Wtorek, 16 marca 2004, 16:17

Sensacje, rewelacje... odc. 3

Edi Federer
Edi Federer
No i po sezonie... Małysz na 12 miejscu, reszta... jakie to były miejsca? Puchar Świata zdobył Janne Ahonen i co by nie mówili sympatycy Norwegów, temu "skoczkowi o kamiennej twarzy" Puchar się należał. Docenić należy jednak pracę Miki Kojonkoskiego z kadrą norweską. Ten trener to jednak wielka klasa. Apropos...

Jeden z moich ulubieńców, "szara eminencja" skoków Polskich - Edi Federer to jest dopiero gość!. Będą zmiany trenerów i prezesów związków narciarskich (wiecie o czym mówię?) a on jeden będzie trwał! Zawsze gdzieś tam przyczepiony i odgrywający dużą rolę

Choćby to - cóż czytamy dzisiaj w "Gazecie Wyborczej":

Edi Federer: "Czy wy wszyscy w tych polskich gazetach zwariowaliście? Wszystko musicie schrzanić! Zamiast spokojnie poczekać do 24 marca, kiedy będzie konferencja prasowa i PZN wszystko przedstawi, wydzwaniacie do OSV [Austriacki Związek Narciarski - red.] o kontakt do Horngachera. Nie macie nic lepszego do roboty? To może zadzwońcie od razu do prezydenta i zapytajcie o telefon do Horngachera i Lepistoe! W ten sposób wszystko popsujecie, bo czy wam się zdaje, że Austriacy oddadzą bez niczego takiego trenera? A ja chcę wam załatwić rzeczywiście dobrego szkoleniowca. Więc nie przeszkadzajcie mi w tym!..." (Federer odłożył słuchawkę)

"A ja chcę wam załatwić rzeczywiście dobrego szkoleniowca"? - no ładnie...

Przeanalizujmy więc jak mogło wyglądać hipotetyczne spotkanie władz PZN i austriackiego menadżera jakieś parę dni temu. Przyjęśmy dwie wersje (w nawiasach podpowiedzi dla producentów filmowych i reżyserów teatralnych):
wersja A (dłuższa)
postaci występujące:
Prezes Paweł W. (w tej roli może wystąpić Bogusław Linda - w końcu Prezes musi jakoś tam wyglądać, w wersji dla teatru kukiełkowego Prezesa wykonujemy z gałganków i szczotki od mopa)
Szef wysz. Marek S. (proponujemy Jerzego Stuhra a kukiełkę robimy z wiatromierza i czapki uszatki Macieja Kurzajewskiego)
v-ce Prezes Lech N. (Piotr Machalica , wersja kukiełkowa: narta z czapką uszatką Bartosza Hellera)
Edi F.(wybór aktora prosty - Henryk Gołębiewski znany m.in. z filmu "Edi", a kukiełkę wykonujemy z odpowiednio zmiętej gazety "Fakt")

Akt 1 i jedyny
Lech N: wicie rozumicie Edi - skoczcie mi po hamburgera
Marek S: a mi po wodę mineralną "Óstronianka" (tu nie ma błędu - tak rzekł szef wysz.)
Paweł W: a ja poproszę nowego trenera kadry
Koniec

wersja B (krótsza)
postaci występujące: te same co w wersji A z tą różnicą, że klęczą teraz trzy pierwsze postaci...
Edi F: potrzebujemy nowego trenera i ja się tym oczywiście zajmę
Koniec

Obie wersje wielce prawdopodobne i pokazujące, jaką rolę Federer odgrywa w naszych skokach. Jeszcze niedawno, po sukcesie Mateusza Rutkowskiego w Stryn dochodziło do spięć na linii menadżer-PZN a tu tymczasem "załatwia" nowego trenera kadry?

Przy okazji - w związku z przypadającymi w tym roku 20-leciem przebywania w Zarządzie PZN i 10-leciem prezesury, składamy serdeczne życzenia Prezesowi Pawłowi W. Akcji przesyłania pozdrowień od internautów nie przewidujemy...

Z mniej przyjemnych rzeczy (za "Przeglądem Sportowym"): Adam Małysz: "„Od początku tego sezonu mieliśmy nowego psychologa, ale – prawdę mówiąc – bardzo trudno jest zaufać komuś innemu, skoro przez parę lat pracowało się z jednym człowiekiem. Pan Andruszczak już na drugim spotkaniu wypytywał jednego z kolegów, czy ma siostrę i czy ta siostra ma jakieś problemy." - no Panie Andruszczak! Tak od razu o siostrę? Pfe... A trzeba było wziąć przykład z dr. Blecharza. Małysz: "W trakcie tego sezonu kilka razy próbowałem się skontaktować z doktorem Blecharzem, ale najpierw nie miałem numeru telefonu, a gdy już go zdobyłem, to nikt nie odbierał”. Jego siostry nie interesują.

Ponownie pojawił się telefon w informacjach o naszych skokach. PZN powinien się zastanowić, czy nie zmienić logo PZN. Proponujemy taki - Edi Federer z telefonem w ręku...

Na koniec w bardziej poważnym tonie. To co pokazał "Przegląd Sportowy" po upadku Adama Małysza to była najwyższej klasy "szmatławość"!. Tytuł "Małysz o krok od śmierci!" i zdjęcie skoczka na noszach z zamkniętymi oczami, półprzytomnego to paskudne i obrzydliwe zachowanie. Upadek był poważny, ale nie róbmy gonitwy za jak najbardziej krzykliwym tytułem, najmocniejszym zdjęciem! Wstyd "PS". A wywaliliście MarS'a i wydawało się, że będzie lepiej. Panie red. nacz. Kołtoń - więcej rozsądku proszę i nie równać do "Faktu".

Co za dzień, co za dzień...


koP, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (8337) ilość komentarzy: (25)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Zakopane HS140
19.01.2019
godz. 16:15
Sobota, godz. 16:00
Sobota, godz. 14:45
Sobota, godz. 15:00
Klasyfikacja PŚ:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia1092
2.STOCH KamilPolska624
3.ŻYŁA PiotrPolska591
4.KUBACKI DawidPolska532
5.KRAFT StefanAustria481
30.WOLNY JakubPolska88
38.HULA StefanPolska29
49.KOT MaciejPolska13
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Planica HS104
19.01.2019
godz. 15:15
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.EGLOFF LucaSzwajcaria396
2.SEIDL FabianNiemcy336
3.NIETZEL JustinNiemcy330
4.LIENHER MaximilianAustria253
5.RAINER StefanAustria252
15.JUROSZEK KacperPolska141
50.KANTYKA PrzemysławPolska54
62.GRUSZKA MateuszPolska40
62.NIŻNIK AdamPolska40
65.BIEGUN KrzysztofPolska39
74.SKUPIEŃ DamianPolska34
86.STOSEL KacperPolska29
90.PILCH TomaszPolska25
125.JOJKO SzymonPolska5
138.CZYŻ BartoszPolska2
139.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Planica HS104
19.01.2019
godz. 10:00
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.FREITAG SelinaNiemcy150
1.PURKER ClaudiaAustria150
3.RAUDASCHL ElisabethAustria125
4.PARK Guy-LimKorea92
5.SZPINIEWA AnnaRosja80
Pełna klasyfikacja..»


Kroppa
2000-2019 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl