Na żywo:
  • LCOC | Notodden | pierwsza seria konkursowa

    19:15 |Relacja FIS

[X] Zamknij
Środa, 04 maja 2016, 12:47

Francuzi ogłosili składy kadr na sezon 2016/2017

Vincent Descombes Sevoie
Vincent Descombes Sevoie
fot. Tadeusz Mieczyński

Kolejnym krajem, który ogłosił skład poszczególnych kadr swojej reprezentacji jest Francja. "Trójkolorowi" nie dokonali żadnych drastycznych zmian w porównaniu do poprzedniej zimy.

Reprezentacja Francji w sezonie 2016/2017 obejmie w sumie 7 mężczyzn podzielonych na 4 grupy oraz 6 kobiet podzielonych na 3 grupy.

Do kadry A w obu przypadkach włączono po 1 osobie, która w sezonie 2015/2016 uzyskiwała najlepsze wyniki w Pucharze Świata – w przypadku mężczyzn zawodnikiem tym był Vincent Descombes-Sevoie (28. miejsce z dorobkiem 204 punktów), a wśród kobiet Julia Clair (18. pozycja, 251 punktów), która awansowała z kadry B.

Z kolei kadry B dla obu płci obejmą po 2 osoby, które w poprzednim sezonie miały okazję, mniej lub bardziej regularnie, startować w Pucharze Świata. U mężczyzn znaleźli się w niej Ronan Lamy-Chappuis i Paul Brasme, a u pań Léa Lemare i Coline Mattel.

Dodatkowo reprezentacja Francji obejmie również szkoleniem 4 skoczków podzielonych na 2 grupy juniorskie i 3 juniorki składające się na jedną grupę.

U mężczyzn pierwsza z kadr juniorskich de facto będzie tylko w połowie grupą juniorską, bowiem, o ile Noëlig Revilliod Blanchard nadal będzie jeszcze mógł startować w tej kategorii wiekowej, o tyle już Thomas Roch Dupland starty wśród juniorów zakończył w sezonie 2015/2016. Blanchard i Dupland, wspólnie z kadrami A i B, trenowani będą przez Gérarda Colina, któremu pomagać będzie dodatkowo Robert Treitinger.

Druga grupa juniorska mężczyzn obejmie dwójkę niezwykle utalentowanych młodych skoczków, z którymi Francuzi z pewnością wiążą olbrzymie nadzieje – w jej składzie znaleźli się Mathis Contamine i Jonathan Learoyd, którzy trenować będą w centrum szkoleniowym Centre National de Ski de Haut Niveau. Ich trenerami będą Nicolas Dessum i Nicolas Bal.

Z kolei wśród kobiet w kadrze juniorskiej znalazły się Océane Avocat Gros, Romane Dieu i sensacyjna mistrzyni kraju z marca tego roku – Lucile Morat. Ich szkoleniowcem, podobnie jak kadr A i B, będzie Damien Maitre, który zastąpił w tej roli Frederica Zoza.



Paweł Borkowski, Źródło: ffs.fr + inf. własna
oglądalność: (5695) ilość komentarzy: (3)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Engelberg HS140
15.12.2018
godz. 16:00
Sobota, godz. 15:30
Sobota, godz. 15:50
Sobota, godz. 15:45
Klasyfikacja PŚ:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia420
2.ŻYŁA PiotrPolska285
3.STOCH KamilPolska276
4.FORFANG Johann AndreNorwegia255
5.LEYHE StephanNiemcy191
14.KUBACKI DawidPolska89
21.WOLNY JakubPolska52
31.HULA StefanPolska21
48.KOT MaciejPolska2
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Ruka HS142
15.12.2018
godz. 16:00
Aktualna klasyfikacja PK:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.LINDVIK MariusNorwegia200
2.SCHMID ConstantinNiemcy130
3.HOFFMANN FelixNiemcy98
4.ZNISZCZOŁ AleksanderPolska90
5.SCHIFFNER MarkusAustria82
22.WĄSEK PawełPolska18
24.MURAŃKA KlemensPolska15
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS98
15.12.2018
godz. 15:00
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.NIETZEL JustinNiemcy310
2.SEIDL FabianNiemcy227
3.NIKAIDO RenJaponia200
4.EGLOFF LucaSzwajcaria196
4.RUPITSCH MarkusAustria196
17.JUROSZEK KacperPolska108
40.GRUSZKA MateuszPolska40
42.BIEGUN KrzysztofPolska39
51.STOSEL KacperPolska29
58.SKUPIEŃ DamianPolska21
62.KANTYKA PrzemysławPolska18
85.NIŻNIK AdamPolska6
88.JOJKO SzymonPolska5
100.CZYŻ BartoszPolska2
103.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Premanon HS90
15.12.2018
godz. 11:00
Aktualna klasyfikacja PŚ Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.ALTHAUS KatharinaNiemcy200
2.SEYFARTH JulianeNiemcy177
3.JAKOWLEWA LidijaRosja172
4.LUNDBY MarenNorwegia169
5.STRAUB RamonaNiemcy142
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS98
14.12.2018
godz. 19:15
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.JAKOWLEWA LidijaRosja415
2.IRASCHKO-STOLZ DanielaAustria400
3.BARANCEWA AleksandraRosja382
4.SZPINIEWA AnnaRosja271
5.BRECL JernejaSlowenia236
13.PAŁASZ MagdalenaPolska84
25.KARPIEL KamilaPolska48
27.KIL JoannaPolska46
27.TWARDOSZ AnnaPolska46
33.RAJDA KingaPolska40
Pełna klasyfikacja..»


Czy polski skoczek odniesie w Engelbergu pierwsze zwycięstwo PŚ w sezonie 18/19?
Tak
Nie
Nie mam zdania
Głosuj
  1. Tak
    99,99%
  2. Nie
    99,99%
  3. Nie mam zdania
    99,99%
Poprzednie ankiety
Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl