Młodzi zawodnicy skakali w Zakopanem

• 2004-03-04 14:05
Na skoczniach K35, K65 oraz K85 została rozegrana trzecia edycja 27. szkolnej ligi skokowej. 87 zawodników z Zakopanego i okolic rywalizował w czterech kategoriach wiekowych. Tradycyjnie w zmaganiach wzięli także udział goście ze Słowacji. Klimek Murańka, Andrzej Gąsienica, Jakub Kot i Dawid Kowal - oto czwórka zwycięzców...

Wśród dzieci młodszych (skocznia K35) po raz trzeci niepokonany okazał się Klimek Murańka. Wykonał on dwa skoki długości 31,5 m. Dobrze zaprezentował się także zdobywaca drugiego miejsca, Jakub Przybyła, który lądował niewiele krócej od Klimka (28,5 m i 29,5 m). Trzecie miejsce zajął zawodnik z Podczerwonego - ośmioletni Krzysztof Leja (27 m i 28 m). Czwarta pozycja przypadła w udziale skoczkowi z klubu Start Krokiew Zakopane - Bartłomiejowi Gąsienicy-Laskowemu (28,5 m i 26 m). Kolejne dwa miejsca zajęli reprezentanci zakopańskiej Wisły - Paweł Murzyn i Daniel Pawlikowski. Lidererem klasyfikacji po trzech edycjach 27. szkolnej ligi skokowej pozostaje Klimek Murańka.

3Paweł Murzyn123

Emocjonująca walka o zwycięstwo rozegrała się w kategorii dzieci starszych. Szansę na najwyższy stopień na podium miało czterech zawodników, którzy wykonali w serii pierwszej skoki w granicach 30 - 31 m. Ostatecznie rywalizację wygrał wicelider klasyfikacji generalnej, Andrzej Gąsienica, który w drugiej serii poszybował podobnie jak w pierwszej - 31 m. Za jego plecami uplasowali się ex aequo: Grzegorz Miętus - lider klasyfikacji generalnej oraz jego klubowy kolega, Piotr Szczepaniak (obaj wykonali po dwa skoki długości 30 m, za co dostali identyczną notę - 180,5 pkt.). Jakub Siewruk, kolejny faworyt po pierwszej serii (30,5 m), tym razem lądował metr blizej (29,5 m) i w efekcie nie wystarczyło to na miejsce na podium. Pierwszej "szóstki" dopełnili reprezentanci Startu Krokiew Zakopane - Krystian Staszel i Rafał Polinkiewicz. Po trzech edycjach ligi nadal prowadzi Grzegorz Miętus, jednak jego przewaga nad wiceliderem - Andrzejem Gąsienicą wynosi tylko 5 punktów!

3Piotr Szczepaniak126

Podobnie, jak Klimek Murańka wśród dzieci młodszych, tak i Jakub Kot wśród młodzików potwierdził swoją wysoką forme tej zimy. Po raz trzeci zwyciężył, oddając najdłuższe skoki w konkursie na obiekcie K65 - 65,5 m i 67,5 m. Drugie miejsce zajął reprezentant Wisły Zakopane - Dawid Kubacki (64,5 m i 65 m), natomiast na trzeciej pozycji uplasował się młodszy brat Kuby - Maciej (62,5 m i 64 m). Wygrał on batalię o podium z Kamilem Skrobotem, który w drugiej serii lądował blizej (63 m i 61,5 m). Piąte miejsce należało do Damiana Demitraszka, a szóste do Bartłomieja Murańki. Na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej bez zmian - Jakub Kot otwiera listę z kompletem punktów.