Na żywo:
  • LCOC | Notodden | pierwsza seria konkursowa

    11:45 |Relacja FIS

[X] Zamknij
Niedziela, 31 stycznia 2016, 14:54

PŚ Pań w Oberstdorfie: Clair najlepsza w kwalifkacjach, Polki poza konkursem

Julia Clair
Julia Clair
fot. Tadeusz Mieczyński

Julia Clair zwyciężyła w kwalifikacjach do niedzielnego konkursu Pucharu Świata Pań w Oberstdorfie (HS106). Reprezentantka Francji uzyskała odległość 99,5 m. Żadna z Polek nie zdołała awansować do zawodów. Początek pierwszej rundy konkursowej o godzinie 15:30.

W kwalifikacjach najlepsza okazała się Julia Clair. Reprezentantka Francja poszybowała na odległość 99,5 metra i pokonała różnicą 9,5 punktu Amerykankę Nitę Englund (93 m). Trzecia była zawodniczka gospodarzy Juliane Seyfarth (95,5 m). Tuż za czołową trójką uplasowały się Yuka Seto (95 m), Spela Rogelj (94 m) oraz Kaori Iwabuchi (93,5 m).

Pierwszą dziesiątkę kwalifikacji uzupełniły Maren Lundby (96 m), Taylor Henrich (92,5 m), Ursa Bogataj (89,5 m) oraz Carina Vogt (89 m).

Niestety, do konkursu nie awansowały reprezentantki Polski. Najbliżej celu była Kinga Rajda, która po skoku na 73 metr zajęła 34. miejsce ze stratą 4,6 punktu do ostatniej pozycji premiowanej awansem. Joanna Szwab (58,5 m) była czterdziesta piąta, zaś Magdalena Pałasz (62 m) - czterdziesta ósma.

Z grona prekwalifikowanych zawodniczek najdalej poszybowały Ema Klinec (102 m), Daniela Iraschko-Stolz (101 m) oraz Chiara Hoelzl (99 m). Sara Takanashi zrezygnowała ze skoku.

Kwalifikacje rozpoczęto z 27. belki startowej. Po skoku Joanny Szwab wydłużono rozbieg do 29. platformy, zaś po próbie Anastasiji Gładyszewej - do 31. belki. Ostatnie pięć zawodniczek oddawało swoje skoki z 29. platformy.

Początek pierwszej serii konkursowej o godzinie 15:30.

Wyniki na żywo będziecie mogli śledzić za pośrednictwem relacji LIVE FIS >>

Wyniki kwalifikacji PŚ Pań w Oberstdorfie (HS106); 31.01.2016
Lp.NrZawodnikKrajWiatrBelkaKomp.StylOdl.Nota
1 Q 47 CLAIR J. FRA -0.77 31 6.5 53.5 99.5 116.3
2 Q 40 ENGLUND N. USA -1.42 31 12.0 51.5 93.0 106.8
3 Q 50 SEYFARTH J. GER -0.75 31 6.4 51.5 95.5 106.2
4 Q 46 SETO Y. JPN -0.73 31 6.2 51.5 95.0 105.0
5 Q 49 ROGELJ S. SLO -0.77 31 6.5 52.5 94.0 104.3
6 Q 39 IWABUCHI K. JPN -1.34 31 11.4 48.5 93.5 104.2
7 Q 51 LUNDBY M. NOR -0.40 31 3.4 49.0 96.0 101.7
8 Q 45 HENRICH T. CAN -0.50 31 4.2 51.0 92.5 97.5
9 Q 41 BOGATAJ U. SLO -1.05 31 8.9 49.0 89.5 94.2
10 Q 48 VOGT C. GER -0.88 31 7.5 50.5 89.0 93.3
11 Q 43 RUNGGALDIER E. ITA -0.71 31 6.0 50.0 88.0 89.3
12 Q 38 RUPPRECHT A. GER -1.61 31 13.7 48.0 84.0 87.0
13 Q 42 TIKHONOVA S. RUS -0.69 31 5.9 50.0 86.0 85.2
14 Q 28 REISCH A. GER -0.99 29 8.4 49.5 81.0 83.5
15 Q 37 RAUDASCHL E. AUT -1.62 31 13.7 48.0 80.5 80.0
16 Q 27 LOGAR E. SLO -0.70 29 5.9 48.5 80.0 78.0
17 Q 26 HESSLER P. GER -0.78 29 6.6 48.0 76.5 71.2
18 Q 33 POZUN K. SLO -0.41 31 3.5 48.0 80.5 69.8
19 Q 12 MALSINER M. ITA -0.20 27 1.7 46.5 75.5 69.2
20 Q 36 JAHR L. NOR -1.11 31 9.4 48.0 76.0 66.7
20 Q 8 KUSTOVA A. RUS -0.44 27 3.7 44.0 74.5 66.7
22 Q 31 ERNST G. GER -0.59 29 5.0 48.0 75.0 66.6
23 Q 3 GOERLICH L. GER -1.16 27 9.8 46.5 70.0 66.3
24 Q 22 BLAZKOVA B. CZE -0.43 29 3.6 46.0 76.5 66.2
25 Q 44 KYKKAENEN J. FIN -0.34 31 2.9 48.5 78.5 65.7
26 Q 20 TANAKA A. CAN -0.11 29 0.9 48.0 76.5 65.5
27 Q 30 WUERTH S. GER -1.00 29 8.5 48.0 72.5 65.1
28 Q 2 LANCHO A. GER -0.70 27 5.9 46.0 71.0 63.9
29 Q 29 MATTEL C. FRA -0.97 29 8.2 48.0 72.0 63.8
30 Q 4 OPSETH S. NOR -0.95 27 8.1 47.0 69.0 63.1
31 7 LI X. CHN -0.39 27 3.3 45.0 72.0 62.3
32 34 INSAM E. ITA -0.41 31 3.5 48.0 76.5 61.8
33 17 WINDMUELLER S. SUI -0.62 29 5.3 47.5 72.0 60.4
34 18 RAJDA K. POL -0.28 29 2.4 46.5 73.0 58.5
34 1 KRAUS H. GER -1.24 27 10.5 46.0 66.0 58.5
36 23 KABLUKOVA K. RUS -1.12 29 9.5 46.5 66.0 51.6
37 5 CHANG X. CHN -0.77 27 6.5 43.0 66.0 51.5
38 15 GIANMOENA V. ITA -1.09 27 9.2 45.0 63.5 51.2
39 25 STRAUB R. GER -0.98 29 8.3 43.0 67.0 48.9
40 32 GLADYSHEVA A. RUS -0.13 29 1.1 45.0 69.5 48.7
41 10 HUBER J. AUT -0.47 27 4.0 44.0 64.5 47.0
42 21 LEMARE L. FRA -0.09 29 0.8 46.0 68.0 46.4
43 13 RAJNOCHOVA M. CZE -1.12 27 9.5 45.0 60.5 45.5
44 9 SEPANDJ J. CAN -0.44 27 3.7 43.5 64.0 45.2
45 16 SZWAB J. POL -1.50 27 12.7 45.0 58.5 44.7
46 35 GERAGHTY-MOATS T. USA -0.97 31 8.2 43.0 68.0 44.5
47 24 PESATOVA Z. CZE -1.50 29 12.7 41.0 63.5 44.3
48 14 PALASZ M. POL -0.90 27 7.6 42.0 62.0 43.6
49 19 MALSINER L. ITA -0.11 29 0.9 45.0 65.5 40.5
50 6 MRAKOTOVA J. CZE -0.45 27 3.8 45.0 59.5 37.8
51 11 MA T. CHN -0.35 27 3.0 41.0 59.5 33.0
PQ 60 IRASCHKO-STOLZ D. AUT -0.17 29 1.4 101.0
PQ 59 VTIC M. SLO -0.13 29 1.1 98.5
PQ 58 ITO Y. JPN 0.02 29 -0.1 97.0
PQ 57 HOELZL C. AUT 0.72 29 -5.0 99.0
PQ 56 SEIFRIEDSBERGER J. AUT 0.19 29 -1.3 97.5
PQ 55 KLINEC E. SLO -0.10 31 0.8 102.0
PQ 54 PINKELNIG E. AUT -0.34 31 2.9 88.0
PQ 53 ALTHAUS K. GER -0.35 31 3.0 90.5
PQ 52 AVVAKUMOVA I. RUS -0.33 31 2.8 96.0
PQ 61 TAKANASHI S. JPN DNS


Adam Bucholz, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (3369) ilość komentarzy: (11)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Engelberg HS140
15.12.2018
godz. 16:00
Sobota, godz. 15:30
Sobota, godz. 15:50
Sobota, godz. 15:45
Klasyfikacja PŚ:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia420
2.ŻYŁA PiotrPolska285
3.STOCH KamilPolska276
4.FORFANG Johann AndreNorwegia255
5.LEYHE StephanNiemcy191
14.KUBACKI DawidPolska89
21.WOLNY JakubPolska52
31.HULA StefanPolska21
48.KOT MaciejPolska2
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Ruka HS142
16.12.2018
godz. 09:00
Aktualna klasyfikacja PK:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.LINDVIK MariusNorwegia200
2.PEDERSEN RobinNorwegia175
3.ZNISZCZOŁ AleksanderPolska170
4.SCHMID ConstantinNiemcy135
5.HOFFMANN FelixNiemcy107
15.STĘKAŁA AndrzejPolska50
21.WĄSEK PawełPolska42
32.MURAŃKA KlemensPolska16
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS98
15.12.2018
godz. 15:00
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.NIETZEL JustinNiemcy310
2.SEIDL FabianNiemcy227
3.NIKAIDO RenJaponia200
4.EGLOFF LucaSzwajcaria196
4.RUPITSCH MarkusAustria196
17.JUROSZEK KacperPolska108
40.GRUSZKA MateuszPolska40
42.BIEGUN KrzysztofPolska39
51.STOSEL KacperPolska29
58.SKUPIEŃ DamianPolska21
62.KANTYKA PrzemysławPolska18
85.NIŻNIK AdamPolska6
88.JOJKO SzymonPolska5
100.CZYŻ BartoszPolska2
103.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Premanon HS90
15.12.2018
godz. 11:00
Aktualna klasyfikacja PŚ Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.ALTHAUS KatharinaNiemcy300
2.JAKOWLEWA LidijaRosja222
3.LUNDBY MarenNorwegia198
4.SEYFARTH JulianeNiemcy192
5.TAKANASHI SaraJaponia164
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS98
15.12.2018
godz. 11:45
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.FREITAG SelinaNiemcy100
2.RAUDASCHL ElisabethAustria80
3.PARK Guy-LimKorea60
4.PURKER ClaudiaAustria50
5.IHLE AlinaNiemcy45
Pełna klasyfikacja..»


Czy polski skoczek odniesie w Engelbergu pierwsze zwycięstwo PŚ w sezonie 18/19?
Tak
Nie
Nie mam zdania
Głosuj
  1. Tak
    99,99%
  2. Nie
    99,99%
  3. Nie mam zdania
    99,99%
Poprzednie ankiety
Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl