Hilde, Aune i Kleven najlepsi w Oslo

• 2016-08-15 00:56

W niedzielne popołudnie norwescy skoczkowie ponownie stawili się na obiekcie Midtstubakken (HS 106), gdzie w siedmiu kategoriach walczyli w ramach Konica Minolta Norges Cup. W drugim dniu rywalizacji w stolicy kraju, w najbardziej prestiżowych konkursach triumfowali Tom Hilde, Joakim Aune i Thea Sofie Kleven.

W konkursie przeznaczonym dla elity pań wystąpiły jedynie trzy zawodniczki. Zwyciężyła Thea Sofie Kleven, która uzyskała kolejno 96,5m i 95m. Tuż za nią uplasowała się Anna Odine Stroem, gorsza od najmłodszej zawodniczki w stawce aż o 20 punktów. Strata trzeciej Anniken Mork wynosiła 46 punktów.

Na liście startowej elity panów znalazło się 26 nazwisk. Najlepszy okazał się Joakim Aune lądujący na 104. i 105. metrze. Drugie miejsce przypadło Espenowi Roee, któremu do zwycięstwa zabrakło czterech punktów. Znacznie słabiej od dwójki starszych kolegów spisał się Richard Haukedal. Dziewiętnastolatek ukończył zawody ze stratą 19,5 pkt do zwycięzcy.

W zmaganiach w kategorii międzynarodowej elity panów swoją dobrą dyspozycję potwierdził Tom Hilde, który w obu skokach złamał granicę 100. metra. Skład podium uzupełnili Halvor Egner Granerud oraz Joacim Oedegaard Bjoereng. W tym przedziale startowało jedynie trzech wspomnianych zawodników.

Najlepiej z weteranów spisał się Ole Andreas Skatvedt, który zwyciężył z dwupunktową przewagą nad Ole Henningiem Holtem. Trzecie miejsce przypadło Kurtowi Kristiansenowi. W konkursie wystąpiło dziewięciu skoczków, a najstarszy z nich miał 70 lat.

Młodsi zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach, a zawodniczki w jednej. W konkursie panów NC B triumfował Benjamin Oestvold, a w NC A zwyciężył Andreas Varsi Breivik. Wśród pań najlepiej wypadła Hanna Midtsundstad.

Najbliższe zawody z cyklu Konica Minolta Norges Cup odbędą się już w przyszłą niedzielę.

Kliknij, aby zobaczyć pełne wyniki niedzielnych zawodów z cyklu Konica Minolta Norges Cup