[X] Zamknij
Poniedziałek, 28 marca 2016, 12:43

Descombes Sevoie i Morat najlepsi w Courchevel

Vincent Descombes Sevoie

W minioną niedzielę areną zmagań Francuzów była skocznia HS 96 usytuowana w Courchevel. Tytuły mistrzów kraju na obiekcie normalnym wywalczyli Vincent Descombes Sevoie oraz Lucile Morat. Juniorka ustanowiła także nowy rekord skoczni pań.

Mężczyźni:

Dla 32-latka z Chamonix jest to zwieńczenie najlepszego sezonu w karierze. Przypomnijmy, iż podopieczny Gerarda Colina zajął 28. miejsce w klasyfikacji końcowej Pucharu Świata 2015/2016, dzięki czemu wystartował w finałowym konkursie lotów w słoweńskiej Planicy. Jego najlepszy rezultat to 12. lokata w kazachskich Ałmatach. W niedzielę za sprawą dwóch równych prób mierzących 96,5 oraz 95,5 metra, zdobył kolejny w karierze tytuł mistrza Francji. Na półmetku rywalizacji liderem był Ronan Lamy Chappuis, który w I serii poszybował na 99. metr. W finale wylądował jednak 9,5 metra bliżej, przez co spadł na trzecią lokatę, przegrywając z juniorem - Jonathanem Learoydem. Niespełna 16-letni zawodnik uzyskał 93,5 oraz 96,5 metra.

Czwarty był zaledwie 14-letni - Mathis Contamine (89,5 oraz 95,5 metra). Czołową piątkę uzupełnił kombinator norweski - Francois Braud (98 metrów i 93,5 metra). Wicemistrz świata z Falun w pierwszej rundzie stracił sporo punktów za styl z powodu problemów przy lądowaniu.

Na starcie zjawiło się aż 53 sportowców. Kliknij >>>TUTAJ<<<, aby zobaczyć pełne wyniki konkursu mężczyzn.

10 GERARD Antoine 1995 86.5 96.0 235.9

W konkursie pań doszło do kilku niespodzianek sporego kalibru. Do walki z zawodniczkami znanymi z Pucharu Świata skutecznie włączyły się francuskie juniorki. Złoto krajowego czempionatu wywalczyła Lucile Morat. Niespełna 15-letnia skoczkini w pierwszej rundzie uzyskała 92,5 metra, a w drugiej lotem na 98. metr ustanowiła nowy rekord pań obiektu Tremplin au Praz. Była jedyną zawodniczką w ośmioosobowej stawce, która dwukrotnie przekroczyła punkt konstrukcyjny usytuowany na 90. metrze. Srebro przypadło Julii Clair. Najstarsza uczestniczka zawodów kończyła swe próby na 87. i 95. metrze, a do Morat straciła niespełna sześć punktów. Brązowy krążek zdobyła zaledwie 13-letnia Josephine Pagnier (86 metrów i 88,5 metra).

Brązowa medalistka olimpijska - Coline Mattel, zajęła 4. miejsce, natomiast Lea Lemare została sklasyfikowana dopiero na 6. lokacie.

Kliknij >>>TUTAJ<<<, aby zobaczyć pełne wyniki konkursu kobiet.