Niedziela, 14 lutego 2016, 15:10

PŚ w Vikersund: Hauer wygrywa kwalifikacje, rekord życiowy Stękały!

Andrzej Stękała
Andrzej Stękała
fot. Tadeusz Mieczyński

Joachim Hauer zwyciężył w kwalifikacjach do niedzielnego konkursu Pucharu Świata w Vikersund (HS225). Reprezentant Norwegii poszybował na odległość 243 metrów. Nowy rekord życiowy ustanowił Andrzej Stękała, który wylądował na 235 metrze. W pierwszej serii konkursowej wystąpi pięciu Polaków.

Kwalifikacje wygrał Joachim Hauer, który lotem na 243 metr ustanowił swój nowy rekord życiowy. Norweg wyprzedził Słoweńca Jurija Tepesa (241,5 m) oraz swoich rodaków - Andersa Fannemela (231 m) i Roberta Johanssona (243,5 m - nowy rekord życiowy). Piąty był Kamil Stoch, który poszybował na odległość 231 metrów, zaś szósty Andrzej Stękała, który lotem na 235 metr ustanowił swój nowy rekord życiowy i odnotował drugi najdłuższy lot w historii polskich skoków narciarskich.

Kolejne pozycje zajęli Richard Freitag (219,5 m), Taku Takeuchi (223,5 m), Simon Ammann (216 m) i Piotr Żyła (220 m).

W pierwszej serii konkursowej wystąpi pięciu reprezentantów Polski, oprócz wcześniej wspomnianych Stocha, Stekały i Żyły, awans wywalczyli dziewiętnasty Dawid Kubacki (205 m) i dwudziesty szósty Maciej Kot (201 m). W zawodach zabraknie Stefana Huli, który po skoku na 181 metr zajął 36. lokatę.

Z grona prekwalifikowanych zawodników najdalej poszybowali Andreas Stjernen (248 m - nowy rekord życiowy), Peter Prevc (247,5 m) i Stefan Kraft (246,5 m - nowy rekord życiowy).

Podczas kwalifikacji rekordy życiowe pobili również Ilmir Hazetdinow (193,5 m), Kevin Bickner (212,5 m), Manuel Fettner (230 m), Jewgienij Klimow (166,5 m), Markus Eisenbichler (217,5 m), Shohei Tochimoto (223 m), Thomas Hofer (203 m), Daniel Andre Tande (226,5 m) oraz Kenneth Gangnes (239,5 m).

W trakcie serii jury zawodów wielokrotnie zmieniało belkę startową. Kwalifikacje rozpoczęły się z 9. platformy, zaś ostatni zawodnicy oddawali swoje skoki już z 3. belki.

Początek konkursu o godzinie 16:00. Transmisja w TVP1 i Eurosport 1.

Wyniki kwalifikacji PŚ w Vikersund (HS225); 14.02.2016
Lp.NrZawodnikKrajWiatrBelkaKomp.StylOdl.Nota
1 Q 45 HAUER J. NOR 1.23 6 -17.7 49.5 243.0 224.1
2 Q 46 TEPES J. SLO 1.41 6 -20.3 50.0 241.5 220.2
3 Q 44 FANNEMEL A. NOR 1.27 6 -18.3 57.0 231.0 216.6
4 Q 27 JOHANSSON R. NOR 1.53 7 -22.0 50.5 243.5 214.5
5 Q 39 STOCH K. POL 1.36 6 -19.6 55.5 231.0 213.8
6 Q 28 STEKALA A. POL 1.75 6 -25.2 55.5 235.0 213.0
7 Q 43 FREITAG R. GER 1.09 6 -15.7 55.5 219.5 203.9
8 Q 36 TAKEUCHI T. JPN 1.34 6 -19.3 50.5 223.5 200.1
9 Q 42 AMMANN S. SUI 1.03 6 -14.8 53.5 216.0 198.6
10 Q 35 ZYLA P. POL 1.21 6 -17.4 48.5 220.0 195.8
11 Q 30 EISENBICHLER M. GER 1.43 6 -20.6 54.0 217.5 195.1
12 Q 31 TOCHIMOTO S. JPN 1.71 6 -24.6 50.5 223.0 194.2
13 Q 40 POPPINGER M. AUT 1.36 6 -19.6 54.5 214.5 193.0
14 Q 10 FETTNER M. AUT 1.60 8 -23.0 52.5 230.0 192.4
15 Q 32 KOUDELKA R. CZE 1.53 6 -22.0 55.5 213.5 190.4
16 Q 17 NAGLIC T. SLO 1.50 7 -21.6 55.0 215.0 185.2
17 Q 26 DESCOMBES SEVOIE V. FRA 1.56 7 -22.5 52.5 216.0 183.0
18 Q 33 WANK A. GER 1.23 6 -17.7 52.5 205.0 181.5
19 Q 38 KUBACKI D. POL 1.36 6 -19.6 54.0 205.0 181.1
20 Q 37 HOFER T. AUT 1.26 6 -18.1 53.0 203.0 179.2
21 Q 41 ITO D. JPN 1.30 6 -18.7 49.5 203.5 175.7
22 Q 14 MATURA J. CZE 1.24 7 -17.9 54.0 204.0 174.7
23 Q 29 LANISEK A. SLO 1.26 6 -18.1 51.5 198.5 172.3
24 Q 34 HVALA J. SLO 1.34 6 -19.3 52.5 197.5 170.9
25 Q 23 KOZISEK C. CZE 0.70 7 -10.1 52.0 195.5 170.3
26 Q 20 KOT M. POL 1.14 7 -16.4 51.5 201.0 170.1
27 Q 21 BOYD-CLOWES M. CAN 0.82 7 -11.8 51.5 196.0 168.7
27 Q 8 BICKNER K. USA 1.34 9 -19.3 53.0 212.5 168.7
29 Q 22 GEIGER K. GER 1.16 7 -16.7 52.0 194.5 162.5
30 Q 7 VANCURA T. CZE 1.16 9 -16.7 51.0 203.5 158.5
31 11 EGLOFF L. SUI 1.40 7 -20.2 51.0 193.5 156.8
32 24 LEYHE S. GER 1.00 7 -14.4 50.5 187.5 154.9
33 1 WELLINGER A. GER 0.89 9 -12.8 52.0 195.5 153.8
34 6 POGRAJC A. SLO 1.19 9 -17.1 48.0 200.5 151.5
35 12 SAKUYAMA K. JPN 1.71 7 -24.6 52.0 189.5 148.6
36 25 HULA S. POL 1.13 7 -16.3 49.5 181.0 144.2
37 5 HAZETDINOV I. RUS 1.43 9 -20.6 52.5 193.5 144.1
38 19 KORNILOV D. RUS 1.15 7 -16.6 49.5 173.5 134.9
39 18 ITO K. JPN 1.25 7 -18.0 48.0 169.0 126.6
40 16 KLIMOV E. RUS 1.21 ? -17.4 48.5 166.5 124.7
41 4 ALEXANDER N. USA 1.38 9 -19.9 49.5 176.0 120.8
42 13 NOMME M. EST 1.12 7 -16.1 46.5 136.5 88.0
43 3 ZHAPAROV M. KAZ 1.25 9 -18.0 47.0 147.5 86.0
44 9 ZHAPAROV R. KAZ 1.25 9 -18.0 44.0 143.0 77.6
45 2 LAMY CHAPPUIS R. FRA 1.01 9 -14.5 43.5 129.0 63.8
PQ 56 KRANJEC R. SLO 1.14 3 -16.4 221.0
PQ 55 PREVC P. SLO 1.14 3 -16.4 247.5
PQ 54 GANGNES K. NOR 1.02 3 -14.7 239.5
PQ 53 FORFANG J. NOR 1.23 3 -17.7 230.0
PQ 51 KRAFT S. AUT 1.39 3 -20.0 246.5
PQ 50 HAYBOECK M. AUT 1.54 4 -22.2 238.5
PQ 49 FREUND S. GER 1.30 4 -18.7 239.0
PQ 48 STJERNEN A. NOR 1.35 5 -19.4 248.0
PQ 47 TANDE D. NOR 1.02 5 -14.7 226.5
15 CHOI H. KOR DNS
PQ 52 KASAI N. JPN DNS


Adam Bucholz, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (25024) ilość komentarzy: (256)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Sapporo HS137
26.01.2019
godz. 08:00
Sobota, godz. 07:45
Sobota, godz. 07:45
Sobota, godz. 07:45
Klasyfikacja PŚ:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia1128
2.STOCH KamilPolska624
3.ŻYŁA PiotrPolska603
4.KRAFT StefanAustria581
5.KUBACKI DawidPolska554
29.WOLNY JakubPolska97
35.HULA StefanPolska43
47.KOT MaciejPolska14
59.WĄSEK PawełPolska4
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Rastbuechl HS78
09.02.2019
godz. 17:30
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.EGLOFF LucaSzwajcaria458
2.SEIDL FabianNiemcy396
3.NIETZEL JustinNiemcy351
4.PREVC CeneSlowenia286
5.RUPITSCH MarkusAustria268
21.JUROSZEK KacperPolska141
55.KANTYKA PrzemysławPolska54
68.GRUSZKA MateuszPolska40
68.NIŻNIK AdamPolska40
71.BIEGUN KrzysztofPolska39
78.SKUPIEŃ DamianPolska34
88.STOSEL KacperPolska29
92.PILCH TomaszPolska25
133.JOJKO SzymonPolska5
142.CZYŻ BartoszPolska2
143.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Brotterode HS117
23.02.2019
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.BRECL JernejaSlowenia200
2.SZPINIEWA AnnaRosja170
3.RAUDASCHL ElisabethAustria159
4.FREITAG SelinaNiemcy150
4.PURKER ClaudiaAustria150
9.KARPIEL KamilaPolska109
15.RAJDA KingaPolska79
36.TWARDOSZ AnnaPolska21
Pełna klasyfikacja..»


Kroppa
2000-2019 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl