Piątek, 06 stycznia 2017, 17:18

PŚ Pań w Oberstdorfie: Hoelzl wygrywa kwalifikacje

Chiara Hoelzl
Chiara Hoelzl
fot. Tadeusz Mieczyński

Chiara Hoelzl zwyciężyła w kwalifikacjach do sobotniego konkursu Pucharu Świata Pań w Oberstdorfie (HS137). Reprezentantka Austrii poszybowała na odległość 124,5 m. Oficjalny kobiecy rekord skoczni lotem na 127,5 m ustanowiła Japonka Sara Takanashi.

Kwalifikacje zakończyły się zwycięstwem Chiary Hoelzl. Austriaczka wygrała po skoku na odległość 124,5 m, wyprzedzając zawodniczki gospodarzy - Carinę Vogt (124 m), Svenję Wuerth (120,5 m) i Juliane Seyfarth (114,5 m).

Piąte miejsce zajęła Kaori Iwabuchi (113,5 m), szósta była Julia Kykkaenen (110 m), siódma Anastasija Barannikowa (110 m), ósma Luisa Goerlich (109 m), dziewiąta Manuela Malsiner (108 m), a dziesiąte ex aequo - Ursa Bogataj (108 m) i Ramona Straub (106 m).

Z grona prekwalifikowanych zawodniczek najdalej poszybowały Sara Takanashi (127,5 m - kobiecy rekord skoczni), Katharina Althaus (126 m) i Daniela Iraschko-Stolz (126 m).

Początek sobotniego konkursu w Oberstdorfie o godzinie 16:20. Rywalizację poprzedzi seria próbna (15:15).

Wyniki kwalifikacji PŚ Pań w Oberstdorie (HS137); 06.01.2017
lp.nrzawodnikkrajodl.notastatus
1 34 Hoelzl, Chiara AUT 124.5 130.9 Q
2 39 Vogt, Carina GER 124.0 124.3 Q
3 41 Wuerth, Svenja GER 120.5 115.3 Q
4 25 Seyfarth, Juliane GER 114.5 108.2 Q
5 24 Iwabuchi, Kaori JPN 113.5 103.6 Q
6 30 Kykkaenen, Julia FIN 110.0 98.2 Q
7 32 Barannikova, Anastasiya RUS 110.0 97.2 Q
8 4 Goerlich, Luisa GER 109.0 95.2 Q
9 31 Malsiner, Manuela ITA 108.0 92.6 Q
10 20 Bogataj, Ursa SLO 108.0 92.4 Q
10 35 Straub, Ramona GER 106.0 92.4 Q
12 26 Runggaldier, Elena ITA 104.0 86.3 Q
13 38 Seto, Yuka JPN 102.0 85.8 Q
14 28 Lemare, Lea FRA 103.5 84.7 Q
15 22 Henrich, Taylor CAN 103.0 84.6 Q
16 29 Tikhonova, Sofia RUS 102.5 82.1 Q
17 19 Englund, Nita USA 103.0 82.0 Q
18 5 Ernst, Gianina GER 101.0 81.6 Q
19 27 Kustova, Alexandra RUS 103.5 81.5 Q
20 40 Morat, Lucile FRA 103.0 81.4 Q
21 37 Rogelj, Spela SLO 99.5 80.5 Q
22 7 Kablukova, Ksenia RUS 101.5 79.9 Q
23 17 Ringquist, Abby USA 100.0 79.7 Q
24 33 Kriznar, Nika SLO 100.5 78.4 Q
25 16 Logar, Eva SLO 97.0 72.8 Q
26 23 Insam, Evelyn ITA 95.5 68.5 Q
27 3 Reisch, Agnes GER 95.5 67.1 Q
28 11 Hessler, Pauline GER 95.5 66.8 Q
29 18 Blazkova, Barbora CZE 95.0 65.9 Q
29 15 Tanaka, Atsuko CAN 94.5 65.9 Q
31 36 Haralambie, Daniela ROU 95.0 64.0 -
32 13 Purker, Claudia AUT 93.0 63.4 -
33 10 Lussi, Nina USA 92.0 61.4 -
34 2 Kraus, Henriette GER 90.5 58.3 -
35 21 Mork, Anniken NOR 89.0 56.8 -
36 14 Opseth, Silje NOR 89.0 55.4 -
37 6 Huber, Julia AUT 90.0 54.9 -
38 12 Geraghty-Moats, Tara USA 88.5 52.9 -
39 8 Sepandj, Jasmine CAN 87.0 46.8 -
40 1 Hauer, Nicole GER 75.5 24.9 -
DSQ 9 D Agostina, Roberta ITA 88.5 DSQ -
PQ 51 Takanashi, Sara JPN 127.5 PQ
PQ 43 Althaus, Katharina GER 126.0 PQ
PQ 50 Iraschko-Stolz, Daniela AUT 126.0 PQ
PQ 46 Avvakumova, Irina RUS 124.5 PQ
PQ 49 Ito, Yuki JPN 122.5 PQ
PQ 45 Klinec, Ema SLO 119.5 PQ
PQ 44 Vtic, Maja SLO 118.5 PQ
PQ 48 Seifriedsberger, Jacqueline AUT 117.5 PQ
PQ 47 Lundby, Maren NOR 108.0 PQ
PQ 42 Hendrickson, Sarah USA 104.5 PQ


Adam Bucholz, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (4160) ilość komentarzy: (5)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Sapporo HS137
26.01.2019
godz. 08:00
Sobota, godz. 07:45
Sobota, godz. 07:45
Sobota, godz. 07:45
Klasyfikacja PŚ:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia1128
2.STOCH KamilPolska624
3.ŻYŁA PiotrPolska603
4.KRAFT StefanAustria581
5.KUBACKI DawidPolska554
29.WOLNY JakubPolska97
35.HULA StefanPolska43
47.KOT MaciejPolska14
59.WĄSEK PawełPolska4
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Rastbuechl HS78
09.02.2019
godz. 17:30
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.EGLOFF LucaSzwajcaria458
2.SEIDL FabianNiemcy396
3.NIETZEL JustinNiemcy351
4.PREVC CeneSlowenia286
5.RUPITSCH MarkusAustria268
21.JUROSZEK KacperPolska141
55.KANTYKA PrzemysławPolska54
68.GRUSZKA MateuszPolska40
68.NIŻNIK AdamPolska40
71.BIEGUN KrzysztofPolska39
78.SKUPIEŃ DamianPolska34
88.STOSEL KacperPolska29
92.PILCH TomaszPolska25
133.JOJKO SzymonPolska5
142.CZYŻ BartoszPolska2
143.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Brotterode HS117
23.02.2019
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.BRECL JernejaSlowenia200
2.SZPINIEWA AnnaRosja170
3.RAUDASCHL ElisabethAustria159
4.FREITAG SelinaNiemcy150
4.PURKER ClaudiaAustria150
9.KARPIEL KamilaPolska109
15.RAJDA KingaPolska79
36.TWARDOSZ AnnaPolska21
Pełna klasyfikacja..»


Kroppa
2000-2019 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl