FC w Whistler: 18 zawodników na liście startowej

  • 2016-02-05 10:10

Przed nami kolejne zawody cyklu FIS Cup. W sobotę i niedzielę zawodnicy tzw. "III ligi" będą rywalizowali na olimpijskiej skoczni HS106 w kanadyjskim Whistler. Na liście startowej znajdują się nazwiska 18 zawodników z pięciu państw, w tym jednego Polaka - Jakuba Kota.

Rywalizacja na normalnej skoczni Whistler Olympic Park odbędzie się przy bardzo skromnej obsadzie. Na starcie zawodów w Kanadzie zobaczymy raptem osiemnastu zawodników z pięciu państw - Kanady, Norwegii, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Polski. Naszym jedynym skoczkiem podczas najbliższego weekendu zawodów FIS Cup będzie Jakub Kot.

Konkursy w Whistler rozpoczną szósty period cyklu FIS Cup w sezonie 2015/2016. Podczas tych i kolejnych zawodów, zaplanowanych w dniach 12-13 lutego w amerykańskim Eau Claire, toczyć się będzie walka o trzy dodatkowe miejsca na ostatni okres startów w trwającej edycji Pucharu Kontynentalnego.

Na piątkowy poranek w Whistler zaplanowano serie treningowe. Meteorolodzy przewidują południowy wiatr o sile 2 m/s, opady deszczu i temperaturę powietrza w okolicach 2°C.

Rekordzistą skoczni Whistler Olympic Park (HS106) jest Adam Małysz. "Orzeł z Wisły" podczas olimpijskiej serii treningowej w 2010 roku poszybował na odległość 109,5 metra. Oficjalny rekord należy do Simona Ammanna, który podczas konkursu głównego wylądował na 108 metrze.

Początek serii treningowych zaplanowano na godzinę 19:30 czasu polskiego.

Piątek, 05.02.2016
19:30 - Oficjalny trening

Sobota, 06.02.2016
19:30 - Seria próbna
20:30 - Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 07.02.2016
19:30 - Seria próbna
20:30 - Pierwsza seria konkursowa

Lista startowa treningu FC w Whistler (HS106); 05.02.2016
NrZawodnikKraj
1 LAUCHLAN Nigel CAN
2 SKINNERS Stian Andre NOR
3 BROWN A J USA
4 REID Rogan CAN
5 ANDREWS Grant USA
6 ROGANS Cory CAN
7 POLZ Matthew CAN
8 STRETCH Max CAN
9 BOLTON Sam GBR
10 SCHROCK Somer USA
11 LOCK Jake GBR
12 MAURER Joshua CAN
13 LOCK Robert GBR
14 STRAND Knut Jokerud NOR
15 SOUKUP Matthew CAN
16 MAH Nathaniel CAN
17 MATTOON Nicholas USA
18 KOT Jakub POL

Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (10298) komentarze: (79)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

  • Baciar stały bywalec
    -

    Szkoda ,że w Stanach Zjednoczonych nie trenuje żaden z pochodzenia Meksykanin .. ;-(

  • pawel96 profesor
    Nowyskoczek5

    Jake Lock już nabył punkty i zarazem prawo startu w PK rok temu, podczas Fis Cup w Brattleboro, teraz jedynie przedłuży możliwość startu w CoC.

  • dejw profesor
    @borek99

    Ok, no to wtopiłem. Koszty rzeczywiście dla takich krajów zbyt wysokie.
    Dzięki za uświadomienie ;)

  • Nowyskoczek5 profesor
    -

    A wiec mozna to potwierdzic bracia Lock beda mieli pierwsze punkty w fis cup !!!!!!!!!!!! GRATULACJE.
    Jesli chodzi o Jakuba Kota to powinien to wygrac.

  • borek99 doświadczony
    @Ponurzyca

    W takim razie przepraszam, widocznie ktoś się pod Ciebie podszył (patrz komentarz z 10:11).

  • Ponurzyca weteran

    @borek99 ale ja nic nie pisałem o Braciach ,,L" w kontekście pozostania na PK :)

  • HKS profesor

    @borek99
    Dzięki za konkretną odpowiedź;)

  • anonim

    Dzięki :) i jeszcze takie pytanie - w tym całym US Cupie to dużo więcej jest skoczni średnich (podkreślam, że wiem jaka jest średnia a jaka normalna :) )

  • borek99 doświadczony
    @znawca japońskiego

    Pjongczang celowo nie podawałem, bo tam mogłoby się to skończyć konkursem z 1 zawodniczką (no chyba, że Japończycy lub Chińczycy by kogoś dosłali) - skoro w mistrzostwach kraju startowała tylko 1 to raczej wątpliwe, żeby na FC wystawiali jeszcze inne zawodniczki (mimo że takowe tam też są).

  • borek99 doświadczony
    @znawca japońskiego

    Widocznie patrzyłeś tylko na skoczków skaczących w ostatnich paru latach, im głębiej w las tym gorzej. Baza Pana Kwiecińskiego jest tutaj: wyniki-skoki.hostingasp.pl

    A co do skoczni to chodziło mi właśnie o tę K-70 w Fox River Grove, nie wiem czemu zapamiętałem, że jest położona w Chicago, chociaż w sumie można to z grubsza podciągnąć pod przedmieścia Chicago (oczywiście biorąc pod uwagę to, że w Stanach odległości generalnie są nieco większe niż u nas) ;)

  • anonim

    @borek

    Podałeś przykłady z ubiegłego Brattelboro u pań, z Erzurum nie wiadomo kiedy, a najświeższy przykład sprzed dwóch tygodni z Pyongchang, w zawodach pań :)

  • borek99 doświadczony
    -

    Aha i jeszcze 2 sprawy:
    1) Nie wiem co takiego niezwykłego jest w liczbie startujących tu zawodników. W biegach narciarskich czy narciarstwie alpejskim w zawodach niższej rangi to nic niezwykłego (ba, w biegach na poziomie PK zdarzają się biegi, które kończy mniej niż 10 osób z mniej niż 5 państw i jakoś nikomu to nie przeszkadza, bo wszyscy rozumieją, że zawody na tym szczeblu mają charakter czysto szkoleniowy. Za to w skokach zamiast się cieszyć i wspierać kraje, które chcą takie zawody organizować to rzuca się im jeszcze kłody pod nogi idiotycznym minimum 5 krajów, które muszą wystawić swoich zawodników. A później wielkie zdziwienie, że kalendarz FC wygląda jak wygląda. Nie mówiąc o tym, że się w ten sposób zniechęca chętnych organizatorów - przez ten limit mieliśmy choćby rok temu odwołany konkurs kobiet FC w Brattleboro (gdzie Amerykanki i Kanadyjki wystawiły by pewnie podobną liczbę zawodników co na tym FC męskim w Whistler, ale nie mogły tego zrobić, bo zabrakło im 3 zawodniczek z innych krajów...), czy kiedyś FC w Erzurum. Karanie organizatorów za to, że FIS nie potrafi (a raczej nie chce) zapewnić finansowania, żeby takie wypady się opłacały, to jedna z większych bzdur. No ale cóż, betonu nie przebijesz...

    2) I po drugie ktoś się pytał pod innym newsem dlaczego tak mało Kanadyjczyków. Otóż to jest właściwie komplet, który jest w stanie w miarę bezpiecznie skoczyć na skoczni normalnej... Z tej 15, która ma status active na FIS'ie brakuje tutaj właściwie tylko Tremblaya (ale on jest młodziutki, nie skończył jeszcze 13 lat) i Kruga (nie ma jeszcze skończonych 15 lat), bo reszta było wiadomo, że tu nie będzie skakać - Boyd-Clowes jest w Oslo, Dandurand od dawna nie skacze, Korek jest kontuzjowany po jeździe na nartach, Rowley skończył karierę, a Savill to kombinator norweski.

  • anonim

    @borek99

    Nigdy do tej pory nie zauważyłem tam uchybień, z wyjątkiem kwestii Active/Not Active. A na jakiej stronie publikuje pan Kwieciński, bo dużo słyszałem, a wciąż nie wiem.

    "tydzień temu był w Chicago ... "

    W samym Chicago są skocznie (ta na Soldier Field, żartem mówiąc, "chyba nie jest już używana"), czy chodzi o te w jakimś miasteczku w aglomeracji, gdzie Mike Glasder ma swój klub? Ale tam to chyba K70 jest największa, a w USA jak wiemy (pożal się Boże) jest trzy razy więcej dużych skoczni (wszystkie czynne!) niż w Polsce ...

  • Nawrocik77 bywalec
    Top 10

    1. Jakub Kot
    2. Nicholas Mattoon
    3. Matthew Soukup
    4. AJ Brown
    5. Jake Lock
    6. Nathaniel Mah
    7. Joshua Maurer
    8. Robert Lock
    9. Knut Jokerud Strand
    10.Nigel Lauchlan

  • Stinger profesor

    Obsada nie tylko skromna ale i słaba. Cóż szkoda bo liczyłem że tych skoczków będzie trochę więcej.
    Skoro organizatorzy "zaprosili" Kubę Kota to mogliby z dobrego serca opłacić także Andrzeja Zapotocznego.
    Przynajmniej nie nudziłoby mu się tam z dobrym kumplem.

    Co do wyników to myślę że Kot i Skinnes faworyci aczkolwiek pierwszy skacze już tylko dla zabawy więc nie jest powiedziane że dwa razy wygra to w cuglach...

  • borek99 doświadczony
    -

    @Ponurzyca
    Nie, bracia Lock na PK w IM nie wystartują. Pisałem o tym już przed sezonem, poza tym obaj lecą na MŚJ, a zdolności teleportacji raczej nie posiedli ;).

    @dejw
    Nie wierzę, że poważnie napisałeś o tych krajach... Wantulok (trener naszych kombinatorów) powiedział ostatnio w wywiadzie, że kadra kombinatorów prawdopodobnie nigdy na PK w USA nie poleci, bo to koszt rzędu 50 tysięcy złotych. Myślę, że to wystarczy za komentarz. A zaproszenie Kota to żadna nowość - tak samo przecież robili Japończycy jak jeszcze organizowali u siebie FIS Cupy (Ziobro się załapał na taki wypad w marcu 2010 roku). A Amerykanie to tych obcokrajowców ściągają nawet na US Cupy ;)

    @Kibicka
    Nie FIS tylko organizatorzy tych zawodów...

    @HKS
    Edlund cały czas skacze. Na MŚJ nie dostał powołania, bo zawalił kompletnie kwalifikacje do tej imprezy, które były pod koniec grudnia (był 14. i 10. - sumując noty uzbierał 11 punktów mniej od Roberta Locka, więc to chyba najlepiej świadczy o jego tam występie).

    A teraz skacze na US Cupie - tydzień temu był w Chicago na 5. miejscu (przed... Berggaardem), w ten weekend są z kolei konkursy w Westby. I to one powodują, że obsada w Whistler jest tak słaba - dla Amerykanów jak widać priorytet to właśnie US Cupy, gdzie ściągnęli też trochę obcokrajowców (oprócz wspomnianego Berggaarda w ostatni weekend skakali jeszcze (wg kolejności zajętych miejsc): Rozle Zagar, Andreas Buskum, Joni Markkanen, Pyry Ruikka, Luka Plestenjak, Niko Loytainen, Kristian Stensgard i Matic Benedik (a Benedik to w ogóle się chyba na stałe do USA przeniósł, bo przynajmniej od paru miesięcy tam siedzi jak nie dłużej), z których pewnie większośc (jak nie wszyscy) wystartuje w FC w Eau Claire.

    @znawca japońskiego
    Poważnie posiłkujesz się bazą FIS'u w kontekście debiutu w PK sprzed kilkunastu lat? Nieśmiało podpowiem, że baza Pana Adama Kwiecińskiego jest, delikatnie mówiąc, nieco pełniejsza ;). A Johnson zadebiutował w zawodach FIS'owskich dokładnie 24 lutego 2001 roku w Ishpeming, gdzie był 47. Żeby było ciekawiej punkty zdobył już w kolejnym starcie - w sierpniu 2001 roku. Więc Boltonowi mu do niego daleko ;)

  • anonim

    Jest lista startowa Oslo. Rosjanie jednak z drużyną, u Finów nie ma nikogo, 60 zawodników, w tym po dwóch KAZ, KOR, USA i Nomme - żenująca obsada. W drużynówce znowu zacięta bitwa Szwajcarów i Rosjan o ósme miejsce.

  • anonim
    Lista Startowa w Oslo

    http://www.fis-ski.com/ski-jumping/events-and-places/event=37457/race=4433/

  • Janek145 weteran
    Lista startowa

    Kiedy się w końcu pojawi lista startowa quali?????

  • pawel96 profesor

    Z wszystkich 18 zawodników prawo startu w PŚ mają jedynie Kot i Maurer,
    zaś w PK oprócz wspomnianej dwójki: Soukop, Reid, Lauchlan (Kanada), Skinnes (Norwegia), Jake Lock (Wielka Brytania), AJ Brown, Mattoon (USA).

    Czyli 2/9 w PŚ
    9/18 w PK - miała możliwość startu w tych zawodach do tego weekendu., teraz druga dziewiątka to prawo też uzyska.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl