Czwartek, 28 kwietnia 2016, 19:05

Znamy kadry szkoleniowe polskich skoczków na sezon 2016/2017

Polski Związek Narciarski
Polski Związek Narciarski
fot. pzn

Polski Związek Narciarski podczas dzisiejszego posiedzenia zarządu zatwierdził składy grup szkoleniowych na nadchodzący sezon. W skokach narciarskich zostały utworzone trzy kadry narodowe męskie (A, B i C) oraz kadra młodzieżowa Kobiet.

Kadra Narodowa A: w tym sezonie będzie na początku liczyła ośmiu skoczków, jednak po zakończeniu pierwszego cyklu przygotowań, w sierpniu wśród nich wybrana zostanie najlepsza szóstka, która pozostanie w Kadrze A, natomiast pozostała dwójka przejdzie do Kadry B.

Zawodnicy: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Klemens Murańka, Dawid Kubacki, Maciej Kot, Stefan Hula, Andrzej Stękała i Jakub Wolny.
Trener Główny: Stefan Horngacher
Asystenci:
Zbigniew Klimowski (zarazem Koordynator A i B) i Grzegorz Sobczyk
Trener techniczny:
Michal Doleżal, koordynator sprzętowy kadr A, B i Młodzieżowej C. Fizjoterapeuta: Łukasz Gębala
Serwismen: Kacper Skrobot
Pozostali współpracownicy: dr Harald Pernitsch z Austrii jako konsultant, biomechanik Piotr Krężałek, lekarz Aleksander Winiarski i konsultant Adam Małysz.

Kadra Narodowa B: będzie liczyła sześć osób.

Zawodnicy: Krzysztof Biegun, Bartłomiej Kłusek, Jan Ziobro, Aleksander Zniszczoł, Przemysław Kantyka i Krzysztof Miętus.
Trener główny: Robert Mateja
Asystent: Marcin Bachleda
Fizjoterapeuta: Michał Górny
Serwismen: Kamil Skrobot

Kadra Narodowa Młodzieżowa C: w tym sezonie będzie najpierw pięcioosobowa.Wyróżniający się szósty zawodnik zostanie dokooptowany do grupy w sierpniu

Zawodnicy: Dawid Jarząbek, Dominik Kastelik, Paweł Wąsek, Tomasz Pilch oraz Łukasz Bukowski Trener główny: Maciej Maciusiak
Asystenci: Piotr Fijas i Wojciech Topór
Fizjoterapeuta: Daniel Kwiatkowski
Specjalista od motoryki: Michał Wilk

Kadra Narodowa Młodzieżowa kobiet:
Zawodniczki: Kinga Rajda, Magdalena Pałasz i Anna Twardosz
Trener Główny: Sławomir Hankus
Asystenci: Wojciech Tajner i Krystian Długopolski

Z pewnością sporą niespodzianką jest przesunięcie Macieja Maciusiaka do kadry C. 34-letni szkoleniowiec był wymieniany w gronie faworytów do objęcia funkcji trenera kadry A po Łukaszu Kruczku. W najbliższym sezonie będzie musiał zadowolić się trenowaniem juniorów.



Tadeusz Mieczyński, Źródło: www.pzn.pl
oglądalność: (28984) ilość komentarzy: (108)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Sapporo HS137
26.01.2019
godz. 08:00
Sobota, godz. 07:45
Sobota, godz. 07:45
Sobota, godz. 07:45
Klasyfikacja PŚ:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia1128
2.STOCH KamilPolska624
3.ŻYŁA PiotrPolska603
4.KRAFT StefanAustria581
5.KUBACKI DawidPolska554
29.WOLNY JakubPolska97
35.HULA StefanPolska43
47.KOT MaciejPolska14
59.WĄSEK PawełPolska4
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Rastbuechl HS78
09.02.2019
godz. 17:30
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.EGLOFF LucaSzwajcaria458
2.SEIDL FabianNiemcy396
3.NIETZEL JustinNiemcy351
4.PREVC CeneSlowenia286
5.RUPITSCH MarkusAustria268
21.JUROSZEK KacperPolska141
55.KANTYKA PrzemysławPolska54
68.GRUSZKA MateuszPolska40
68.NIŻNIK AdamPolska40
71.BIEGUN KrzysztofPolska39
78.SKUPIEŃ DamianPolska34
88.STOSEL KacperPolska29
92.PILCH TomaszPolska25
133.JOJKO SzymonPolska5
142.CZYŻ BartoszPolska2
143.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Brotterode HS117
23.02.2019
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.BRECL JernejaSlowenia200
2.SZPINIEWA AnnaRosja170
3.RAUDASCHL ElisabethAustria159
4.FREITAG SelinaNiemcy150
4.PURKER ClaudiaAustria150
9.KARPIEL KamilaPolska109
15.RAJDA KingaPolska79
36.TWARDOSZ AnnaPolska21
Pełna klasyfikacja..»


Kroppa
2000-2019 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl