Piątek, 23 grudnia 2016, 01:30

Sven Hannawald: "Kamil wie, jak się wygrywa"

Sven Hannawald
Sven Hannawald
fot. Anna Szczepankiewicz

W tym sezonie Sven Hannawald poszedł w ślady Martina Schmitta i dołączył do zespołu Eurosportu, występując w roli eksperta i komentatora podczas niemieckojęzycznych transmisji. W Engelbergu nie szczędził pochwał dla polskich zawodników, upatrując wśród nich nawet groźnego faworyta do zwycięstwa w Turnieju Czterech Skoczni.

- To znakomite. Oczywiście Maciej [Kot] już w lecie świetnie skakał, ale lato i zima zazwyczaj sporo się od siebie różnią. To sensacja, jak zwarta jest w Pucharze Świata cała polska drużyna. Kamil już wygrał pierwszy konkurs - dla mnie to on jest faworytem podczas Turnieju, ponieważ wie, jak się wygrywa - optymistycznie ocenia legendarny były niemiecki skoczek.

Dla Hannawalda jasnym faworytem jest Domen Prevc. - Aktualnie może nie potrafi jeszcze skakać całkiem powtarzalnie, ale kiedy już odpali, to odskakuje całej reszcie o trzy kroki. Poza tym tacy zawodnicy, jak Michael Hayböck, Stefan Kraft, Daniel-André Tande, ewentualnie też Maciej Kot - to jeszcze kilka osób, które czekają w tle i mogą zaatakować - ocenia drużynowy mistrz olimpijski z Salt Lake City.

Sven ciepło wspomina konkursy w Polsce i zapowiada ponowne odwiedziny naszego kraju. - Zakopane dla mnie zawsze było niezwykle gościnne, było super tam startować, zwłaszcza w czasach, kiedy mogłem skakać razem z Adamem. Teraz cieszę się, że dzięki telewizji Eurosport będę mógł być na miejscu podczas tych konkursów i rozkoszować się tą atmosferą bez presji. Już nie mogę się doczekać, z pewnością się tam zobaczymy - zapewnia Hannawald.

Korespondencja z Engelbergu, Tadeusz MieczyńskiAnna Libera, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (5734) ilość komentarzy: (2)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY
Najnowsze Tweety:
Letnie
Grand Prix
Letni
CoC
FIS
Cup
LGP
Pań
LPK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
14.12.2018
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.NIETZEL JustinNiemcy310
2.NIKAIDO RenJaponia200
3.SEIDL FabianNiemcy187
4.EGLOFF LucaSzwajcaria180
5.RUPITSCH MarkusAustria170
16.JUROSZEK KacperPolska99
34.GRUSZKA MateuszPolska40
35.BIEGUN KrzysztofPolska39
44.STOSEL KacperPolska29
52.SKUPIEŃ DamianPolska21
70.NIŻNIK AdamPolska6
73.JOJKO SzymonPolska5
83.CZYŻ BartoszPolska2
85.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl