŃKA KlemensPolska16
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS98
15.12.2018
godz. 15:00
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.NIETZEL JustinNiemcy310
2.SEIDL FabianNiemcy227
3.NIKAIDO RenJaponia200
4.EGLOFF LucaSzwajcaria196
4.RUPITSCH MarkusAustria196
17.JUROSZEK KacperPolska108
40.GRUSZKA MateuszPolska40
42.BIEGUN KrzysztofPolska39
51.STOSEL KacperPolska29
58.SKUPIEŃ DamianPolska21
62.KANTYKA PrzemysławPolska18
85.NIŻNIK AdamPolska6
88.JOJKO SzymonPolska5
100.CZYŻ BartoszPolska2
103.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Premanon HS90
15.12.2018
godz. 11:00
Aktualna klasyfikacja PŚ Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.ALTHAUS KatharinaNiemcy300
2.JAKOWLEWA LidijaRosja222
3.LUNDBY MarenNorwegia198
4.SEYFARTH JulianeNiemcy192
5.TAKANASHI SaraJaponia164
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS98
15.12.2018
godz. 11:45
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.FREITAG SelinaNiemcy100
2.RAUDASCHL ElisabethAustria80
3.PARK Guy-LimKorea60
4.PURKER ClaudiaAustria50
5.IHLE AlinaNiemcy45
Pełna klasyfikacja..»


Czy polski skoczek odniesie w Engelbergu pierwsze zwycięstwo PŚ w sezonie 18/19?
Tak
Nie
Nie mam zdania
Głosuj
  1. Tak
    99,99%
  2. Nie
    99,99%
  3. Nie mam zdania
    99,99%
Poprzednie ankiety
Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl