OOM: Paweł Wąsek z trzecim złotym medalem

• 2016-02-21 09:41

Paweł Wąsek po triufmie w czwartkowych zawodach indywidualnych oraz złotym medalu w piątkowej rywalizacji drużynowej w sobotę zgarnął kolejne zwycięstwo w tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Dolny Śląsk 2016.

Na skoczni K-90 w Harrachovie skoczek z klubu WSS Wisła znów nie miał sobie równych. Dwa dalekie skoki na 99,5 i 97,5 dały mu 274 punkty i pewne zwycięstwo. Drugie miejsce zajął reprezentant klubu SSR LZS Sokół Szczyrk, Dawid Krupa (98,5 i 89 m. - 242,5 pkt.), a brązowy medal wywalczył klubowy kolega Wąska, Bartosz Czyż (90,5 i 98 m.). Tuż za podium, ze stratą 1,5 punktu do Czyża znalazł się Damian Skupień. W rywalizacji wzięło udział 19 skoczków.

Przypomnijmy, że Paweł Wąsek zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej tegorocznej edycji Lotos CUP. Zwycięzca cyklu, Dominik Kastelik nie pojawił się na starcie rywalizacji.

Pierwotnie zawody w skokach w ramach tegorocznej OOM miały zostać rozegrane na skoczniach w Karpaczu i Lubawce, na przeszkodzie stanęły jednak dodatnie temperatury i brak śniegu. Z powodu zbyt małej liczby uczestników w tym roku nie został rozegrany konkurs w kategorii Junior A.