Sobota, 30 stycznia 2016, 17:15

Kytoesaho mistrzem Finlandii na normalnej skoczni, powrót Nieminena

Niko Kytoesaho
Niko Kytoesaho
fot. Tadeusz Mieczyński

W sobotę na normalnym obiekcie kompleksu Salpausselka (HS100) w Lahti rozegrane zostały zawody o tytuł mistrza Finlandii w skokach narciarskich. Złoty medal wywalczył Niko Kytoesaho, który wyprzedził Janne Ahonena i Andreasa Alamommo.

Niko Kytoesaho zapewnił sobie złoty medal niemal po pierwszej w serii, w której oddał najdłuższy lot całych zawodów, lądując na 96,5 metrze. W finale skoczył pięć metrów bliżej, ale i tak pokonał różnicą 3,5 punktu najbardziej utytułowanego w stawce konkursu Janne Ahonena (92,5 m i 91,5 m). Brązowy medal przypadł Andreasowi Alamommo (90 m i 91,5 m), który stracił do zwycięzcy już 11 punktów.

Tuż za podium uplasował się Jarkko Maeaettae (90 m i 90 m), który wyprzedził Lauri Asikainena (89,5 m i 90 m). Czołową szóstkę zamknął Riku Taehkaevuori (87,5 m i 89,5 m).

Po raz pierwszy po dwunastoletniej przerwie, zakończeniu kariery i powrocie do sportu, do rywalizacji o tytuł mistrza Finlandii przystąpił Toni Nieminen. Mistrz olimpijski z Albertville (1992) oddał skoki na odległość 85,5 m oraz 87 m i zakończył zawody na siedemnastej pozycji, przegrywając różnicą półtora punktu z Estończykiem Marttim Nomme.

Na niedzielę zaplanowano w Lahti konkurs o mistrzostwo Finlandii na dużej skoczni (HS130).

Wyniki konkursu o Mistrzostwo Finlandii w Lahti (HS100); 30.01.2016
Lp.ZawodnikSkok 1Skok 2Nota
1 KYTOESAHO Niko 96.5 89.5 240.0
2 AHONEN Janne 92.5 91.5 236.5
3 ALAMOMMO Andreas 90.0 91.5 229.0
4 MAEAETTAE Jarkko 90.0 90.0 227.5
5 ASIKAINEN Lauri 89.5 90.0 223.5
6 TAEHKAEVUORI Riku 87.5 89.5 219.5
7 NOUSIAINEN Eetu 88.5 88.0 218.0
8 TORNI Marcus 89.0 88.0 217.5
9 KORHONEN Janne 88.0 88.5 216.0
10 MERILAEINEN Eetu 87.0 88.5 215.5
10 VAENSKAE Elias 89.0 87.5 215.5
12 KLINGA Sebastian 88.5 87.0 214.0
13 MIETTINEN Juha 87.5 88.0 213.0
14 VALTA Ossi-Pekka 86.5 89.0 212.5
15 OLLI Harri 88.5 87.5 211.5
16 NOMME Martti 85.5 88.0 207.0
17 NIEMINEN Toni 85.5 87.0 205.5
18 ILOLA Anselmi 82.0 88.5 200.5
19 TAEHKAEVUORI Frans 86.0 86.0 199.0
20 LEHTINEN Aapo 80.0 85.0 190.0
21 ALA-TALKKARI Lauri-Matias 83.5 81.0 186.5
22 LEINONEN Mikke 83.0 80.0 185.0
23 VIRRANTALO Markus 79.0 84.5 181.0
24 AHONEN Pasi 81.5 79.0 177.5
25 HEIKKINEN Juuso 79.0 79.0 173.0
26 SALMELA Olli 77.0 79.0 168.0
27 MUTRU Leevi 77.5 78.0 166.0
28 LOUKASMAEKI Wili 79.0 75.0 162.0
29 SAMMELSELG Siim-Tanel 78.0 74.5 158.0
30 AIGRO Artti 78.0 70.5 146.5
31 IPUNEN Marko 76.0 79.5
32 VIRRANTALO Juho 75.5 76.5
33 SALO Niilo 73.0 71.0
34 KAUPPINEN Jussi 72.0 69.5
35 OKAS Paul 72.0 69.0
36 KORHONEN Ville 72.0 64.0
37 FORSSTROEM Petteri 69.0 62.5
38 JETSONEN Miro 66.0 54.5
39 HARIKKO Jaicus 62.0 46.0
DNS MUOTKA Olli


Adam Bucholz, Źródło: facebook.com/lahdenhiihtoseura
oglądalność: (9100) ilość komentarzy: (28)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Engelberg HS140
15.12.2018
godz. 16:00
Sobota, godz. 15:30
Sobota, godz. 15:50
Sobota, godz. 15:45
Klasyfikacja PŚ:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia420
2.ŻYŁA PiotrPolska285
3.STOCH KamilPolska276
4.FORFANG Johann AndreNorwegia255
5.LEYHE StephanNiemcy191
14.KUBACKI DawidPolska89
21.WOLNY JakubPolska52
31.HULA StefanPolska21
48.KOT MaciejPolska2
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Ruka HS142
15.12.2018
godz. 16:00
Aktualna klasyfikacja PK:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.LINDVIK MariusNorwegia200
2.SCHMID ConstantinNiemcy130
3.HOFFMANN FelixNiemcy98
4.ZNISZCZOŁ AleksanderPolska90
5.SCHIFFNER MarkusAustria82
22.WĄSEK PawełPolska18
24.MURAŃKA KlemensPolska15
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS98
14.12.2018
godz. 16:00
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.NIETZEL JustinNiemcy310
2.NIKAIDO RenJaponia200
3.SEIDL FabianNiemcy187
4.EGLOFF LucaSzwajcaria180
5.RUPITSCH MarkusAustria170
16.JUROSZEK KacperPolska99
34.GRUSZKA MateuszPolska40
35.BIEGUN KrzysztofPolska39
44.STOSEL KacperPolska29
52.SKUPIEŃ DamianPolska21
70.NIŻNIK AdamPolska6
73.JOJKO SzymonPolska5
83.CZYŻ BartoszPolska2
85.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Premanon HS90
15.12.2018
godz. 11:00
Aktualna klasyfikacja PŚ Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.ALTHAUS KatharinaNiemcy200
2.SEYFARTH JulianeNiemcy177
3.JAKOWLEWA LidijaRosja172
4.LUNDBY MarenNorwegia169
5.STRAUB RamonaNiemcy142
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS98
14.12.2018
godz. 19:15
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.JAKOWLEWA LidijaRosja415
2.IRASCHKO-STOLZ DanielaAustria400
3.BARANCEWA AleksandraRosja382
4.SZPINIEWA AnnaRosja271
5.BRECL JernejaSlowenia236
13.PAŁASZ MagdalenaPolska84
25.KARPIEL KamilaPolska48
27.KIL JoannaPolska46
27.TWARDOSZ AnnaPolska46
33.RAJDA KingaPolska40
Pełna klasyfikacja..»


Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl