Czwartek, 01 grudnia 2016, 16:49

PŚ Pań w Lillehammer: Althaus wygrywa kwalifikacje, Rajda bez awansu

Katharina Althaus
Katharina Althaus
fot. Tadeusz Mieczyński

Katharina Althaus zwyciężyła w czwartkowych kwalifikacjach do piątkowego konkursu Pucharu Świata pań w norweskim Lillehammer (HS100), inaugurującego sezon 2016/2017. Reprezentantka Niemiec wygrała po skoku na odległość 91,5 m. W pierwszej serii zawodów zabraknie jedynej Polki w stawce, Kingi Rajdy (73 m).

W pierwszych w nowym sezonie kwalifikacjach triumfowała Katharina Althaus. Reprezentantka naszych zachodnich sąsiadów osiągnęła w swojej próbie odległość 91,5 m i pokonała różnicą trzech punktów Włoszkę, Elenę Runggaldier (89,5 m). Na trzeciej pozycji uplasowała się Rosjanka Anastasija Barannikowa (91,5 m), która wyprzedziła Yukę Seto (90 m), Annę Rupprecht (87 m) oraz Julię Kykkaenen (85,5 m).

Na siódmej lokacie sklasyfikowana została kolejna z Włoszek, Evelyn Insam (87,5 m). Ósma była Francuzka Lucile Morat (84,5 m), dziewiąta Niemka Carina Vogt (85,5 m), natomiast dziesiąta - Rosjanka Ksenia Kabłukowa (86 m).

Do konkursu zakwalifikowała się, powracająca po kontuzji, Sarah Hendrickson. Amerykanka zajęła czternaste miejsce z wynikiem 83,5 m.

Niestety, sztuka awansu do piątkowych zawodów nie udała się jedynej Polce w konkursowej stawce. Kinga Rajda wylądowała na 73 metrze i zakończyła kwalifikacje na trzydziestym dziewiątym miejscu. Biało-Czerwonej zabrakło do awansu 8,4 punktu.

Za nieprzepisowe narty zdyskwalifikowana została zawodniczka gospodarzy, Thea Sofie Kleven.

Z grona prekwalifikowanych skoczkiń, najdłuższe próby oddały Japonki - Yuki Ito (92 m) i Sara Takanashi (90 m), a także Austriaczka Daniela Iraschko-Stolz (89,5 m).

Kwalifikacje rozegrano w całości z 11. belki startowej.

Na piątek zaplanowano pierwszy w tym sezonie konkurs Pucharu Świata pań. Początek serii próbnej wyznaczono na godzinę 16:00. Same zawody mają rozpocząć się punktualnie o 17:00.

Wyniki kwalifikacji PŚ Pań w Lillehammer (HS100); 01.12.2016
Lp.NrZawodniczkaKrajWiatrBelkaKomp.StylOdl.Nota
1 Q 53 ALTHAUS K. GER 1.17 11 -7.5 53.0 91.5 108.5
2 Q 49 RUNGGALDIER E. ITA 0.93 11 -6.0 52.5 89.5 105.5
3 Q 36 BARANNIKOWA A. RUS 1.35 11 -8.6 50.5 91.5 104.9
4 Q 48 SETO Y. JPN 1.31 11 -8.4 51.5 90.0 103.1
5 Q 42 RUPPRECHT A. GER 0.64 11 -4.1 52.0 87.0 101.9
6 Q 45 KYKKAENEN J. FIN 0.46 11 -2.9 51.0 85.5 99.1
7 Q 38 INSAM E. ITA 1.37 11 -8.8 51.5 87.5 97.7
8 Q 3 MORAT L. FRA 0.67 11 -4.3 50.5 84.5 95.2
9 Q 54 VOGT C. GER 1.06 11 -6.8 50.0 85.5 94.2
10 Q 29 KABŁUKOWA K. RUS 1.55 11 -9.9 51.5 86.0 93.6
11 Q 35 WUERTH S. GER 0.76 11 -4.9 50.0 83.5 92.1
12 Q 27 STRAUB R. GER 0.70 11 -4.5 49.5 83.0 91.0
13 Q 15 AVOCAT GROS O. FRA 1.08 11 -6.9 49.5 84.0 90.6
14 Q 52 ENGLUND N. USA 1.44 11 -9.2 49.5 85.0 90.3
14 Q 9 HENDRICKSON S. USA 1.05 11 -6.7 50.0 83.5 90.3
16 Q 32 MALSINER M. ITA 0.60 11 -3.8 49.0 82.5 90.2
17 Q 41 TICHONOWA S. RUS 0.83 11 -5.3 48.5 83.0 89.2
17 Q 23 LEMARE L. FRA 0.59 11 -3.8 50.0 81.5 89.2
19 Q 14 MORK A. NOR 0.83 11 -5.3 49.5 82.0 88.2
20 Q 51 SEYFARTH J. GER 1.17 11 -7.5 50.0 82.5 87.5
21 Q 37 HARALAMBIE D. ROU 1.10 11 -7.0 50.0 82.0 87.0
22 Q 43 POZUN K. SLO 0.74 11 -4.7 48.5 81.0 85.8
23 Q 34 MATTEL C. FRA 1.13 11 -7.2 49.5 80.5 83.3
24 Q 44 IWABUCHI K. JPN 1.00 11 -6.4 48.5 80.5 83.1
25 Q 4 LUSSI N. USA 1.01 11 -6.5 47.5 79.0 79.0
26 Q 26 PURKER C. AUT 0.82 11 -5.2 48.0 77.5 77.8
27 Q 22 TANAKA A. CAN 0.79 11 -5.1 47.5 77.5 77.4
28 Q 31 OPSETH S. NOR 1.54 11 -9.9 49.0 79.0 77.1
29 Q 50 PINKELNIG E. AUT 1.57 11 -10.0 47.5 79.5 76.5
29 Q 40 RAUDASCHL E. AUT 1.17 11 -7.5 45.0 79.5 76.5
29 Q 20 MALSINER L. ITA 1.09 11 -7.0 47.5 78.0 76.5
32 47 BOGATAJ U. SLO 1.50 11 -9.6 47.5 79.0 75.9
33 28 KUSTOWA A. RUS 0.79 11 -5.1 47.0 76.5 74.9
34 13 LI X. CHN 0.55 11 -3.5 47.5 74.5 73.0
35 33 KRIZNAR N. SLO 1.14 11 -7.3 43.5 78.0 72.2
36 46 HENRICH T. CAN 1.09 11 -7.0 46.5 76.0 71.5
37 21 WINDMUELLER S. SUI 0.96 11 -6.1 47.0 74.5 69.9
38 6 D AGOSTINA R. ITA 0.39 11 -2.5 47.0 72.0 68.5
39 19 RAJDA K. POL 0.45 11 -2.9 45.0 73.0 68.1
40 7 SEPANDJ J. CAN 0.66 11 -4.2 47.0 72.5 67.8
41 5 CHANG X. CHN 0.57 11 -3.6 45.5 72.0 65.9
42 30 PESATOVA Z. CZE 0.06 11 -0.4 46.0 69.5 64.6
43 25 STROEM A. NOR 1.07 11 -6.8 46.5 71.5 62.7
44 18 MAURER N. CAN 0.60 11 -3.8 46.0 69.5 61.2
45 17 BODNARCHUK N. CAN 0.79 11 -5.1 45.5 68.5 57.4
46 1 KREPELKOVA M. CZE 0.91 11 -5.8 46.0 68.5 57.2
47 39 GERAGHTY-MOATS T. USA 0.61 11 -3.9 46.0 67.0 56.1
48 24 BLAZKOVA B. CZE 1.59 11 -10.2 44.5 70.5 55.3
49 11 PARK G. KOR -0.01 11 0.1 45.0 63.5 52.1
50 2 STRATE A. CAN 0.52 11 -3.3 43.0 64.0 47.7
51 10 LIU Q. CHN 1.03 11 -6.6 42.5 63.0 41.9
52 16 MRAKOTOVA J. CZE 1.46 11 -9.3 37.0 62.0 31.7
53 12 MA T. CHN 1.16 11 -7.4 40.5 54.5 22.1
PQ 64 TAKANASHI S. JPN 0.13 11 -0.8 90.0
PQ 63 IRASCHKO-STOLZ D. AUT 1.08 11 -6.9 89.5
PQ 62 VTIC M. SLO -0.38 11 2.9 86.0
PQ 61 SEIFRIEDSBERGER J. AUT 0.09 11 -0.6 86.5
PQ 60 HOELZL C. AUT 0.03 11 -0.2 72.5
PQ 57 ITO Y. JPN 0.91 11 -5.8 92.0
PQ 56 KLINEC E. SLO 1.18 11 -7.6 80.0
PQ 55 ROGELJ S. SLO 1.55 11 -9.9 87.0
8 KLEVEN T. NOR DSQ
PQ 58 AWWAKUMOWA I. RUS DNS
PQ 59 LUNDBY M. NOR DNS


Adam Bucholz, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (6708) ilość komentarzy: (18)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Engelberg HS140
15.12.2018
godz. 16:00
Sobota, godz. 15:30
Sobota, godz. 15:50
Sobota, godz. 15:45
Klasyfikacja PŚ:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia420
2.ŻYŁA PiotrPolska285
3.STOCH KamilPolska276
4.FORFANG Johann AndreNorwegia255
5.LEYHE StephanNiemcy191
14.KUBACKI DawidPolska89
21.WOLNY JakubPolska52
31.HULA StefanPolska21
48.KOT MaciejPolska2
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Ruka HS142
15.12.2018
godz. 16:00
Aktualna klasyfikacja PK:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.LINDVIK MariusNorwegia200
2.SCHMID ConstantinNiemcy130
3.HOFFMANN FelixNiemcy98
4.ZNISZCZOŁ AleksanderPolska90
5.SCHIFFNER MarkusAustria82
22.WĄSEK PawełPolska18
24.MURAŃKA KlemensPolska15
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
14.12.2018
godz. 16:00
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.NIETZEL JustinNiemcy310
2.NIKAIDO RenJaponia200
3.SEIDL FabianNiemcy187
4.EGLOFF LucaSzwajcaria180
5.RUPITSCH MarkusAustria170
16.JUROSZEK KacperPolska99
34.GRUSZKA MateuszPolska40
35.BIEGUN KrzysztofPolska39
44.STOSEL KacperPolska29
52.SKUPIEŃ DamianPolska21
70.NIŻNIK AdamPolska6
73.JOJKO SzymonPolska5
83.CZYŻ BartoszPolska2
85.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Premanon HS90
15.12.2018
godz. 11:00
Aktualna klasyfikacja PŚ Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.ALTHAUS KatharinaNiemcy200
2.SEYFARTH JulianeNiemcy177
3.JAKOWLEWA LidijaRosja172
4.LUNDBY MarenNorwegia169
5.STRAUB RamonaNiemcy142
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
14.12.2018
godz. 19:15
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.JAKOWLEWA LidijaRosja415
2.IRASCHKO-STOLZ DanielaAustria400
3.BARANCEWA AleksandraRosja382
4.SZPINIEWA AnnaRosja271
5.BRECL JernejaSlowenia236
13.PAŁASZ MagdalenaPolska84
25.KARPIEL KamilaPolska48
27.KIL JoannaPolska46
27.TWARDOSZ AnnaPolska46
33.RAJDA KingaPolska40
Pełna klasyfikacja..»


Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl